Τιμές για Μπρικέτες (Briquettes)

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #72338 από dmtr

dryianni έγραψε:
.....
Συμφωνώ, δάσκαλε dmtr.
Τώρα, η αίσθηση της καύσης είναι τελείως διαφορετική, δεν το συζητάμε. Σε ό,τι δε αφορά τη συντήρηση θερμοκρασίας όταν το Α/C σταματά να λειτουργεί (π.χ. λήξη ωραρίου μειωμένης χρέωσης), εγώ το επιτυγχάνω με μια απλή σόμπα υγραερίου, στην 1η σκάλα (4,2 kw/h, με ωριαία κατανάλωση υγραερίου 0,09 kgr - ήτοι €0,171). Διατηρώ ένα χώρο 60 τ.μ. στους 22 βαθμούς, όλη μέρα! Βέβαια, για όλο το σπίτι, θα χρειαζόμουν και 2η σόμπα, με τη διπλάσια κατανάλωση (άρα €0,34/ώρα). Επειδή όμως τα υπόλοιπα δωμάτια δε χρησιμοποιούνται συνεχώς, περιορίζομαι στη μία.
Ορίστε και σχετικοί λογαριασμοί Δ.Ε.Η. χειμώνα 2011-2012:


Mε τη σειρά μου θα συμφωνήσω μαζί σου. Αν ρίξεις μια ματιά στο ποστ μου για την Αντλία θερμότητας (ένα watercondition είναι στην ουσία) που έχω εγκαταστήσει
www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...mid=53&limitstart=15
θα δεις ότι δε μου στοιχίζει πιο πολύ από 3-5€ αναμένη επι 24ώρου βάσης, 20-21β για 217 τ.μ. και μάλιστα στο Κρυονέρι. Υπολόγισα ότι στο 4μηνο θα πληρώσω 932€ μαζί με την κατανάλωση του σπιτιού (6100Kws).

Διαφορά εξωτερικής θερμοκρασίας Π. Φλήρου - Κρυονερίου 6 - 8β. (Έχω προσωπική άποψη επ' αυτού).

Τα νότια προάστεια Αττικής μπορούν να την βγάλουν καλά με air-condition και ακόμα καλύτερα με A/Θ. Βέβαια η πολύ καλή μόνωση του χώρου κάνει τη μεγάλη διαφορά παντού.

Έλα που μου αρέσει και το αναμένο τζάκι όμως :) Το ανάβω αν και εν γνώσει μου, μου στοιχίζει περισσότερο από την Α/Θ.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by dimlyk.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #72554 από dryianni

dmtr έγραψε:

dryianni έγραψε:
.....
Συμφωνώ, δάσκαλε dmtr.
Τώρα, η αίσθηση της καύσης είναι τελείως διαφορετική, δεν το συζητάμε. Σε ό,τι δε αφορά τη συντήρηση θερμοκρασίας όταν το Α/C σταματά να λειτουργεί (π.χ. λήξη ωραρίου μειωμένης χρέωσης), εγώ το επιτυγχάνω με μια απλή σόμπα υγραερίου, στην 1η σκάλα (4,2 kw/h, με ωριαία κατανάλωση υγραερίου 0,09 kgr - ήτοι €0,171). Διατηρώ ένα χώρο 60 τ.μ. στους 22 βαθμούς, όλη μέρα! Βέβαια, για όλο το σπίτι, θα χρειαζόμουν και 2η σόμπα, με τη διπλάσια κατανάλωση (άρα €0,34/ώρα). Επειδή όμως τα υπόλοιπα δωμάτια δε χρησιμοποιούνται συνεχώς, περιορίζομαι στη μία.
Ορίστε και σχετικοί λογαριασμοί Δ.Ε.Η. χειμώνα 2011-2012:


Mε τη σειρά μου θα συμφωνήσω μαζί σου. Αν ρίξεις μια ματιά στο ποστ μου για την Αντλία θερμότητας (ένα watercondition είναι στην ουσία) που έχω εγκαταστήσει
www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...mid=53&limitstart=15
θα δεις ότι δε μου στοιχίζει πιο πολύ από 3-5€ αναμένη επι 24ώρου βάσης, 20-21β για 217 τ.μ. και μάλιστα στο Κρυονέρι. Υπολόγισα ότι στο 4μηνο θα πληρώσω 932€ μαζί με την κατανάλωση του σπιτιού (6100Kws).

Διαφορά εξωτερικής θερμοκρασίας Π. Φλήρου - Κρυονερίου 6 - 8β. (Έχω προσωπική άποψη επ' αυτού).

Τα νότια προάστεια Αττικής μπορούν να την βγάλουν καλά με air-condition και ακόμα καλύτερα με A/Θ. Βέβαια η πολύ καλή μόνωση του χώρου κάνει τη μεγάλη διαφορά παντού.

Έλα που μου αρέσει και το αναμένο τζάκι όμως :) Το ανάβω αν και εν γνώσει μου, μου στοιχίζει περισσότερο από την Α/Θ.

Σωστός! :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73041 από dimp
Καλησπέρα από ένα καινούριο μέλος του forum.Μπορεί κάποιος να με ενημερώσει που μπορώ να προμηθευτώ την αυστριακή μπρικέτα με 300 ευρώ τον τόνο στα βόρεια προάστεια αττικής;Αν δεν μπορεί να γραφεί εδώ ας σταλεί ένα mail στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73178 από dmtr
Tέτοια εποχή δεν νομίζω ότι μπορείς να τη βρεις σε αυτή την τιμή. Εγώ την αγόρασα Αύγουστο μήνα.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73900 από ragavelas
Ευκαιρία!

Τρέξτε να προλάβετε!!!
Συσκευασία με 5.6 κιλά μπρικέτες στην προνομιακή τιμή των 6 ευρώ!!!

Στα καρφούρ (στα Χανιά τουλάχιστον σε ένα κατάστημα ισχύει η άνωθεν τιμή).

Είχε πάει η γυναίκα και τις είδε και μου τις πήρε δώρο!
Παρασκευάζονται από αγροτικά υπολείμματα. Ελληνικό προϊόν. Δυστυχώς πέταξα το κουτάκι πριν το βγάλω φωτό να το ανεβάσω. Μοιάζουν με τις τετράγωνες με τρύπα στη μέση.

Ε Υ Κ Α Ι Ρ Ι Α ! ! !

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73917 από OANNHSEA

Συσκευασία με 5.6 κιλά μπρικέτες στην προνομιακή τιμή των 6 ευρώ!!!

Μόνο 1000 ευρώ ο τόνος!!!
Για μπιζού στις πήρε δώρο; Για τις φοράς σαν κόσμημα; :P

Bellum omneum contra omne...
Θάνατος στους πετρελαιάδες!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.097 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ