eva calor rita 8.8kw

Περισσότερα
7 Χρόνια 1 Μήνας πριν #158020 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα eva calor rita 8.8kw
Τη πουδρα την εχουμε ολοι ετσι ειναι τα πελλετ δεν ειναι ξυλα και να εχεις πισσες!!ΜΗΝ βγαλεις το πωμα στο ταφ θα ειναι χειροτερα θα στελνεις πουδρα και σταχτη και στα γειτονικα μπαλκονια!!!!!!!!!!!!!!!αν δεις στο YOUTUBE εχουν κατασκευασει πολυς κοσμος αυτοσχεδια φιλτρα για την καμιναδα με νερο και φλοτερ να συμπληρωνει και δουλευουν τελεια.αν πιανουν τα χερια σου φτιαξε θα σωθεις και εσυ και το μπαλκονι σου.σου συνιστω επεισης τελος σεζον ενα καλο καθαρισμα καμιναδας τουμπο σομπας θαλαμου και λυσιμο του βεντιλατερ καυσαεριων για καθαρισμα!!!!!!!!!Ο ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΝ !!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 1 Μήνας πριν #158025 από georgegk
Απαντήθηκε από georgegk στο θέμα eva calor rita 8.8kw
Ευχαρισστω και παλι κωστα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 1 Μήνας πριν #158065 από georgegk
Απαντήθηκε από georgegk στο θέμα eva calor rita 8.8kw
Καπου ειχα διαβασει πως εαν αυξησουμε την τροφοδοσια πελλετ στην ουσια μεγαλωνει η αποδοση της σομπας,
τα kw της, τι λετε γιαυτο??? δλδ μια 9αρα να γινει π.χ 12 αρα???
εγω θελω να αυξησω την τροφοδοσια στη σκαλα 3 που την δουλευω κυριως να δω αν οντως εχει διαφορα αποδοσης.
Κωστα μου ειχες δωσει ενα λινκ για ρυθμισεις αλλα απο το βιντεο δεν καταλαβα και φοβαμαι μην κανω κανα λαθος...
εχεις κανα λινκ με γραπτο κειμενο ???? θα με σωσεις...
εχω δει σε αλλες σομπες να δινετε αναλυτικες οδηγιες...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 1 Μήνας πριν #158071 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα eva calor rita 8.8kw
Δεν το ξερω αυτο αν δωσεις περισσοτερο φαει θα ανεβασει και περισσοτερα kw αν ο κατασκευαστης τη δινει 9 να παει 12?λιγο κουφο μου ακουγεται και πιστευω πως θα πρεπει να συντρεχουν αρκετοι παραγοντες για να γινει π.χ. θεμα κατασκευης ισως πιο μεγαλο κουπακι καυσης!δεν ξερω.το βιντεο που σου ειχα στειλει ειναι πως μπαινεις μεσα στο μενου.τωρα τι ρυθμισεις εχει βαλει ο κατασκευαστης δεν γνωριζω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 1 Μήνας πριν #158072 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα eva calor rita 8.8kw
Κώστα η ακέψη αυτή με τρώει και εμένα. Δηλαδή στο P6 (το αρχικό πρόγραμμα ρίξης πέλετ που παει τέρμα τα γκάζια μέχρι να πιάσουν θερμοκρασία τα νερά και να αρχίσει να κατεβαίνει πρόγραμμα) η στρέψη κοχλία είναι 2.5 sec. Μου δίνει την δυνατότητα στο μενού κοχλία να το βγάλω από το auto και να το βάλω στο +5 δηλαδή να κερδίσω ένα 10% αν θυμάμαι καλά. Αρα από 35 kw στο μαξιμουμ θα κερδίσω άλλα 3.5 kw. Οεεεοοοο;;;;;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 1 Μήνας πριν #158073 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα eva calor rita 8.8kw
Αφου θες να ανεβασεις τα δευτερολεπτα ριψης κοχλια στην ισχυ 3 με το SET πας UT04 βαζεις κωδικο με το αριστερο πανω βελακι βαζεις κωδικο Α9 πατας SET και με το SET πας στο PR08= ισχυ3 και αν π,χ, ειναι 0.8" καντο το πολυ 0.9 εως 1.1" και δες συμπεριφορα.μην δωσεις παραπανω απο 0.1 εως 0.3 δευτερολεπτα θα πρεπει να αλλαξεις και αλλα και ειναι λιγο μπερδεμα.να ξερεις οτι αλλαζεις γραψτο πριν.η οθονη ειναι αυτη στο βιντεο η διπλη αν θυμαμαι καλα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.083 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ