Laminox Elisa Ghost: δεν ζεσταίνει

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #91765 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Laminox Elisa Ghost: δεν ζεσταίνει
α τοσο καλα :P

σε λιγο θα σας συμφερει να ψωνιζετε απο ιταλια

δεν ξερω αν εχει ακομα ,,,αλλα δοκιμασε στο πρακτικερ ... ειχε ενα καλο καποτε

και το Bioenergy δοκιμασε το


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #91784 από daco
Απαντήθηκε από daco στο θέμα Laminox Elisa Ghost: δεν ζεσταίνει
Θα τραβηξουν οι τοιχοι σου και θα ζεσταθεις!!! Συνεχομενο καψιμο εως τα τελευταια μπουρμπουλια σου ειπα, αλλα νομιζες οτι σε πειραζω ;)
Το καρναβαλι θα εχει κοσμο φετος;

Οσο για το κλινγκερ: στο προηγουμενο καθαρισμα το ποτηρακι μου ειχε μια γυαλιστερη και σκληρη κρουστα. Δεν μου εσβησε γιατι μαλλον το ειχα προλαβει κατα τυχη!!! Ηταν πρωτη φορα που συνεβηκε κατι τετοιο.
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by daco.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": FanOfLife

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #91808 από γιαννης-δραμα
Φιλε μου αλλαξε το πελλετ που καις με ενα καλυτερο,εστω και 5 τσουβαλακια(για δοκιμη) και θα δεις νομιζω διαφορα!
Οταν το ποτηρακι πιανει σκληρη σταχτη(μπορει να συμβαινει και σε 3-4 ωρες)τοτε σιγουρα δεν αποδιδει σωστα η σομπα γιατι φραζει τις τρυπες απο το ποτηρακι και δεν αφηνει τον αερα να περασει και να κανει την στοιχειομετρικη(σωστη)καυση με τα γνωστα αποτελεσματα!Και ειναι καλο τοτε να την δουλεψεις σε συνεχομενη λειτουργια οπως σου λενε τα παιδια παραπανω!
Εγω εχω 9αρα και ζεσταινω ενα διαμερισμα περιπου 80τμ στην Δραμα και χωρις μονωση μαλιστα(οχι για πολυ ακομα ;) ).
Επισης απο οτι ειδα η σομπα σου ειναι για το πολυ 200 κυβικα(απο το σαιτ της εταιριας) μετρα αρα πρεπει να σε καλυπτει ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #91823 από FanOfLife
Απαντήθηκε από FanOfLife στο θέμα Laminox Elisa Ghost: δεν ζεσταίνει

daco έγραψε: Θα τραβηξουν οι τοιχοι σου και θα ζεσταθεις!!! Συνεχομενο καψιμο εως τα τελευταια μπουρμπουλια σου ειπα, αλλα νομιζες οτι σε πειραζω ;)
Το καρναβαλι θα εχει κοσμο φετος;

Οσο για το κλινγκερ: στο προηγουμενο καθαρισμα το ποτηρακι μου ειχε μια γυαλιστερη και σκληρη κρουστα. Δεν μου εσβησε γιατι μαλλον το ειχα προλαβει κατα τυχη!!! Ηταν πρωτη φορα που συνεβηκε κατι τετοιο.


Ευχαριστώ φίλε, να' σαι καλά! Μακάρι να βγεις αληθινός.

Όσο για το καρναβάλι, αν κρίνω από το καρναβάλι των μικρών που είχαμε αυτή την Κυριακή, θα έχει πολύ κόσμο και πάρα πολύ κέφι! Δεν ξέρω αν οι moderators επιτρέπουν και video από καρναβαλίσματα εκτός από video με σόμπες και λέβητες :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #91824 από FanOfLife
Απαντήθηκε από FanOfLife στο θέμα Laminox Elisa Ghost: δεν ζεσταίνει

γιαννης-δραμα έγραψε: Φιλε μου αλλαξε το πελλετ που καις με ενα καλυτερο,εστω και 5 τσουβαλακια(για δοκιμη) και θα δεις νομιζω διαφορα!
Οταν το ποτηρακι πιανει σκληρη σταχτη(μπορει να συμβαινει και σε 3-4 ωρες)τοτε σιγουρα δεν αποδιδει σωστα η σομπα γιατι φραζει τις τρυπες απο το ποτηρακι και δεν αφηνει τον αερα να περασει και να κανει την στοιχειομετρικη(σωστη)καυση με τα γνωστα αποτελεσματα!Και ειναι καλο τοτε να την δουλεψεις σε συνεχομενη λειτουργια οπως σου λενε τα παιδια παραπανω!
Εγω εχω 9αρα και ζεσταινω ενα διαμερισμα περιπου 80τμ στην Δραμα και χωρις μονωση μαλιστα(οχι για πολυ ακομα ;) ).
Επισης απο οτι ειδα η σομπα σου ειναι για το πολυ 200 κυβικα(απο το σαιτ της εταιριας) μετρα αρα πρεπει να σε καλυπτει ;)


Η αλλαγή πέλλετ είναι από τα πρώτα πράγματα που θα κάνω. Είναι δύσκολη αποστολή πάντως να ψάχνεις για πέλλετ στν Πάτρα, πιστέψτε με.

Σήμερα τίγκαρε με κλίνκερ το ποτηράκι μετά 7 ώρες μόνο. Έκλεισα αμέσως για να μην αρπάξουμε και καμιά φωτιά. :(

Όσο για το χώρο μου, αυτός, μετά και το κλείσιμο των 11 τ.μ., θα είναι το πολύ 130 κυβικά. Δεν είναι δυνατόν να μην αρκεί η σόμπα αυτή. Εκτός και αν είναι μούφα οι προδιαγραφές. :huh:
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by FanOfLife.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #91830 από N1k0s
Απαντήθηκε από N1k0s στο θέμα Laminox Elisa Ghost: δεν ζεσταίνει
Κακορυθμισμένη είναι ... Κλίγκερ δεν μου κάνει ούτε και μετά από 5 μέρες ... Αρκεί να είναι καλής ποιότητας το καύσιμο πάντα , και ρυθμισμένη η σόμπα ΣΤΟ καύσιμο ... υπάρχουν διαφορές στη καύση των διάφορων πέλλετ , περισσότερο αέρα ή πιο συχνό ρίξιμο και κάποια ακόμα ...

To pellet με έσωσε
τα τριπλά τζάμια θα με σώσουν ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.079 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ