Laminox Elisa Ghost: δεν ζεσταίνει

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #92329 από stoikon
Απαντήθηκε από stoikon στο θέμα Laminox Elisa Ghost: δεν ζεσταίνει

FanOfLife έγραψε:

stoikon έγραψε:

FanOfLife έγραψε:

stoikon έγραψε: Μήπως το τασάκι δεν πατάει καλά και αφήνει από κάτω κενά με αποτέλεσμα να φεύγει αέρας και να μην έχει πίεση στης τρύπες;


Δεν νομίζω ότι φταίει κάτι τέτοιο. Καθαρίζω πολύ καλά με πινέλο κάθε φορά ότι υπολείμματα υπάρχουν και φροντίζω να έχει κάτσει καλά στη βάση του το ποτηράκι.


Το ίδιο πρόβλημα,είχε και άλλο παιδί είχε και αυτός πολύ κλίνκερ στην μια σόμπα και έφταιγε το τασάκι. Ήταν πέτσικο και έχανε αέρα από κάτω.


Αν το τασάκι δεν εφάρμοζε καλά, τότε δεν θα έπαιζε δεξιά αριστερά; Σε μένα όταν καθίσει στη θέση σου δεν κουνιέται καθόλου. Θα το ξανακοιτάξω πάντως πιο προσεκτικά.

Το παιδί που είχε το πρόβλημα είχε και μειωμένη απόδοση; Γιατί το βασικό μου πρόβλημα είναι αυτό και όχι το κλίνκερ! :(


Κλίνκερ = μειωμένη απόδοση. Όταν πιάνει κλίνκερ με ένα μεγάλο κατσαβίδι ή ένα σίδερο ανακάτωσε το κλίνκερ για να ανοίξουν οι τρύπες και έτσι να καίει περισσότερη ώρα για να δεις πόσο θερμοκρασία θα φτάσει. Και δώσε περισσότερο αέρα
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by stoikon.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #92330 από FanOfLife
Απαντήθηκε από FanOfLife στο θέμα Laminox Elisa Ghost: δεν ζεσταίνει

Asteris έγραψε: Ανέβασε αέρα από το Service menu λέμε. Αν ξέρεις πως. Αν δεν ξέρεις, φώναξε αυτόν που σου την πούλησε να στο κάνει.


Εννοείς τον αέρα εισαγωγής ή την ταχύτητα του ανεμιστήρα απαγωγής των καυσαερίων; Τι να ξέρω, άσχετος είμαι. :silly:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #92335 από stoikon
Απαντήθηκε από stoikon στο θέμα Laminox Elisa Ghost: δεν ζεσταίνει

FanOfLife έγραψε:

Asteris έγραψε: Ανέβασε αέρα από το Service menu λέμε. Αν ξέρεις πως. Αν δεν ξέρεις, φώναξε αυτόν που σου την πούλησε να στο κάνει.


Εννοείς τον αέρα εισαγωγής ή την ταχύτητα του ανεμιστήρα απαγωγής των καυσαερίων; Τι να ξέρω, άσχετος είμαι. :silly:


Αν ξέρεις να ανεβάσεις τον αέρα εισαγωγής ανέβασε και εφόσον την δουλεύεις στο πέντε ανέβασε και τα καυσαέρια. Αλλιώς ανέβασε μόνο τα καυσαέρια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #92337 από γιαννης-δραμα
Δοκιμασε στο μενου 9-2 να ανεβασεις τον αερα ειναι απο -9 εως +9,λογικα τωρα θα ειναι στο 0.
Αν σου ζηταει κωδικο βαλε Α9(δεν ειμαι 100% σιγουρος για τα παραπανω καθως τα διαβασα σε Ιταλικο φορουμ)!Καθε μοναδα αλλαζει κατα 5%(9x5=45%),και απο εκει και περα κανεις δοκιμες η αν παλι φοβασαι τοτε παρε τον τεχνικο να σου τα πει εστω και τηλεφωνικος!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": FanOfLife

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #92339 από FanOfLife
Απαντήθηκε από FanOfLife στο θέμα Laminox Elisa Ghost: δεν ζεσταίνει

γιαννης-δραμα έγραψε: Δοκιμασε στο μενου 9-2 να ανεβασεις τον αερα ειναι απο -9 εως +9,λογικα τωρα θα ειναι στο 0.
Αν σου ζηταει κωδικο βαλε Α9(δεν ειμαι 100% σιγουρος για τα παραπανω καθως τα διαβασα σε Ιταλικο φορουμ)!Καθε μοναδα αλλαζει κατα 5%(9x5=45%),και απο εκει και περα κανεις δοκιμες η αν παλι φοβασαι τοτε παρε τον τεχνικο να σου τα πει εστω και τηλεφωνικος!


Αυτό είναι φόρουμ με υποστήριξη! :cheer: :cheer:

Γιάννη όταν λες τα διάβασες σε Ιταλικό φόρουμ εννοείς σε θέμα που αφορούσε στη συγκεκριμένη σόμπα ή γενικώς ιταλικές σόμπες;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #92348 από daco
Απαντήθηκε από daco στο θέμα Laminox Elisa Ghost: δεν ζεσταίνει
Ποσο δυσκολο σου ειναι να δοκιμασεις αλλο πελλετ, πριν να μπεις στη διαδικασια αλλαγης ρυθμισεων;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.084 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ