Τι είναι ο Πυρήνας - Πυρήνας ως καύσιμη ύλη

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #130120 από Κωνσταντίνος Χατζέλης

egglezos έγραψε:

stratis 1 έγραψε: Οι ενστάσεις στα γραφόμενα μου μήπως οφείλονται στην προσπάθεια να δικαιολογησετε την κακή ποιότητα πυρηνοξυλου που πουλανε μερικοι συναδελφοι σας στην Ελληνικη αγορα??
Αντι να προσπαθείτε να δικαιολογείται την υπαρξη ξενων σωματων οπως πετρες, χωμα, 'κοπρια'(απο το σαπισμα του υλικου)και κακοσμια στο πυρηνοξυλο,που εχει καταγγελθεί απο παρα πολλους χρηστες, θα ηταν καλύτερο να τους λεγατε να βελτιωσουν το προιον τους.
Κατ αυτόν τον τρόπο στέλνεται τους νυν αλλά και τους μελλοντικούς υποψήφιους πελάτες σας στο πελλετ.
Οταν το πετρέλαιο ειχε κατω απο 20 ευρω το βαρελι,ποιος αγόραζε το βιομηχανικό σας απόβλητο??
Οταν πριν λιγα χρονια πουλουσατε 50 ευρω τον τονο λιανικως στους ντοπιους μεσα στο εργοστασιο,στους Αγγλους και Ιταλους ποσο το δινατε?
Μαλλον αρκετα χαμηλότερα.
Το κοστος παραγωγής ειναι μηδενικό.
Θα το ξερανετε ετσι αλλιως για να πάρετε απο μεσα το πυρηνελαιο.
Ενα τσουβαλιασμα κανετε!!!
Αρα με τωρινη τιμη πανω απο 100 ευρω,σας συμφέρει περισσότερο να το δινεται στην ντοπια αγορα!!
Και οχι στους Αγγλους.
Εγω τι ειπα που και αυτο μαλλον το θεωρείται 'κουφο'?
Ειπα οτι ΑΝ ειναι ΚΑΛΟ ποιοτικα το πυρηνοξυλο (χωρις τα μειονεκτήματα που περιέγραψα) θα μπορουσατε να το πουλατε 150 ευρω τη στιγμη που το πελλετ φτανει στα 300 και το ξυλο τα 150-200 ευρω.
Μαλλον και αυτο δεν σας αρεσε γιατι προϋποθέτει κάποια υποδομή και εξτρα μεροκαματα.
Τωρα θα μου πειτε...Τι υποδομες και κουραφεξαλα αφου σε λιγα χρονια με τα 'δυφασικα'ο πυρηνας δεν θα αφηνει κερδος απο πλευρας πυρηνελαιου!!


επειδή έχω βρεθεί και εγώ στην ίδια θέση να πρέπει να απολογούμαι για "συναδέλφους", θεωρώ ότι βάζετε τον Κο Χατζέλη σε πολύ δύσκολη θέση. Δεν είναι σωστό να απομονώνουμε έναν επαγγελματία και πάνω του να χτυπάμε όλο τον κλάδο, καταλαβαίνετε πολύ καλά τους λόγους. Εξ'άλλου, αυτός ο επαγγελματίας, για να έχει το θάρρος να πάρει τον λόγο εδώ μέσα, μάλλον δεν έχει τίποτα να κρύψει (υπάρχουν και εξαιρέσεις αλλά είναι απλά για να επιβεβαιώνουν τον κανόνα... :cheer: )... και κρίνοντας από τα "επαγγελματικά κουτσομπολιά" για τους πυρηνελαιουργούς τόσα χρόνια στον κλάδο μας, μόνο καλά λόγια ακούγονται για την επιχείρηση του Κου Χατζέλη και το προϊόν του. Και πιστέψτε με, τα τελευταία χρόνια, έχω ακούσει τα μύρια όσα "κουτσομπολιά" για τα διάφορα πυρηνόξυλα στην Ελλάδα, καλά και κακά...


Σας ευχαριστουμε για τα καλα σας λογια και ανταποδιδουμε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #130122 από makis sparti
Κυριε Μακη,δεν ξερω τι ειναι το πρωτο,το δευτερο παντως δεν ειναι αυτο που λετε,γιατι δεν μοιαζει με αυτο της δικιας μου φωτο.Αν εχετε οποιαδηποτε αντιρρηση,απ οτι βλεπω απο το ονομα μας ειμαστε και 'γειτονες',οποτε μπορειτε ευκολα να το διαπιστωσετε.[/quote]Αυτό που λέω είναι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #130123 από Nasikas

Κυριε Μακη,δεν ξερω τι ειναι το πρωτο,το δευτερο παντως δεν ειναι αυτο που λετε,γιατι δεν μοιαζει με αυτο της δικιας μου φωτο.Αν εχετε οποιαδηποτε αντιρρηση,απ οτι βλεπω απο το ονομα μας ειμαστε και 'γειτονες',οποτε μπορειτε ευκολα να το διαπιστωσετε.


Αυτό που λέω είναι


Παρολο που ....δεν ειμαι παιδι της πόλης, δεν καταλαβαινω


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #130124 από Κωνσταντίνος Χατζέλης

Nasikas έγραψε:

Κυριε Μακη,δεν ξερω τι ειναι το πρωτο,το δευτερο παντως δεν ειναι αυτο που λετε,γιατι δεν μοιαζει με αυτο της δικιας μου φωτο.Αν εχετε οποιαδηποτε αντιρρηση,απ οτι βλεπω απο το ονομα μας ειμαστε και 'γειτονες',οποτε μπορειτε ευκολα να το διαπιστωσετε.


Αυτό που λέω είναι


Παρολο που ....δεν ειμαι παιδι της πόλης, δεν καταλαβαινω

Ο κυριος Μακης ισχυριζεται οτι το προιον στη δεξια μερια της φωτο του,ειναι το πυρηνοξλυλο οπως το παιρνει απο τα πυρηνελαιουργεια.
Δεν μπορω να ξερω τι εχει παρει απο αλλου,αλλα ποσταρα και εγω μια φωτο με πυρηνοξυλο,πυρηνελαιουργειου,γιατι νομιζω υπαρχουν αρκετες διαφορες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #130129 από PRIMUS 45

Κωνσταντίνος Χατζέλης έγραψε:

Nasikas έγραψε:

Κυριε Μακη,δεν ξερω τι ειναι το πρωτο,το δευτερο παντως δεν ειναι αυτο που λετε,γιατι δεν μοιαζει με αυτο της δικιας μου φωτο.Αν εχετε οποιαδηποτε αντιρρηση,απ οτι βλεπω απο το ονομα μας ειμαστε και 'γειτονες',οποτε μπορειτε ευκολα να το διαπιστωσετε.


Αυτό που λέω είναι


Παρολο που ....δεν ειμαι παιδι της πόλης, δεν καταλαβαινω

Ο κυριος Μακης ισχυριζεται οτι το προιον στη δεξια μερια της φωτο του,ειναι το πυρηνοξλυλο οπως το παιρνει απο τα πυρηνελαιουργεια.
Δεν μπορω να ξερω τι εχει παρει απο αλλου,αλλα ποσταρα και εγω μια φωτο με πυρηνοξυλο,πυρηνελαιουργειου,γιατι νομιζω υπαρχουν αρκετες διαφορες.

Αυτό καίω εγώ εδώ και τρία χρόνια από πυρηνελαιουργειο στην Πρέβεζα
Το ίδιο έχει και ένα πυρηνελαιουργειο στην Κέρκυρα


Αυτό έπαιρνα την πρώτη χρονιά και
πέρσι και φέτος έχουν το παρακάτω



125 euro τον τόνο σακκιασμενο +13% Φ.Π.Α.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #130132 από Κωνσταντίνος Χατζέλης

PRIMUS 45 έγραψε:

Κωνσταντίνος Χατζέλης έγραψε:

Nasikas έγραψε:

Κυριε Μακη,δεν ξερω τι ειναι το πρωτο,το δευτερο παντως δεν ειναι αυτο που λετε,γιατι δεν μοιαζει με αυτο της δικιας μου φωτο.Αν εχετε οποιαδηποτε αντιρρηση,απ οτι βλεπω απο το ονομα μας ειμαστε και 'γειτονες',οποτε μπορειτε ευκολα να το διαπιστωσετε.


Αυτό που λέω είναι


Παρολο που ....δεν ειμαι παιδι της πόλης, δεν καταλαβαινω

Ο κυριος Μακης ισχυριζεται οτι το προιον στη δεξια μερια της φωτο του,ειναι το πυρηνοξλυλο οπως το παιρνει απο τα πυρηνελαιουργεια.
Δεν μπορω να ξερω τι εχει παρει απο αλλου,αλλα ποσταρα και εγω μια φωτο με πυρηνοξυλο,πυρηνελαιουργειου,γιατι νομιζω υπαρχουν αρκετες διαφορες.

Αυτό καίω εγώ εδώ και τρία χρόνια από πυρηνελαιουργειο στην Πρέβεζα
Το ίδιο έχει και ένα πυρηνελαιουργειο στην Κέρκυρα


Αυτό έπαιρνα την πρώτη χρονιά και
πέρσι και φέτος έχουν το παρακάτω



125 euro τον τόνο σακκιασμενο +13% Φ.Π.Α.

Απο τις συγκεκριμενες φωτο δεν μπορω να βγαλω καποιο συμπερασμα,σχετικα με την υγρασια,τη θερμογονο δυναμη του κτλ.Πετρες παντως δεν βλεπω πουθενα :)
Ουτε για την τιμη μπορω κανω σχολιο,ειναι αντιεπαγγελματικο,γιατι δεν γνωριζω τι εξοδα εχει ο συγκεκριμενος επιχειρηματιας για να αγορασει-επεξεργαστει την πρωτη υλη,σαν νουμερο παντως δεν ειναι και απο τα χαμηλοτερα της χωρας.
Last edit: 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν by Κωνσταντίνος Χατζέλης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.090 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ