Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27480 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

jery έγραψε: ξαναρωτάω για δεύτερη φορά μήπως απαντήσει κάποιος,
θέλω να ζεστάνω έναν ενιαίο χώρο γύρω στα 70-80 τετραγωνικά, ο μισός αυτός χώρος είναι αίθριο, δηλαδή υπάρχει ένα εσωτερικό μπαλκόνι, και εκεί υπάρχουν 3 υπνοδωμάτια , λέτε να μπαίνει καθόλου ζέστη στα δωμάτια?
έχω ρωτήσει έμπορο και μου είπε οτι κάτι θα κάνει αλλά λέω μήπως υπάρχει κάποιος που να το έχει δουλέψει έτσι


Είναι αδύνατον και ο έμπορος και εμείς να μπορέσουμε να σου δώσουμε τα "φώτα" μας.

ΠΧ εάν υπάρχει ένα χολ, και στην συνέχεια βρίσκονται τα δωμάτια, δεν υπάρχει περίπτωση να εισχωρήσει η θερμότητα σε αυτά.
Όπως επίσης και εάν το αίθριο είναι με παλιές μεταλλικές η αλουμινίου κατασκευές κατασκευές, πάλι δεν έχεις θέρμανση.
Αν από επάνω υπάρχει η ταράτσα.....εάν.....εάν.....εάν.

Ενας τεχνικός, η χρήστης πελλετόσομπας, στο σπίτι θα σου έλυνε όλες τις απορίες, απορώ γιατί δεν το έκανε ο έμπορος ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27497 από spiross
Απαντήθηκε από spiross στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
Δεν το έλυσε ο έμπορος γιατί το μεγαλύτερο πρόβλημα αυτή την στιγμή στην αγορά νομίζω είναι οι μη καταρτισμένοι έμποροι που γνωρίζουν το αντικείμενο.
Νομίζω ότι θα έπρεπε εσείς που έχετε γνώσεις θα πρέπει να τις μεταδώσετε και στους έμπορους που συνεργάζεστε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27500 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

spiross έγραψε: Δεν το έλυσε ο έμπορος γιατί το μεγαλύτερο πρόβλημα αυτή την στιγμή στην αγορά νομίζω είναι οι μη καταρτισμένοι έμποροι που γνωρίζουν το αντικείμενο.
Νομίζω ότι θα έπρεπε εσείς που έχετε γνώσεις θα πρέπει να τις μεταδώσετε και στους έμπορους που συνεργάζεστε.


Γίνετε και αυτό ;)

Όλοι μαζί προσπαθούμε για το καλύτερο.

Υπάρχουν βέβαια και οι εξαιρέσεις, αλλά "ο ενημερωμένος καταναλωτής είναι και κερδισμένος"

Σε ποια περιοχή είσαι ?
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27557 από Theoharidis sa
Απαντήθηκε από Theoharidis sa στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

jery έγραψε: ξαναρωτάω για δεύτερη φορά μήπως απαντήσει κάποιος,
θέλω να ζεστάνω έναν ενιαίο χώρο γύρω στα 70-80 τετραγωνικά, ο μισός αυτός χώρος είναι αίθριο, δηλαδή υπάρχει ένα εσωτερικό μπαλκόνι, και εκεί υπάρχουν 3 υπνοδωμάτια , λέτε να μπαίνει καθόλου ζέστη στα δωμάτια?
έχω ρωτήσει έμπορο και μου είπε οτι κάτι θα κάνει αλλά λέω μήπως υπάρχει κάποιος που να το έχει δουλέψει έτσι


Αγαπητέ Jery,
Φυσικά για να σας απαντήσουμε σοβαρά θα πρέπει να έχουμε κάτοψη του χώρου σας, γενικά όμως η σόμπα που χρειάζεστε είναι 9kw (οριακά) ή 11kw (με άνεση)
Με εκτίμηση,
Θεοχαρίδης Βασίλης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27564 από Theoharidis sa
Απαντήθηκε από Theoharidis sa στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

spiross έγραψε: Δεν το έλυσε ο έμπορος γιατί το μεγαλύτερο πρόβλημα αυτή την στιγμή στην αγορά νομίζω είναι οι μη καταρτισμένοι έμποροι που γνωρίζουν το αντικείμενο.
Νομίζω ότι θα έπρεπε εσείς που έχετε γνώσεις θα πρέπει να τις μεταδώσετε και στους έμπορους που συνεργάζεστε.


Αγαπητέ spiross,
Δυστυχώς, στην θέρμανση όλοι αυτονομάζονται έμποροι, εισαγωγείς κλπ, αυτός είναι και ο λόγος που η εταιρεία μας δεν έχει επιλέξει να δουλεύει με δίκτυο εμπόρων αλλά με direct πωλήσεις (εκτός απο δύο σοβαρούς μεταπωλητές). Για μένα σοβαρός έμπορος θα πρέπει να έχει τεχνογνωσία (να αγαπάει το αντικείμενο και όχι να έχει ώς μοναδικό σκοπό του το κέρδος) επίσης να έχει δικό του team υποστήριξης, έτσι ώστε να δίνει άμεσες λύσεις και απαντήσεις.
Όσον αφορά τις πιστοποιήσεις και τις μονώσεις των καλωδίων ισχύουν αυτά που είπε και ο mastoras, όσον αφορά τα μοτέρ (ventilators), αισθητήρες, αντιστάσεις ανάφλεξης κλπ είναι ένας απο τους λόγους που η εταιρεία μας έχει επιλέξει να συναρμολογεί τις σόμπες στην χώρα μας με επιλεγμένης ποιότητας εξαρτήματα.
Ελπίζω να σε κάλυψα.
Με εκτίμηση,
Θεοχαρίδης Βασίλης
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ACIDBLACK

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #27570 από sta1
Απαντήθηκε από sta1 στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Theoharidis sa έγραψε:

spiross έγραψε: Όσον αφορά τις πιστοποιήσεις και τις μονώσεις των καλωδίων ισχύουν αυτά που είπε και ο mastoras, όσον αφορά τα μοτέρ (ventilators), αισθητήρες, αντιστάσεις ανάφλεξης κλπ είναι ένας απο τους λόγους που η εταιρεία μας έχει επιλέξει να συναρμολογεί τις σόμπες στην χώρα μας με επιλεγμένης ποιότητας εξαρτήματα.
Ελπίζω να σε κάλυψα.
Με εκτίμηση,
Θεοχαρίδης Βασίλης

Επειδή το ξαναλέτε και... επειδή θέλω να δω και να συγκρίνω ;)
Σας είναι πολύ δύσκολο να τραβήξετε κάποιες φωτό απο τα "επιλεγμένα εξαρτήματα" που βάζετε εσείς? :ohmy:


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
{Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΠΕΛΛΕΤ} Απο 180 ΕΥΡΩ > ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ 280 > ΣΕ ΑΛΛΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟ????????? :whistle:
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by sta1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.210 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ