Παραγωγή pellet: Ελλάδα vs Βαλκάνια

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #18374 από stratis 1
Απαντήθηκε από stratis 1 στο θέμα Παραγωγή pellet: Ελλάδα vs Βαλκάνια

Βιομαζιστής έγραψε:

stratis 1 έγραψε: Τα 60 ηταν λεβα δηλαδη 30 ευρω .μεσω ορο 5 μπλοκα μεχρι πλεβεν η ρουσε ,ενα εκατοπενηνταρι.Χωρια η καθυστερηση.οσο για τα 5 ευρω ουτε τα "κοριτσακια" που κανουν "οτοστοπ"δεν τα καταδεχονταν



Πόσα δέχονταν τα κοριτσάκια; :evil:




Που να ξερω εγω??? :cheer: :cheer:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #18375 από Βιομαζιστής

stratis 1 έγραψε:
Που να ξερω εγω??? :cheer: :cheer:




Αχ βρε Στρατή! Δεν προσπάθησες. :cheer:
Μπορεί να δέχονταν με 5€. :evil: :evil: :evil:

Τα Μηχανήματα Τα Πήραμε!
Άντε Να Δούμε Τώρα Αν Θα Τα Κάνουμε Απόσβεση.
Απόσβεση Δεν Εγιναν Και Ούτε Είναι Σε Θέση Να Γίνουν. :(
Τώρα Πια Μένει Να Δούμε Τι Θα Κάνουμε Με Δαύτα. :unsure:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #18407 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Παραγωγή pellet: Ελλάδα vs Βαλκάνια
Το ρημάξαμε το θέμα .......κρίμα, αξίζει να παραμείνει μόνο το βίντεο.

mod αν έχεις την καλή διάθεση διέγραψε σχεδόν τα πάντα, γιατί τίποτα από ότι έχει γραφτεί δεν αξίζει να βρίσκεται σε αυτό το θέμα, μόνο χαβαλές γίνεται μεταξύ μας, χωρίς να προσφέρεται τίποτα για τους επισκέπτες που διαβάζουν το φόρουμ.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": scouter

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #18447 από shaman
Απαντήθηκε από shaman στο θέμα Παραγωγή pellet: Ελλάδα vs Βαλκάνια
Εγώ θα κάνω μια χαζή ερώτηση πόσοι απο αυτούς που πουλάνε σόμπες και λέβητες γνωρίζουν να ρυθμίζουν τα μηχανήματα τους αλλά να κατέχουν και τις παραμέτρους. Εχω κάψει το pellet της ALFA WOOD στις καλές αλλά και στις κακές περιόδους και μόνο clinker δεν είχα. Ας αναρωτηθούμε πόσοι είναι επαγγελματίες στον χώρο τους και πόσοι να τα αρπάξουνε.
Φιλικά πάντοτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #18493 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Παραγωγή pellet: Ελλάδα vs Βαλκάνια
Αυτου του ειδους οι συγκρισεις ειναι απλα απαραδεκτες... Τι σκατα να συγκριθουμε με τα υπολοιπα Βαλκανια ρε;;; Συγκριθειτε με καμια χωρα της προκοπης.... Που εχει ανεπτυγμενο δικτυο πελλετ.... Οταν διαβαζω τετοια θεματα τρελαινομαι!!! Εννοειται οτι στα περισσοτερο θα ειμαστε ανωτεροι απο τους υπολοιπους Βαλκανιους μιας και οι υπολοιποι ειναι 800 χρονια πισω... το θεμα ειναι ΠΟΣΑ χρονια ειμαστε εμεις πισω απο τους ανεπτυγμενους της παρεας...;;;; Ιταλια;; Ισπανια;; Αυστρια;;αντε και Γερμανια....
Last edit: 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν by michalisgr.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": mastoras

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #18513 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Παραγωγή pellet: Ελλάδα vs Βαλκάνια

shaman έγραψε: Εγώ θα κάνω μια χαζή ερώτηση πόσοι απο αυτούς που πουλάνε σόμπες και λέβητες γνωρίζουν να ρυθμίζουν τα μηχανήματα τους αλλά να κατέχουν και τις παραμέτρους. Εχω κάψει το pellet της ALFA WOOD στις καλές αλλά και στις κακές περιόδους και μόνο clinker δεν είχα. Ας αναρωτηθούμε πόσοι είναι επαγγελματίες στον χώρο τους και πόσοι να τα αρπάξουνε.
Φιλικά πάντοτε.


Μιλώντας με αρκετούς επαγγελματίες του χώρου, διαπίστωσα το εξής.

Πολλοί δεν θέλουν ακόμα να ασχοληθούν με τις συσκευές πέλλετ, γιατί είναι ένα άγνωστο αντικείμενο που χρειάζεται οπωσδήποτε τεχνική υποστήριξη.

Με λίγα λόγια τον πελάτη τον παντρεύεσαι. :cheer:

Ακόμα, και οι μέχρι τώρα άσχετοι με τον αντικείμενο [θέρμανση-υδραυλικά] επαγγελματίες που τόλμησαν να μπούνε στην αγορά, προβληματίζονται, και ψάχνονται να οργανώσουν η να κάνουν συνεργασίες με τεχνικούς που θα επωμιστούν το βάρος της τεχνικής υποστήριξης.

Αρπαχτές δεν βλέπω, είναι τέτοιο το αντικείμενο που ο πελάτης από την πρώτη στιγμή θα ζητά συνεχώς τεχνική βοήθεια........ακόμα και τελείως ακατάλληλες ώρες. Φανταστείτε μέσα στο καταχείμωνο και στην μαύρη νύχτα, να φρακάρει ο κοχλίας μεταφοράς πέλλετ, από συσσωρευμένη σκόνη, από καταταλαιπωρημένο ακατάλληλο τσουβάλι πέλλετ που έριξε μέσα στην συσκευή.

Το γίνεται τότε ? Ποιος θα τρέξει μέσα στην νύχτα να τον εξυπηρετήσει ? Ούτε μαιευτήρας να ήταν !!!!!

Για αυτό μην βιαζόμαστε να βγάλουμε εύκολα και γρήγορα συμπεράσματα.......όλοι θα οργανωθούν, όλοι θα μάθουν.....γιατί απλά δεν γίνεται αλλιώς.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ