Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27636 από jery
Απαντήθηκε από jery στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
πρώτα να πω οτι ευχαριστώ για το ενδιαφέρον,θα κοιτάξω να ανεβάσω ένα σχέδιο του σπιτιού.
για σόμπα κοιτάω για 11 και πάνω, δηλαδή 12-13kw

επίσης να πω συγχαρητήρια στους εμπόρους εισαγωγείς, που έχουν το θάρος να γράφουν στο φορουμ και να εκτίθενται δημόσια, με την ίδια ευκολία που μπορει να διαφημιστούν, μπορεί να καταστραφούν απο δυσφήμηση. Τώρα 100ε πάνω ή κάτω, δεν με νοιάζει αρκεί να υπάρχει καλή υποστήριξη και επαγγελματισμός, που δυστηχώς στη χώρα μας δεν υπάρχει και λίγο πολύ όλοι έχουν συνηθίσει στις αρπαχτές.
να είστε σίγουρα οτι ο κόσμος θα σας ανταμείψει ακόμα και τώρα που οι εποχές είναι δύσκολες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27964 από ACIDBLACK
Απαντήθηκε από ACIDBLACK στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
Παρηγγειλα την σομπα και αναμενω ...μια και το πελλετ στην κρητη ειναι στα σπαργανα .

θα θελα να με διαφωτισεται στο εξης
την εχει δουλεψει κανει με ανεμιστηρες οροφης?οι κατασκευαστε του δηλωνουν οτι δουλευοντ τους στην αντιστροφη φορα τον χειμωνα κατεβαζουν κατω την ζεστη που συσωρευεται στο ταβανι (λογικο ακουγεται)
τι πελλετ προτεινεται για την συγκριμενη ?που εχετ δει τα καλυτερα ααποτελεσματα?
τωρα εχω βγει στην γυρα ν αβρω ποτηρο τρυπανα (δανεικα αγοραστα οτι κατσει )!λετ να εχει το πρακτικερ?

ευχαριστω προκαταβολικα.

“Καλιά στα όρη άρχοντας, παρά στον κάμπο δούλος – θωρώ τον κόσμο από ψηλά κι είναι δικός μου ούλος”

ΝΕΟ Ε-ΜΑΙΛ το παλιο αρνηται απλα να λειτουργησει
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27965 από γιαννης-δραμα

ACIDBLACK έγραψε: Παρηγγειλα την σομπα και αναμενω ...μια και το πελλετ στην κρητη ειναι στα σπαργανα .

θα θελα να με διαφωτισεται στο εξης
την εχει δουλεψει κανει με ανεμιστηρες οροφης?οι κατασκευαστε του δηλωνουν οτι δουλευοντ τους στην αντιστροφη φορα τον χειμωνα κατεβαζουν κατω την ζεστη που συσωρευεται στο ταβανι (λογικο ακουγεται)
τι πελλετ προτεινεται για την συγκριμενη ?που εχετ δει τα καλυτερα ααποτελεσματα?
τωρα εχω βγει στην γυρα ν αβρω ποτηρο τρυπανα (δανεικα αγοραστα οτι κατσει )!λετ να εχει το πρακτικερ?

ευχαριστω προκαταβολικα.

Πρεπει να εχει στο πρακτικερ ποτηροτρυπανα,εγω πηρα περσι απο εκει μια συσκευασια με 4 διαφορετικα(33mm,53mm,73mm και 83mm)στα 45 ευρω!Εχω κανει καμια 6,7 τρυπες και ακομη δουλευει καλα :P

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #28973 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
Καλημερα...Παρελαβα πριν κατι μερες την σομπα τη 10,5 του μοσχαλη.. Δε θα πω πολλα.. Απλα δεν εχει καμια σχεση με τη δικη μου ακριβοπληρωμενη απο τη Γερμανια.... Μαμαει και δερνει... ειδικα τα προστατευτικα καλυμματα δεξια και αριστερα μεσα στη σομπα ειναι φοβερα... Ο Βιρμακελιτης ειναι ανωτερης ποιοτητα απο τη δικη μου... Επισης το μενου ειναι απλο και κατανοητο..

Εχω δει και αλλες κινεζες αλλα αυτη μου αρεσει παρα πολυ... στις μεχρι τωρα δοκιμες που εχω κανει μπορω να πω οτι αν και μεγαλυτερη σε KW απο τη δικη μου ειναι αθορυβη... ακολουθεια και συνεχεια..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #28979 από fisikos50
Απαντήθηκε από fisikos50 στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

michalisgr έγραψε: Καλημερα...Παρελαβα πριν κατι μερες την σομπα τη 10,5 του μοσχαλη.. Δε θα πω πολλα.. Απλα δεν εχει καμια σχεση με τη δικη μου ακριβοπληρωμενη απο τη Γερμανια.... Μαμαει και δερνει... ειδικα τα προστατευτικα καλυμματα δεξια και αριστερα μεσα στη σομπα ειναι φοβερα... Ο Βιρμακελιτης ειναι ανωτερης ποιοτητα απο τη δικη μου... Επισης το μενου ειναι απλο και κατανοητο..

Εχω δει και αλλες κινεζες αλλα αυτη μου αρεσει παρα πολυ... στις μεχρι τωρα δοκιμες που εχω κανει μπορω να πω οτι αν και μεγαλυτερη σε KW απο τη δικη μου ειναι αθορυβη... ακολουθεια και συνεχεια..





Ποια σόμπα ακριβώς είχες από Γερμανία;

Είχε κάποιο πρόβλημα; Πόσα χρόνια την είχες;

Τώρα τι θα την κάνεις, θα την πουλήσεις, και αν ναι, σε τι τιμή;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #29049 από ACIDBLACK
Απαντήθηκε από ACIDBLACK στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
αναμενου με εντυπωσεις....φωτο απο εγκατασταση και βαπτισμα τπυ πυρος ..

“Καλιά στα όρη άρχοντας, παρά στον κάμπο δούλος – θωρώ τον κόσμο από ψηλά κι είναι δικός μου ούλος”

ΝΕΟ Ε-ΜΑΙΛ το παλιο αρνηται απλα να λειτουργησει
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.220 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ