Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #83631 από stoikon
Απαντήθηκε από stoikon στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

djchris έγραψε: Όταν ανοιγω το ταμπλώ λέει HP60. χωρις παύλα.

Εν τω μεταξύ καθάρισα τα μπουρια και τον ανεμιστηρα καυσαερίων και θα την ανάψω τώρα.

Παρεμπιπτόντως πως καθαρίζει το κάθετο μέρος ακριβώς πίσω από το θάλαμο καύσης από το οποίο περνάνε τα καυσαέρια;


Αν κοιτάξεις στους πλαινούς βερμικουλίτες στο επάνω μέρος έχει πιαστράκι και κάτω έχει ένα λαμάκι που το κρατάει. Βγάζοντας αυτά βγαίνει και το πίσω. Θέλει λίγο προσοχή γιατί σπάζουν εύκολα.
Στο επάνω μέρος έχει μία σιδερένια πλάκα που κουμπώνει σε δύο πύρρους,πρέπει να βγάλεις αυτόν πρώτα και να καθαρίσεις και εκεί την σκόνη.
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by stoikon.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #83701 από love.bacardi
Απαντήθηκε από love.bacardi στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
καλησπερα εμενα σημερα πηγε η γυναίκα μου να την αναψει επιδη εχω υπηρεσια και λεει ουι ακουγεται ενας θορυβος οταν γυρναει ο κοχλιας σαν να πχτυπαει κατι μεσα αλλα η σομπα δουλευει μια χαρα.το πρωι στις 9 θαμαι ονλινε για περισσοτερες πληροφοριες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #83715 από thlanarass
Απαντήθηκε από thlanarass στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
τσεκαρε τα ρουλεμαν του κοχλια μηπως πηρε τρυμα πελλετ στο ρουλεμαν και κολλαει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #83812 από love.bacardi
Απαντήθηκε από love.bacardi στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
καλημερα σημερα εβγαλα ολο το πελλετ απο την σομπα την καθαρισα με την σκουπα αλλα παλι ο ηχος εκει....κυριε Μοσχάλη την προηγουμενη φορα ακουμπουσε η βιδα του μοτερ του κοχλία επανω στην βάση που εχει 4 αλλενοβιδες,όπως ειχα πει την εβγαλα εβαλα ροδελες για να δωσω λιγο αέρα και ολα μια χαρα αλλα τωρα παλι τα ιδια σε αλλο σημειο,τι μπορω να κανω γιατι στο τελος θα εχω εξω τον κοχλια και θα ριχνω πελλετ με το χερι σιγα σιγα...........να μην καιει και πολυ!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #83825 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
Παιδιά η αλενόβιδα που ασφαλίζει κοχλία- μοτέρ έχει συγκεκριμένη θέση που βιδώνει.

Εαν την τοποθετήσετε λάθος, θα υπολειτουργεί ο κοχλίας σε σχέση με την κίνηση που δίνει το μοτέρ με ότι συνεπάγεται [θόρυβος-φθορά κτλ]

Πριν αρχίζετε να σκαλίζεται ρουλεμάν και να τοποθετείτε ροδέλες [αποστάτες] να ελέγχεται πρώτα την σωστή εφαρμογή των εξαρτημάτων όλου του μηχανισμού τροφοδοσίας.

Αυτό ισχύει για όλες τις σόμπες που φέρουν κοχλία για την τροφοδοσία του πέλλετ.

Επίσης για οποιαδήποτε επέμβαση στον κοχλία [έλεγχο] θα πρέπει να αδειάζεται το σιλό, και στην συνέχεια με την σκούπα να ρουφάτε όποια υπολείμματα βρίσκονται στον κοχλία.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84069 από GREGORI200
Απαντήθηκε από GREGORI200 στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
καλημερα σε ολουσ θελω μια βοηθεια αμεση.εχω την μοντέλο : ΗΡ60 10,5kw ριχνει πολλα πελλετ και γεμιζει το ποτηρακι ακαυτο πελλετ πολυ γρηγορα . αναγκαζομαι να ανοιγω το καπακι για να σταματησει να ριχνει και το βραδυ δνε κοιμαμε για να την προσεχω . .πρεπει να ρυθμισω το ταμπλο να ριχνει λιγοτερο. ειναι στο 60-6 αν καποιοσ φιλοσ μπορει αν με βοηθησει θα του ειμαι ευγνομων. ωστοσο πρεπει αν αναφερω οτι η εταιρεια μοσχαλησ ειναι μια φερεγγεια εταιρεια ισωσ η καλυτερη γιαμενα που σου δινει πληροφοριεσ για οτι και αν χρειαζεσαι . εγω ειμαι απολυτα οικανοποιημενοσ μαζιτουσ. απλα αν μπορειτε βοηθηστε με σασ παρακαλω να λυσω το προβλημα 6945379306 στειλτε ενα μηνυμα θα σασ παρω εγω . θελω να μειωσω την ποσοτητ πελλετ που ριχνει μεσα γιατι δνε προλαβαινει να το καυσει
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by GT. Αιτία: Κεφαλαία σε μικρά

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.194 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ