Τι είναι ο Πυρήνας - Πυρήνας ως καύσιμη ύλη

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #130151 από PRIMUS 45

Κωνσταντίνος Χατζέλης έγραψε:

PRIMUS 45 έγραψε:

Κωνσταντίνος Χατζέλης έγραψε:

Nasikas έγραψε:

Κυριε Μακη,δεν ξερω τι ειναι το πρωτο,το δευτερο παντως δεν ειναι αυτο που λετε,γιατι δεν μοιαζει με αυτο της δικιας μου φωτο.Αν εχετε οποιαδηποτε αντιρρηση,απ οτι βλεπω απο το ονομα μας ειμαστε και 'γειτονες',οποτε μπορειτε ευκολα να το διαπιστωσετε.


Αυτό που λέω είναι


Παρολο που ....δεν ειμαι παιδι της πόλης, δεν καταλαβαινω

Ο κυριος Μακης ισχυριζεται οτι το προιον στη δεξια μερια της φωτο του,ειναι το πυρηνοξλυλο οπως το παιρνει απο τα πυρηνελαιουργεια.
Δεν μπορω να ξερω τι εχει παρει απο αλλου,αλλα ποσταρα και εγω μια φωτο με πυρηνοξυλο,πυρηνελαιουργειου,γιατι νομιζω υπαρχουν αρκετες διαφορες.

Αυτό καίω εγώ εδώ και τρία χρόνια από πυρηνελαιουργειο στην Πρέβεζα
Το ίδιο έχει και ένα πυρηνελαιουργειο στην Κέρκυρα


Αυτό έπαιρνα την πρώτη χρονιά και
πέρσι και φέτος έχουν το παρακάτω



125 euro τον τόνο σακκιασμενο +13% Φ.Π.Α.

Απο τις συγκεκριμενες φωτο δεν μπορω να βγαλω καποιο συμπερασμα,σχετικα με την υγρασια,τη θερμογονο δυναμη του κτλ.Πετρες παντως δεν βλεπω πουθενα :)
Ουτε για την τιμη μπορω κανω σχολιο,ειναι αντιεπαγγελματικο,γιατι δεν γνωριζω τι εξοδα εχει ο συγκεκριμενος επιχειρηματιας για να αγορασει-επεξεργαστει την πρωτη υλη,σαν νουμερο παντως δεν ειναι και απο τα χαμηλοτερα της χωρας.

Μετρημένη υγρασία από 14 μέχρι 18% και για θερμογόνο
λένε πάνω στα σακιά 4400kcal


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #130153 από stratis 1
Ετσι σωριαζουνε τα βιομηχανικά απόβλητα.
Ασκεπή και ερμαια των καιρικών συνθηκών.






Τα ΚΑΥΣΙΜΑ τα βαζουν μεσα σε αποθηκες και δεξαμενες.








Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stelios

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #130155 από vag1234
Η 'καλή' ποιότητα που μου πούλησαν πέρσι με 170€/τον+30€ μεταφορικά.. Βιομάζα την ονόμαζαν με 4500kcal θερμογόνο. 19% υγρασία μετρημένη με υγρασιόμετρο. Βέβαια τότε ήμουν ψάρι ακόμα και δεν γνώριζα τα θέματα του πυρηνόξυλου.


Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Συνημμένα:
Last edit: 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν by vag1234.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #130158 από stratis 1

vag1234 έγραψε: Η 'καλή' ποιότητα που μου πούλησαν πέρσι με 170€/τον+30€ μεταφορικά.. Βιομάζα την ονόμαζαν με 4500kcal θερμογόνο. 19% υγρασία μετρημένη με υγρασιόμετρο. Βέβαια τότε ήμουν ψάρι ακόμα και δεν γνώριζα τα θέματα του πυρηνόξυλου.


Οπως το ειπες.
Αλλα με τη βιομαζα,τα περσινα ψαρια ειναι ηδη καρχαριες!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #130162 από Κωνσταντίνος Χατζέλης

stratis 1 έγραψε: Ετσι σωριαζουνε τα βιομηχανικά απόβλητα.
Ασκεπή και ερμαια των καιρικών συνθηκών.






Τα ΚΑΥΣΙΜΑ τα βαζουν μεσα σε αποθηκες και δεξαμενες.









Ποσταρω μερικες φωτο για να διαπιστωσετε οτι για πολλοστη φορα μιλατε χωρις να γνωριζετε,με αποτελεσμα να εκτιθεστε.
Οπως θα δειτε απο τις παρακατω και υποδομες υπαρχουν και πολλες στεγασμενες αποθηκες για το πυρηνοξυλο των πελατων μας.


(ps:το εικονιζομενο,με τις αποθηκες να ειναι γεματες,βρισκεται εξω,μη βροχερη μερα και προοριζεται για ιδιοκαταναλωση,προτιμησα ομως να φωτογραφησω αυτο,γιατι με τοσο φως στη φωτο,δυσκολο να κρυφτουν τυχον 'ατελειες')
Συνημμένα:
Last edit: 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν by Stavrax. Αιτία: σβήστηκε προσωπικός χαρακτηρισμός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #130164 από stratis 1

Κωνσταντίνος Χατζέλης έγραψε:
Κε Στρατη νομιζω ειστε αστειος,με κανετε και γελαω καθε φορα που ποσταρετε,να το κανετε συχνοτερα.
Ποσταρω μερικες φωτο για να διαπιστωσετε οτι για πολλοστη φορα μιλατε χωρις να γνωριζετε,με αποτελεσμα να εκτιθεστε.
Οπως θα δειτε απο τις παρακατω και υποδομες υπαρχουν και πολλες στεγασμενες αποθηκες για το πυρηνοξυλο των πελατων μας.


(ps:το εικονιζομενο,με τις αποθηκες να ειναι γεματες,βρισκεται εξω,μη βροχερη μερα και προοριζεται για ιδιοκαταναλωση,προτιμησα ομως να φωτογραφησω αυτο,γιατι με τοσο φως στη φωτο,δυσκολο να κρυφτουν τυχον 'ατελειες')


Νομιζω κυριε Χατζελη οτι ο αστειος και γελοιος ειστε εσεις που δεν ξέρετε μετα απο τοσα χρονια (απο το 1970 γραψατε) να διαφημίζεται την επιχειρηση σας.
Αντιθετως δείχνεται με τη πρωτη φωτογραφια το προιον σας εκτεθειμενο στη βροχη.
Και αντι να βρειτε μια σοβαρή δικαιολογία με βρίζετε αποκαλώντας με αστείο.
Μαθετε πρωτα κοινωνικη συμπεριφορα και υστερα προσπαθειστε να πεισετε τον κοσμο οτι το ξυνισμενο πυρηνοξυλο ειναι καλο
δικας τα γραφομενα..nnn.energ.gr/index.php?option=com_kunena...46&Itemid=384#129850 απο εδω
Σχετικα με το 'σαπισμα' που αναφερθηκε,ειναι μια ζυμωση η οποια γινεται στο σαρκωδες μερος του πυρηνοξυλου(45%),η οποια προκαλει μονο αυτη την αλλαγη στη μυρωσδια και στο χρωμα του υλικου.Το ξυλωδες μεροςφυσικα (55%),παραμενει ανεπαφο και συμφωνα με μετρησεις που εχουμε κανει,δεν συμβαινει καποια αλλαγη στην συνολικη θερμογονο δυναμη.Ο
Last edit: 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν by stratis 1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.107 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ