Laminox Elisa Ghost: δεν ζεσταίνει

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #97325 από egglezos
Απαντήθηκε από egglezos στο θέμα Laminox Elisa Ghost: δεν ζεσταίνει

FanOfLife έγραψε: [
Η σεζόν έχει πλέον τελειώσει. Από την επόμενη θα κάνω το μόνο πράγμα που απομένει να δοκιμάσω, δηλ. να μειώσω το μήκος της καμινάδας. Αν και αυτό αποτύχει, τότε απλώς θα έχω κάνει την πιο αποτυχημένη αγορά στη ζωή μου μέχρι τώρα :blush:


αντί να μειώσεις το μήκος της, δεν δοκιμάζεις πρώτα να βάλεις ένα-δύο τούβλα μέσα για να δοκιμάσεις την μείωση του ελκυσμού σου?

(εκτός και άν το έχεις κάνει ήδη και δεν το έχω δεί γιατί είναι πολλές οι σελίδες και δεν τις διάβασα όλες...οπότε συγνώμη. :( )

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #97340 από FanOfLife
Απαντήθηκε από FanOfLife στο θέμα Laminox Elisa Ghost: δεν ζεσταίνει

egglezos έγραψε:

FanOfLife έγραψε: [
Η σεζόν έχει πλέον τελειώσει. Από την επόμενη θα κάνω το μόνο πράγμα που απομένει να δοκιμάσω, δηλ. να μειώσω το μήκος της καμινάδας. Αν και αυτό αποτύχει, τότε απλώς θα έχω κάνει την πιο αποτυχημένη αγορά στη ζωή μου μέχρι τώρα :blush:


αντί να μειώσεις το μήκος της, δεν δοκιμάζεις πρώτα να βάλεις ένα-δύο τούβλα μέσα για να δοκιμάσεις την μείωση του ελκυσμού σου?

(εκτός και άν το έχεις κάνει ήδη και δεν το έχω δεί γιατί είναι πολλές οι σελίδες και δεν τις διάβασα όλες...οπότε συγνώμη. :( )


Συγγνώμη, δεν κατάλαβα. Πού θα μπουν τα τούβλα; Μιλάμε για καμινάδα σόμπας πέλλετ διαμέτρου 8 εκ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #97341 από FanOfLife
Απαντήθηκε από FanOfLife στο θέμα Laminox Elisa Ghost: δεν ζεσταίνει

Stavrax έγραψε: Δοκίμασε με ένα φίλτρο, όπως αυτό . Στις επόμενες δημοσιεύσεις έχει και κάποιες πληροφορίες για την κατασκευή του.


Καλύτερα να δοκιμάσω δίχως φίλτρο πρώτα, ώστε να είμαι σίγουρος ότι δεν επηρεάζει αυτός ο παράγοντας (δηλ. το φίλτρο). Άλλωστε δεν νομίζω ότι με 4-5 δοκιμές θα μαυρίσει ο τοίχος!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #97346 από egglezos
Απαντήθηκε από egglezos στο θέμα Laminox Elisa Ghost: δεν ζεσταίνει

FanOfLife έγραψε:
Συγγνώμη, δεν κατάλαβα. Πού θα μπουν τα τούβλα; Μιλάμε για καμινάδα σόμπας πέλλετ διαμέτρου 8 εκ.


καλά μήν βάλεις τούβλα, βάλε τουβλάκια (lego)...τέλοσπάντων, κάτι να μειώσεις τον ελκυσμό. Τοποθέτησε το στην έξοδο της σόμπας, εκεί που συνδέεις το κάθετο για έξω...

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #97372 από daco
Απαντήθηκε από daco στο θέμα Laminox Elisa Ghost: δεν ζεσταίνει
Και το μουστακι θα σε βαλουν να ξυρισεις για να καψει καλα η σομπα σου!!! :lol:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #97612 από trelos_panos
Απαντήθηκε από trelos_panos στο θέμα Laminox Elisa Ghost: δεν ζεσταίνει
o έμπορος που την πήρες τι σου λέει;;το Golden καλό;αφήνει τίποτα γενικότερα εκτός του λίγου κλίνκερ που λες;(που όπως κατάλαβα φταίνε οι ρυθμίσεις του μηχανήματος)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.083 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ