Παραγωγή pellet... φτιάξ' το μόνος σου!

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90300 από OANNHSEA
Απαντήθηκε από OANNHSEA στο θέμα Παραγωγή pellet... φτιάξ' το μόνος σου!

επιστημωνα ειχα την εντυπωση οτι επρεπε να κατασκευασουμε δυο σπειροιδες κοχλειες απο λαμα 4 cm και μετα να τους κολησουμε επανω στο αξονα με τους αποστατες(το φιλαρακι εχει στρατσα ψαληδι).ο αξωνας να ειναι ατσαλι στρεψεως?
εχει μεγαλη αντισταση κατα το χαρμανιασμα ο αναδευτηρας εναντι του μιγματος?
και η αποστατες να ειναι αξωνας η λαμες και αυτες απο ατσαλι?


Πολλά θέλεις να μάθεις...
Το μόνο άλλο που θα σου πω είναι ότι η κάθε φτερωτή θα πρέπει να είναι ίση με το μισό κύκλο συν το 1/10 του μισού κύκλου σε ευθεία, η οποία θα εξέχει από το μισό κύκλο εκατέρωθεν του μισού κύκλου...
Είπαμε να βοηθάμε, όχι να λέμε όλα τα μυστικά για να μάθουν οι άσχετοι και να τα οικονομούν αυτοί...

Bellum omneum contra omne...
Θάνατος στους πετρελαιάδες!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90307 από stratis 1

mastoras έγραψε:
Υ.Γ. Βιομαζιστή η τοποθέτηση σου μάλλον θα απευθύνεται σε κάποιον ελαφρύ τύπο, που χρειάζεται επισημάνσεις και συμβουλές ορθής συμπεριφοράς και σκέψης, όπως και προσεκτικό τρόπο γραφής, για να μην δημιουργούνται λάθος εντυπώσεις, με αποτέλεσμα να του την πέφτουν, και του κατεβάζουν το κάρμα. :lol: Ας σοβαρευτούμε λίγο.

Δεν χρειάζονταν όλα αυτά....δεν δίνουμε διαλέξεις εδώ σε συνεδριακό κέντρο.

Διαδυκτιακός τόπος ανώνυμων χρηστών είμαστε και ΤΡΈΛΑ ΠΟΥΛΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ



Τελικα τι πουλας???
ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ :woohoo: :woohoo:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90317 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Παραγωγή pellet... φτιάξ' το μόνος σου!
Για να δούμε εδώ άλλες εντυπώσεις. :)

stratis 1 έγραψε: Μαστορα.
Ξεκινησες να βοηθησεις στην ομαδικη αγορα για μηχανηματα πελλετ απο κινα και καλως το εκανες.

Στη διαδρομη καταλαβες οτι ειναι αγγουρι τετοιου ειδους πρωτοβουλία,και παρα πολυ δυσκολο για εναν ιδιωτη.
Σωστό

Σκεφτηκες μετα οτι αν βοηθαγε ενας εμπορος θα μπορουσε να πετυχει αυτο.(και παλι καλως)
Ακόμα πιο σωστό.

Επειδη οποιος προσφερει πρεπει να αμείβεται,σαφως και πρεπει να βγαλεις τα εξοδα σου διοτι ο καταναλωτης θα βγει κερδισμενος παιρνωντας ενα μηχανημα σε μειωμενη τιμη απο ομαδικη αγορα.
Λάθος γιατί η τιμιότητα μου και η καθαρή συνείδηση δεν μου άφησε καθόλου περιθώρια να το σκεφτώ.
Εξάλλου δεν υπήρχε, και δεν υπάρχει ακόμα ο τρόπος να κερδίσω κάτι από αυτό [προμήθειες,πωλήσεις] ακόμα και να το επιδιώξω τώρα...σήμερα.
Από τις σοβαρές και μεγάλες εταιρίες δεν μπορεί να φύγει ούτε ένα ευρώ, χωρίς παραστατικό....και εγώ παραστατικά δεν έχω


Ολα αυτα θα μπορουσες να τα παραδεχτης χωρις να προσπαθης να αποδειξης το αντιθετο γιατι ειναι οφθαλμοφανές.
.....τόσο πολύ ώστε βγάζει μάτι......αι ρε Στρατή. :lol:


Και πολυ καλα κανης που αρχισες να ασχολείσαι επαγγελματικα με τη βιομαζα.
Προτείνω και σε άλλους που έχασαν την δουλειά τους να το κάνουν αυτό. Μπορώ να βοηθήσω με τις γνωριμίες μου. Πχ. υπάρχουν πολλές εταιρίες που ζητάνε αντιπροσώπους η πωλητές.

Το μονο που ζηταμε ειναι λιγη ειλικρινεια .
Εσεις ζητάτε την "κεφαλήν επί πίνακι" ο ποιανού σας τα χώνει αραιά και που. Όποιος έχει τα κάκαλα και θέλει να μου μιλήσει για ειλικρίνεια να μου το πει όταν με κοιτάει στα μάτια.
Οταν το θίγει στο φόρουμ [ ιδίως όταν αναφέρεται στον πλυθηντικό, "ΝΑ ΜΑΣ ΠΈΙΣ" "ΖΗΤΑΜΕ" κτλ ] με απασχολεί τόσο, όσο οι τρίχες που πέφτουν στην λεκάνη όσο ουρώ.


Τα μηχανηματα αυτα εχουν υπερ αλλα εχουν και κατα.


Για το τελευταίο θα μπορούσαμε να κάνουμε μεγάλο διάλογο Στρατή, με πολλές ποικίλες απόψεις και ενδιαφέροντα, με τεχνικές πληροφορίες και βουνά από φωτογραφίες, προς τέρψην όλου του κόσμο του φόρουμ. Αυτός άλλωστε είναι και ο σκοπός ύπαρξης αυτού του φόρουμ.
Αλλά αυτό είναι το τελευταίο που σαν ενδιαφέρει.

Εσείς όμως γουστάρετε αίμα.....και σφαχτά να τινάζονται όταν τους βγαίνει η ψυχή. :(
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90330 από stratis 1
Μαστορα να τις ξυριζεις για να μη λερωνεις τη λεκανη.
Τωρα για τα σφαχτα και τα αιματα με το να μας παρουσιαζεις σαν θυτες και εσυ σαν αμνος προς σφαγη, δειχνεις οτι δεν αντεχεις το διαλογο και την αλλη αποψη.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Βιομαζιστής

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90332 από Grecu_
Απαντήθηκε από Grecu_ στο θέμα Παραγωγή pellet... φτιάξ' το μόνος σου!
Μιας και λέμε για εντυπώσεις:

Ξεκίνησες πριν κάνα χρόνο να ενδιαφέρεσαι για μηχανήματα πέλλετ. Με τα πολλά-πολλά φτάσανε τα μηχανήματα τον Ιανούαριο. Με ποιο σκεπτικό πήρες τριφασικά μηχανήματα τη στιγμή που ένα χρόνο μετά την πρωτοβουλία εσύ ακόμα δεν έχεις τέτοια παροχή και φιλοξενείσαι στην αυλή του προμηθευτή?

Στο θέμα με το group buy έλεγες για ειδικές τιμές για την ομαδική του forum.
Mετά παρουσίασες τον σφυρόμυλο, διευκρίνησες οτι δεν κάνεις παρουσίαση για λογαριασμό του προμηθευτή, οτι δεν έχεις σκοπό να αποδείξεις τις δυνατότητές του, οτι είπες πόσο τον πλήρωσες κτλ...
Συγκεκριμένα είπες "1700€ με μοτερ 11kw για παραγωγή απο 2 έως 3 τόνους..."
Μα αυτή είναι η τιμή λιανικής από το site της Προμεξ, που πήγαν οι ειδικές τιμές του group buy, που πήγαν τα 1056 ευρώ + ΦΠΑ "αποκλειστικά για το energ"????

Για τις εντυπώσεις που έλεγες, αυτές είναι οι εντυπώσεις που αφήνεις εσύ ο ίδιος φίλτατε μάστορα.
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by Grecu_.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90339 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Παραγωγή pellet... φτιάξ' το μόνος σου!

stratis 1 έγραψε: Μαστορα να τις ξυριζεις για να μη λερωνεις τη λεκανη.
Τωρα για τα σφαχτα και τα αιματα με το να μας παρουσιαζεις σαν θυτες και εσυ σαν αμνος προς σφαγη, δειχνεις οτι δεν αντεχεις το διαλογο και την αλλη αποψη.


Με κόβεις εμένα για πρόβατο έτοιμο για σφαγή χα χα χα ....μπα σε καλό σου.

Οσο για τις τρίχες, εάν ποτέ προσπαθήσεις να ξυρίσεις αρκούδα, θα δεις ότι δεν γίνεται. :lol:

Στρατή αφιερώσου στα δικά μας ενδιαφέροντα-θέματα, και μην τρώγεσαι με εμένα ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.123 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ