Μακριά από σόμπες πελλετ.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #174857 από dryianni
Απαντήθηκε από dryianni στο θέμα Re:Μακριά από σόμπες πελλετ.

nikolas έγραψε: Επί 6 χρόνια δούλευα θέρμανση στο σπίτι σόμπα πέλλετ.Το πέλλετ το αγόραζα 3 ευρώ το σακί. 90 ευρώ το μήνα. Ολα καλά. Σήμερα θέλω 180 ευρώ το μήνα. Όχι καλά. Από πέρσι λειτουργό 2 αιρ κοντισιον ινβερτερ 9αρια χειμώνα καλοκαίρι 24 ώρες το εικοσιτετράωρο, θέρμανση 21 βαθμούς ψύξη 26 βαθμούς. Σε ένα χρόνο πλήρωσα 430 ευρώ για όλο τον χρόνο για θέρμανση έχω και νυχτερινό.Ποιο πέλλετ και ποια θέρμανση μου μιλάτε.Ουτε βρωμιά, ούτε κουβάλημα και καθάρισμα, ούτε πυροβολησμους, ούτε ρυθμίσεις ούτε βόμβες. Είμαι Αθήνα βόρεια προάστια.

Τα γράφω χρονια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175516 από Γιωργος4
Απαντήθηκε από Γιωργος4 στο θέμα Μακριά από σόμπες πελλετ.
Παιδιά θέλω τα φώτα σας, είναι η δεύτερη σόμπα που παίρνω από 9αρα πήγα σε 16ή18 και μετά από ένα χρόνο κόντεψαν να πάρω φωτιά, ενώ κοιμόμουν άρχισε να σφυρίζει με το που την είδα έβγαζε φωτιά από το ρεζερβουάρ που ρίχνουμε το πέλλετ έπαθα σοκ δεν έχω ξαναακουσει ούτε φυσικά δει τέτοιο πράγμα, ξέρει κανείς τι γίνεται στην προκειμένη περίπτωση;;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175519 από rofos
Απαντήθηκε από rofos στο θέμα Μακριά από σόμπες πελλετ.
Επικίνδυνη κατάσταση. Θα σου πρότεινα να δει την σόμπα ​​​​​​άμεσα και από κοντά στον χώρο σου  κάποιος ειδικός. Τώρα αυτός θα είναι ο αντιπρόσωπος, ο κατασκευαστής, ο εξουσιοδοτημένος τεχνικός; πρόσεξε που θα απευθυνθείς. Μην προσπαθείς μετά από αυτό το συμβάν να βρεις λύση και να  επαναπαυθείς με γραπτές οδηγίες ή βιντεοκλήσεις  μέσα από δω. Τη γνώμη μου λέω, εσύ αξιολογείς.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175522 από Γιωργος4
Απαντήθηκε από Γιωργος4 στο θέμα Μακριά από σόμπες πελλετ.
Η πλάκα είναι όταν μίλησα με τον προμηθευτή και μου είπε 1 ότι συμβαίνει!! 2 ότι πρέπει κάθε 6-8 ώρες να την σβήνω και να την καθαρίσω και όχι όταν γεμίσει από στάχτη 3 να την ανάψω αν δεν κάηκε η ασφάλεια και από Δευτέρα θα επικοινωνήσει τεχνικός μαζί μου, φυσικά και τα 3 μου φαίνονται παράλογα ευτυχώς έχω και άλλη λύση θέρμανσης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175523 από rofos
Απαντήθηκε από rofos στο θέμα Μακριά από σόμπες πελλετ.
Να την δουν από κοντά. Τώρα αν τους εμπιστεύεσαι!!!!! 
Καλό θα είναι μην τη καθαρίσεις να τη δει ο τεχνικός όπως είναι όταν προέκυψε το πρόβλημα. Μπορεί να εντοπίσει κάτι που μπορεί να βοηθήσει στη διάγνωση. Εύχομαι να βρεις άκρη σύντομα και με αξιοπιστία.  

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 1 Μήνας πριν #175532 από nikolas
Απαντήθηκε από nikolas στο θέμα Μακριά από σόμπες πελλετ.
Εάν είναι γεμάτο από στάχτη το δοχείο καυσης μπορεί να συμβεί, εάν σταματήσει να δουλεύει το μοτέρ καυσαερίων από διάφορες αιτίες. Σε κάθε περίπτωση δεν αφήνουμε την σόμπα να λειτουργήσει χωρίς επιτήρηση. Πάντως έχει σχέση με το πέλλετ πού καίγεται και αφήνει στάχτη καί μαυρίλα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.081 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ