Παραγωγή μπριγκέττας

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10190 από ^silent_power^
Απαντήθηκε από ^silent_power^ στο θέμα Απ: Παραγωγή μπριγκέττας

γιαννης έγραψε: Οι φωτογραφιες Δεν ήταν και πολύ ακριβες αλλά τα υλικά που χρειάζονται είναι Πόλλα. Και ο μάστορας πρέπει να είναι γάτα .άσε που το μοτέρ που θέλει ειναι 10hp με μειωτηρα 160 rpm

Αυτά που μου είναι δύσκολο να βρω είναι το μοτέρ τον κοχλία οι αντισταση .καλό μάστορα με πολλα εργαλεία έχω. Αν βρω μοτερ θα θα τον βοηθεισω και εγώ πιανουν τα χερια μου πολύ καλά και έχω πολλά εργαλεία αλλά όχι τόσο εξειδικευμένα που θέλει η κατασκευη


πρεπει οπως και δηποτε να κανεις το μηχανημα ακριβως το ιδιο με αυτο του σχεδιου?? δεν ειναι καλητερα να φτιαξεις κατι που να το φερεις εσυ στα μετρα σου?δυλαδη να δεις την αρχη λειτουργιας του μηχανηματος, να δεις τι υλικα χρησιμοποιη και γενικα να κανεις κατι παρομοιο? δυλαδη αν ο μειωτηρας ειναι λιγο πιο αργος ή λιγο πιο γρηγορος αυτο πειραζει? να ρωτησω και κατι: στα μοτερ μπορει να μπει ροοστατης για να ρυθμιζεις της στροφες του ή αυτο δεν γινεται? ας απαντησει καποιος που ξερει μιας και το εχω καιρο απορια. ρωταω μιας και στα ηλεκτρικα αυτοκινητα το pedal του γκαζιου ειναι ενας ροωστατης που ρυθμιζει ποσο ρευμα να περασει.
τα υλικα βρισκονται αλλα το προβλημα ειναι σε τι τιμη μιας και αυτη ζητανε οσα τους λειπουν.
γιαννη το dvd μπορεις να το αντιγραψεις και να το στειλης?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10192 από ^silent_power^
Απαντήθηκε από ^silent_power^ στο θέμα Απ: Παραγωγή μπριγκέττας

OANNHSEA έγραψε: Μην μου αγχώνεσαι γιάννη!!!
Σχεδιαστής μηχανημάτων και γραμμών παραγωγής είμαι....
Άσε να δω τα σχέδια και τι μπορώ να κάνω πρώτα και ύστερα πέφτει το άγχος...
Το πολύ - πολύ να το σχεδιάσω από την αρχή και ανοίξουμε καινούριο θέμα με την κατασκευή του κομμάτι - κομμάτι, και επίσης πληροφορίες όπως του που θα βρεθούν τα κατάλληλα εξαρτήματα.


δασκαλε...ετοιμασε τα μολυβια και τις σβυστρες γιατι πρεπει να μου σχεδιασεις κατι. θα σου ετοιμασω τι ακριβως θελω και θα το ανεβασω εδω σε αυτο το τοπικ για να μου πεις την γνωμη σου και πως μπορει να γινει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10193 από γιαννης
Απαντήθηκε από γιαννης στο θέμα Απ: Παραγωγή μπριγκέττας
σας είπα το μαιλ μου στα dvd τα εχω αντιγραψει στείλτε μου τοις διευθύνσεις σας να σας τα στείλω ροοστατης για 10 HP μοτέρ κάνει πιο ακριβά από το μοτέρ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10194 από ^silent_power^
Απαντήθηκε από ^silent_power^ στο θέμα Απ: Παραγωγή μπριγκέττας

γιαννης έγραψε: σας είπα το μαιλ μου στα dvd τα εχω αντιγραψει στείλτε μου τοις διευθύνσεις σας να σας τα στείλω ροοστατης για 10 HP μοτέρ κάνει πιο ακριβά από το μοτέρ


σου εχω στειλη mail με το ονομα μου και την διευθυνση μου.
γιατι ετσι τοσο ακριβως? οκ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10198 από γιαννης
Απαντήθηκε από γιαννης στο θέμα Απ: Παραγωγή μπριγκέττας
Πρέπει ναβαλεις lnverter και όχι οτιδήποτε κάποιο που να είναι vector δηλαδή να μην χάνει το μοτέρ τη δύναμή του στις χαμηλές στροφές για ένα τόρνο που έχω ένα τέτοιο lnverter για 2hp 220 σε 380 το πηρα από Αγγλία 350 ευρω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10200 από γιαννης
Απαντήθηκε από γιαννης στο θέμα Απ: Παραγωγή μπριγκέττας
Δεν έχω λαβει κανένα μαιλ αλλά δεν θα μπορέσω να τα στείλω άμεσα γιατί λοιπω από το σπίτι για δουλειά σε άλλο νησί (ΣΥΡΟ)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.102 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ