Laminox Elisa Ghost: δεν ζεσταίνει

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93103 από FanOfLife
Απαντήθηκε από FanOfLife στο θέμα Laminox Elisa Ghost: δεν ζεσταίνει

dimlyk έγραψε: ειπαμε να δοκιμασεις κανα πελλετ αλλα οχι βουλγαρικο :)


Δοκιμή 3η λοιπόν, αυτή τη φορά με πέλλετ αυστριακό. Είναι σε no-name σακουλάκια και η τιμή του 6€. Αν ξέρει κάποιος για το συγκεκριμένο, μπορεί να με ενημερώσει τι ψάρια πιάνει; Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι τα σακουλάκια του δεν έχουν σχεδόν καθόλου σκόνη.

Η επωνυμία του πέλλετ είναι ΚΑΛΑΝΤΖΗΣ. Μου είπαν από εκεί που το αγόρασα ότι είναι ο εισαγωγέας (και προφανώς και ο συσκευαστής) του εν λόγω πέλλετ.



Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by FanOfLife.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93105 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Laminox Elisa Ghost: δεν ζεσταίνει
Το κακό είναι πως ο καθένας μπορεί να λέει ότι θέλει για τα πέλλετ που πουλάει και στον χώρο έχουμε πολλά "βαπτίσια".Μακάρι να είναι καλό αυτό που πήρες αν και επέτρεψε μου να έχω κάποιες αμφιβολίες για αυτό.Στην καλύτερη των περιπτώσεων πάντως να ξέρεις ότι είναι ρουμάνικο και όχι αυστριακό.400€ ο τόνος,πανάκριβο ρε φίλε

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by theoilia.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93107 από Grecu_
Απαντήθηκε από Grecu_ στο θέμα Laminox Elisa Ghost: δεν ζεσταίνει
H egger ειναι αυστριακια, οπως και η schwei, ασχετο που παρτιδες και απο τις δυο μαρκες εχουν βγει απο το ιδιο εργοστασιο στη ρουμανια. Τα egger εχουν καποια τετραγωνισμενα πελλετ στο σακι, για να ξερεις οτι ειναι οντως αυτα.

Περισσοτερα στο θεμα αυτο
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by Grecu_.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93110 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Laminox Elisa Ghost: δεν ζεσταίνει
αν οντως ειναι της εγγερ ειναι πολυ καλα (κι αππο την κοψια τους μοιαζουν να ειναι)... μου κανει εντυπωση ομως που δεν εχουν καθολου σκονη ...
πολυ ακριβα ομως τ αγοραζετε .... δηλ τα αυστριακα ποσο τα εχουν 7-8 ?

λογικα θα δεις διαφορα και στην θερμοκρασια που εδειξες πριν .... αν θες προσεξε ομως και την καταναλωση


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93127 από FanOfLife
Απαντήθηκε από FanOfLife στο θέμα Laminox Elisa Ghost: δεν ζεσταίνει

theoilia έγραψε: Το κακό είναι πως ο καθένας μπορεί να λέει ότι θέλει για τα πέλλετ που πουλάει και στον χώρο έχουμε πολλά "βαπτίσια".Μακάρι να είναι καλό αυτό που πήρες αν και επέτρεψε μου να έχω κάποιες αμφιβολίες για αυτό.Στην καλύτερη των περιπτώσεων πάντως να ξέρεις ότι είναι ρουμάνικο και όχι αυστριακό.400€ ο τόνος,πανάκριβο ρε φίλε


Εδώ είναι Πάτρα, δεν είναι παίξε - γέλασε :lol: :lol:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93287 από FanOfLife
Απαντήθηκε από FanOfLife στο θέμα Laminox Elisa Ghost: δεν ζεσταίνει
Και με το τρίτο πέλλετ που δοκιμάστηκε η σόμπα εξακολουθεί να έχει πρόβλημα. Σε 5 ώρες στη βαθμίδα 3 το τασάκι είχε αρκετό κλίνκερ με όλες τις τρύπες του βουλωμένες. Σε σχέση με το eco-pellet βέβαια το κλίνκερ ήταν πολύ λιγότερο. Η σόμπα ανέβασε μόλις κατά 3 βαθμούς τη θερμοκρασία του χώρου στις 5 αυτές ώρες.

Επομένως δεν πιστεύω ότι έχει σχέση το πέλλετ με το πρόβλημα. Επισυνάπτω δύο ακόμη φωτογραφίες με το πέλλετ που χρησιμοποιήθηκε για την τρίτη δοκιμή. Δεν δείχνει άσχημο, τι να πω.




Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.087 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ