Συζήτηση για πώληση καυσόξυλων κατ' όγκον

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127746 από valsam

erimitis έγραψε: Balsamako Λαδια τα εφερα απο Γερμανια φιλε.Οποτε ενδιαφερεσαι μου λες.Εγω πηρα 10-40 20 λιτρα στα 35 ευρω τι λες καλη φαση?ΑΑΑ ολα μεσα 35 ευρω στην πορτα μου με την DHL.
Ξυλο τελος.Βαζω την ανοιξη kiturami krp 20λεβητα πελλετ.Μεχρι τωρα εχω καψει 300 λιτρα πετρελαιο και 1,5 τονους ξυλο.Μονιμα ειμαι ελαχιστη 21 το βραδυ και μερα 23.
Πρεπει να καψω οπωσδηποτε το πετρελαιο για να βαλω τον πελλετολεβητα φιλε και στην αυλη εχω αλλες 10 παλετες ξυλα.

Δημητρη τα λαδια no name ειναι?
Ο ξαδελφος μου ειχε βαλει προπερσυ ενα kiturami ξυλου πετρελαιου και τον εδωσε μετα απο εναν χρονο γιατι το πετρελαιο εγινε πανακριβο και με το ξυλο δεν επαρκουσαν τα kw για να ζεσταθει χωρια που και το ναν γεμισεις ξυλα ηταν εφιαλτης λογο της θεσης της πορτας και πηρε εναν pelletech που αποδειχθηκε εφιαλτης λογο κοχλια και υποστηριξης οπως μου ειπε!
Εγω εχω καψει γυρο στα 4 κυβικα ξυλα φιλε και αυτο με πολυ σπαταλη (23-25 βαθμους all day long!) μιας και τα εχουμε μπολικα φετος!
(Θυμασαι εκεινη την στιβα που ειχα απο τα περσινα μου ξυλα διπλα στον ξυλινο φραχτη του αδελφου μου,εκεινα καιω και εχω ακομη να την βγαλω απο εκει για κανα μηνα και βαλε ακομη.)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127748 από tas

erimitis έγραψε: Θα τα καψω του χρονου φιλε αλλα και να τα πουλησω εχω τους γειτονες μου.


OK, ευχαριστώ.
Αν κάποιος γνωρίζει αν υπάρχουν ξερά ξύλα σε κάποια μάντρα της (δυτικής, κατά προτίμηση) Θεσσαλονίκης, ας ενημερώσει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127768 από erimitis
igat.ag/en/

Φιλε εδω ειναι και οποιος αλλος θελει να δει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127845 από valsam
Γυρνουσα απο Θεσ/νικη χθες και λεω στον κουμπαρο(viessman vitoligno)δεν σταματαμε στην μαντρα που τους ξεχεσα προχθες να παρουμε μπριγκετα και μου λεει ο κουμπαρος "καλα τρελος εισαι,την μια τους μανουριαζεις και την αλλη θελεις να πας να ψωνισεις απ'αυτους?"κατσε και θα δεις του λεω ,παντα πιανει αυτο το κολπο!
Σταματαμε που λετε και με το μου με βλεπει σκαει ενα ημιχαμογελο ο ξυλος, αγοραζω 50 κιλα εγω και 50 ο κουμπαρος και αρχιζω το παραμυθο"ξερεις να δεν ηθελα να σου την πω,και μακαρι να τα ειχες πιο φθηνα τα ξυλα γιατι δεν γουσταρο να δινω τα λεφτα μου στους Βουλγαρους οπως επισης και ο κουμπαρος που καιει 20-30 τονους τον χρονο,λιγο πιο ακριβα να τα ειχες απο εσενα θα τα παιρναμε να μας τα εφερνες και λιγα λιγα να προλαβουμε να τα στιβιαξουμε,του ειπα και την ιστορια που ειχα κανει παρομοια προταση στον ακριβος απεναντι ανταγωνιστη(κλαιν-μαιν ανταγωνιστη αφου καρτελ τιμων εχουν!)και την απαντηση που μου εδωσε"αν παινασω θα το κανω και αυτο,τωρα που εχω δουλεια δεν ασχολουμε"κ.τ.λ,κ.τ.λ,κ.τ.λ!
Λοιπον μετα απο αρκετη συζητηση που καναμε και με πουστικη ψιλοπιεση του τυπου ανοιξου σε εμενα δεν τρεχει τιποτα ξερω περιπου ποσο αγοραζεις αφου και εμεις απο Βουλγαρια παιρνουμε (ο κουμπαρος αψογα Βουλγαρικα μιας και εκανε 6 χρονια φοιτητης εκει οπως και ο ξυλεμπορας που εκανε και αυτος εκει,και καμια σχεση το ποσο αγορασα εγω και το ποσο αγοραζει αυτος ,αυτος τα πηρε πολυ πιο φθηνα απο εμενα μαις και εχει αγορασει χιλιαδες τονους!),με λιγα λογια το ρεζουμε της συζητησης μας ειναι οτι ο τυπος παει για περιπου πανω-κατω 100% κερδος (μεικτο!) και μεχρι στιγμης εχει πουλησει 2000+ τονους ξυλα!
Αυτα ειναι γουστα!!!!!!!!!!!!
Τι βιομηχανος και ουτσες μπλε,αυτες ειναι δουλειες!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127849 από stergiosbik
Αφου ειναι ετσι γιατι δεν κανεις κι εσυ τον ξυλεμπορο;

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127853 από Fokion
Δεν ειναι τυχαιο οτι εχει γεμησει ΠΑΝΤΟΥ "ξυλαδικα".....

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.090 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ