Τι είναι ο Πυρήνας - Πυρήνας ως καύσιμη ύλη

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82230 από vag1234
sites.google.com/site/pyrhnoxylo/home

Προσπάθησε να έρθεις σε επαφή με τον Κύριο από το παραπάνω link...

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82235 από κοκος
δεν γνωρίζω και πολλά για τον πυρήνα, όμως όταν έβγαζα το λάδι, είχα συζήτηση με τον ελαιοτρίβη (πως αλλιώς να τον πω???) και μου είπε ότι τους αναγκάζουν να αλλάξουν τον τρόπο διαχωρισμού του νερού με το λάδι και να μην πετιέται το νερό το οποίο είναι και πολύ τοξικό, έτσι πρέπει να κάνουν δεξαμενή μεγάλη η οποία θα χωράει και το νερό και τον πυρήνα, δηλ 1 πράγμα σαν λάσπη, έτσι αν τώρα για να ξεράνουν τον πυρήνα έχουν απώλεια στο 30% με τον νέο τρόπο θα έχουν απώλεια 70% του βάρους του πυρήνα........καταλαβαίνεται λοιπόν ότι θα αλλάξουν πολλά και ειδικά στην τιμή του πυρήνα...

την υγειά μας να έχουμε....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82255 από OANNHSEA
stavros kriti
Tο μοναδικό πρόβλημα που θα έχεις θα είναι η παραπάνω μυρωδιά.
Επίσης δεν ξέρω εάν μπορεί να γίνει πέλετ γιατί θα έχει και το λάδι μέσα.
Βέβαια εάν πάρεις και ένα μηχάνημα ψυχρής έκθλιψης θα μπορείς να πάρεις και το λάδι, αφού το έχεις ξηράνει πρώτα.

Το πιο σωστό μηχάνημα που έχω βρει στην ελληνική αγορά είναι αυτό:
www.kapa-engineering.com/physisnalgr.html
Και μετά υπάρχουν ένα σωρό άλλα μηχανήματα τύπου κυλίνδρου.

Να ξέρεις ότι αυτά κάνουν μέχρι και 200.000 ευρώ για παραγωγή περίπου 1,5 τόνου την ώρα...

Bellum omneum contra omne...
Θάνατος στους πετρελαιάδες!!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stavros kriti

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82283 από egglezos

OANNHSEA έγραψε: Το πιο σωστό μηχάνημα που έχω βρει στην ελληνική αγορά είναι αυτό:
www.kapa-engineering.com/physisnalgr.html
Και μετά υπάρχουν ένα σωρό άλλα μηχανήματα τύπου κυλίνδρου.


συμφωνώ και εγώ σε όλα τα ανωτέρω. Να δείτε και τα καινούρια τους μηχανήματα που είναι επαναστατικά στον χώρο.

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #86444 από stavros kriti
Ευχαριστω. εστειλα μαιλ και την επομενη με πηρε ο ιδιοκτητης τηλ. μου ειπε οτι στην κρητη στο αμμεσο μελλον θα δουλευουν 7 κομματια οποτε θα μπορεσω εκει να τα δω εν λειτουργεια,

θα παω να δω και ενα που πουλαει μια εταιρια εδω μεταχειρισμενο στα 90.000 με 9 τονους παραγωγη την ωρα
με συμφερει καλυτερα νομιζω παρα την αγορα του καινουριου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #95233 από savaspap
Καλησπέρα σας.
Τον Χειμώνα χρησιμοποίησα Βιομάζα από τον Ζαχαριουδάκη στα Οινόφυτα με 150 €/tn και έμεινα γενικά ευχαριστημένος. Ωστόσο λόγω της τιμής έψαξα και βρήκα πηρυνόξυλο από την Ελαιουργική Αλιάρτου - Ριτσώνας. Η ίδια η κατασκευάστρια μου είπε να επιλέξω το πυρηνόξυλο Α ποιότητας το οποίο είναι καθαρό, δεν έχει την ψύχα από το κουκούτσι της ελιάς και αφήνει ελάχιστα υπολύματα. Πήρα δοκιμαστικά μερικά σακιά και διαπίστωσα ότι μέσα υπήρχαν πέτρες σε μέγεθος 3-4 mm (κοινώς αμμοχάλικο). Το Α' ποιότητας είχε Αμμοχάλυκο...Φαντάζομαι το Β' Ποιότητας...και το τραγικό είναι ότι είναι εν γνώση τους!!!
1. Μπορείτε παρακαλώ να μου συστήσετε από την εμπειρία σας ποιός έχει καλής ποιότητας και οικονομικό Πυρηνόξυλο για τον λέβητα Fuzzy Logic 2 στην περιοχή των Οινοφύτων;
2. Γνωρίζετε άλλα είδη εγγυημένης βιομάζας και τι γνωρίζετε για την καύση τους;
Ευχαριστώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.093 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ