Δεν αποδιδει το τζακι καθολου!!Τι φταιει?

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #114789 από dimitris11
Αν το τζακι εχει μεγαλο ανοιγμα(πορτα) ο αερας εισερχεται με μικρη ταχυτητα ισως γι¨αυτο πηγε να σβησει,οσο κλεινεις την πορτα η ταχυτητα του αερα αυξανεται αρκει να τραβαει καλα η καμιναδα ,διοτι απο την καμιναδα συνεχιζει να βγαινει η ιδια ποσοτητα αερα.Ετσι οσο μικραινει η τρυπα εισοδου(κλεινει η πορτα )ο αερας αναγκαζεται να αυξησει ταχυτητα ροης.
Το παραθυρο σου ειπα να το εχεις σε ανακληση διοτι δεν ξερω αν υπαρχει καποια αλλη τρυπα στο σπιτι διοτι το τζακι απο καπου πρεπει να παρει αερα.
Το οτι δεν καπνισε ασχετος των καιρικων συνθηκων σημαινει οτι κατι κανει η καμιναδα,το θεμα ειναι να υπαρχει και φλογα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #114790 από sakmar
Το σπίτι είναι 110 μικτο και 86 καθαρο.Το τζάκι δεν ξέρω πόσα kw είναι και ο χώρος που θέλω να ζεστάνω είναι 60τμ ενιαίος.Όταν ανοίγω την πόρτα από το τζάκι η φλόγα σβήνει με καθαρά πάντα ξύλα ενοείτε και μυρίζει το σπίτι,αν κλέισω την πόρτα και με λίγο ανοιχτούς τους αεραγογούς η φλόγα δυναμώνει,αυτο είναι και το λογικό αφού κάνει κλειστο κύκλωμα αέρα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #114798 από caftis
Άρα όσα kw και να ναι τα 60 m2 τα ζεσταίνει χαλαρά. Κλαπετο έχει η εστία;

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #114799 από sakmar
έλα ντε που δεν τα ζεσταίνει....και δεν είμαι από τους κρυουλιαρηδες..ισα ισα το αντίθετο.Κλαπέτο έχει η εστία και το έχω ανοιχτό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #114800 από caftis
Αν γεμίσεις την εστία με ξύλα μετά από κανένα εικοσάλεπτο κλείσεις το κλαπετο θες να πεις ότι από τις περσίδες πάνω δεν βγάζει ζέστη έχεις βάλει κανένα θερμόμετρο;

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #114801 από pontios74

caftis έγραψε: Πόσα m2 ειναι το σπίτι και πόσα kw τζάκι , ο χώρος που θες να ζεστάνεις είναι ενιαίος; Το άλλο που μου κάνει εντύπωση είναι ότι με την πόρτα ανοιχτή σβήνει η φλόγα δηλαδή με κλειστή ανάβει και με ανοιχτή σβήνει;

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Στοιχειωμένο είναι??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.081 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ