Laminox Elisa Ghost: δεν ζεσταίνει

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν - 11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #97635 από FanOfLife
Απαντήθηκε από FanOfLife στο θέμα Laminox Elisa Ghost: δεν ζεσταίνει

trelos_panos έγραψε: o έμπορος που την πήρες τι σου λέει;;το Golden καλό;αφήνει τίποτα γενικότερα εκτός του λίγου κλίνκερ που λες;(που όπως κατάλαβα φταίνε οι ρυθμίσεις του μηχανήματος)


Μου λέει ότι φταίει το πέλλετ και μου πρότεινε να χρησιμοποιήσω ένα ... βουλγάρικο!

Όταν του είπα ότι δεν ανεβάζει θερμοκρασία, μου έκανε κάτι υπολογισμούς των τετραγωνικών μου για να μου βγάλει τη σόμπα μικρή για το χώρο. Όταν του υπενθύμισα ότι πριν αγοράσω τη σόμπα είχα έρθει σε αυτόν με κάτοψη του χώρου και μου είχε πει ότι μου αρκεί μια σόμπα 7kw, τότε άρχισε να μου λέει ότι ο χώρος μπορεί να έχει υγρασία.

Άντε βγάλε άκρη ...
Last edit: 11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν by FanOfLife.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #97683 από nivosgr
Απαντήθηκε από nivosgr στο θέμα Laminox Elisa Ghost: δεν ζεσταίνει
Ναι καλα πες του...
Και μενα ο ΚΑΡΠΕΤΗΣ που το παιζει και πανεπιστημονας... μου εβγαλε το τζακι μικρο για το χωρο και μου προτεινε να αγορασω αλλο μολις 2 kw μεγαλυτερο για να μην εχω προβλημα.
Τελικα μετα απο 3 χρόνια ταλαιπωριας η λυση βρεθηκε απο εναν πιτσιρικα (μπροστα του) τεχνιτη, ο οποιος καταλαβε οτι το προβλημα ηταν στο καπελο της καμιναδας. Κόστος 60 ευρω και τρια χρονια βρισιδι, κρυο και τσαμπα ξυλα...
Για ακου τον Σαμαρα και δες τον ελκυσμο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #97689 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Laminox Elisa Ghost: δεν ζεσταίνει
μηπως το βουλγαρικο το πουλαει ο ιδιος κατα τυχη ?

το να δοκιμαζεις φυσικα πελλετ δεν ειναι κακο αλλα δεν ειναι και πανακεια ...μαλλον μια ευκολη λυση ειναι που αν πιασει ειμαστε ολοι ευχαριστημενοι .

ασχολισου με με την καμιναδα σου και τις ρυθμισεις και δυστυχως πολλες δοκιμες μι και δεν εχεις βοηθεια .
αν εχεις την ευχερεια να μειωσεις το υψος της δοκιμασε το ...τουλαχιστον εχει μονο ταλαιπωρια χωρις κοστος .


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #97693 από FanOfLife
Απαντήθηκε από FanOfLife στο θέμα Laminox Elisa Ghost: δεν ζεσταίνει

nivosgr έγραψε: Ναι καλα πες του...
Και μενα ο ΚΑΡΠΕΤΗΣ που το παιζει και πανεπιστημονας... μου εβγαλε το τζακι μικρο για το χωρο και μου προτεινε να αγορασω αλλο μολις 2 kw μεγαλυτερο για να μην εχω προβλημα.
Τελικα μετα απο 3 χρόνια ταλαιπωριας η λυση βρεθηκε απο εναν πιτσιρικα (μπροστα του) τεχνιτη, ο οποιος καταλαβε οτι το προβλημα ηταν στο καπελο της καμιναδας. Κόστος 60 ευρω και τρια χρονια βρισιδι, κρυο και τσαμπα ξυλα...
Για ακου τον Σαμαρα και δες τον ελκυσμο.


Το θέμα με μένα είναι ότι ο ίδιος μου πρότεινε σόμπα 7 kw (γνωρίζοντας κάτοψη, μονώσεις κλπ.). Τέλος πάντων, θα κοιτάξω το θέμα με το ελκυσμό, αλλά από Νοέμβρη πλέον.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #97694 από FanOfLife
Απαντήθηκε από FanOfLife στο θέμα Laminox Elisa Ghost: δεν ζεσταίνει

dimlyk έγραψε: μηπως το βουλγαρικο το πουλαει ο ιδιος κατα τυχη ?


Ναι, πού το κατάλαβες; Χα χα χα :)

dimlyk έγραψε: το να δοκιμαζεις φυσικα πελλετ δεν ειναι κακο αλλα δεν ειναι και πανακεια ...μαλλον μια ευκολη λυση ειναι που αν πιασει ειμαστε ολοι ευχαριστημενοι .


Πολλοί συμφορουμίτες μου είχαν προτείνει να δοκιμάσω πρώτα και με άλλες μάρκες πέλλετ. Το έκανα τελικά και μπορώ πλέον με σιγουριά να πω ότι το πρόβλημά μου δεν έχει να κάνει με το πέλλετ.

dimlyk έγραψε: ασχολισου με με την καμιναδα σου και τις ρυθμισεις και δυστυχως πολλες δοκιμες μι και δεν εχεις βοηθεια .
αν εχεις την ευχερεια να μειωσεις το υψος της δοκιμασε το ...τουλαχιστον εχει μονο ταλαιπωρια χωρις κοστος .


Με τις ρυθμίσεις έχω ήδη παίξει αρκετά με πενιχρά αποτελέσματα. Η μόνη ουσιαστική διαφορά προέκυψε από την απομάκρυνση του σωλήνα με τον οποίο έπαιρνα αέρα απ' έξω. Μια άλλη ρύθμιση που δοκίμασα ήταν να μειώσω το πέλλετ κατά την έναυση. Ούτε και αυτό έκανε κάτι.

Μένει τώρα να μειώσω το μήκος της καμινάδας. Αυτό είναι κάτι που μπορώ να κάνω και μόνος μου. Αλλά, είπαμε, από Νοέμβρη πλέον.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #98277 από trelos_panos
Απαντήθηκε από trelos_panos στο θέμα Laminox Elisa Ghost: δεν ζεσταίνει
Σου είπε ότι φταίει το pellet;; Του είπες ότι δοκίμασες και Golden Nuggets;;Αμάν με κάποιους αντιεπαγγελματίες!Όντως ξεκίνα με την καμινάδα αν και δε το θεωρώ και τόσο σίγουρο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.082 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ