Προβλημα με σομπα πελλετ lanordica melinda air

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #151117 από kostas77
και συνεχιζει να ριχνει πελλετ?πως ακριβως λειτουργει σε αυτη τη κατασταση?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #151118 από obelix
Ουσιαστικά δουλεύει στη σκάλα 1 ,συντηρεί τη φλόγα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151405 από kostas77
Πιστευω μετα τις τελευταιες ρυθμισεις οτι η σομπα λειτουργει οπως πρεπει...παρατηρησα πως οταν μπει σε modulation μετα σπανια γυρναει στο work και απο οτι διαβασα μπαινει σε προγραμμα στη σκαλα 1.Ερωτηση,μπορω να ρυθμισω τη σκαλα 1 ετσι ωστε να τροφοδοτει με λιγοτερα πελλετ,εξοικονομωντας λιγοτερη καταναλωση στο πελλετ?Εαν ναι,αυτο θα επιρεασει τις αλλες ρυθμισεις της σομπας?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151406 από obelix
Pg 03
Αλλά θέλει προσοχή μην πέφτει λίγο και σβήνει, γνώμη μου μην την πειράξεις γιατί αυτό που θα γλιτώσεις, αν γλιτώσεις θα είναι ελάχιστο.
Τελικά ζεσταινει η σομπα,όλα καλα;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151411 από kostas77
Ζεσταινει,τωρα δεν ξερω εαν ειναι στο καλυτερο της σεταρισμα γιατι δεν εχω μετρο συγκρισης.Γενικα δεν θελω και πολλη ζεστη στο χωρο,με 20 βαθμους ειμαι καλα γιατι παλιοτερα που εμενα στο εξοχικο με τους ιδιους βαθμους και λιγο παραπανω ειχα λιγοτερη αισθηση ζεστης λογω υγρασιας.Οποτε εκει στους 20-21 ειμαι μια χαρα.Γενικα τωρα κανει καπου στο δυωρο να πιασει την θερμοκρασια και μετα ειναι ολο στο modulation,γι αυτο ρωτησα για λιγοτερη του καταναλωση.Φλογα παντως εχει!!!!!Οχι οπως πριν που δεν εβλεπα τιποτα και οι αλλοι το θεωρουσαν ''φυσιολογικο''

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151412 από kostas77
Γενικα την αναβω και την εχω στο p5 και μολις πιασει τη θερμοκρασια ειναι συνεχεια σε modulation και ξανα ασχολουμαι οταν θα παω να την κλεισω.Δεν εχω βαλει αλλη σκαλα.Πιστευω οτι δεν κανω κατι λαθος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ