Φυσική ροή

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82100 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Φυσική ροή
Είσοδο για αέρα καύσης,δεν έχει το τζάκι σου. Τραβάει γενικώς αέρα από το περιβάλλον. Η γκριλλι προτείνει μόνο εξωτερικό αέρα και στις δυο εισόδους του βεντιλατέρ. Βάσει ποιάς λογικής, δεν μπορώ να καταλάβω. Εγώ θα το εβαζα με τον τρόπο που περιέγραψες παραπάνω και είμαι σίγουρος ότι θα λειτουργούσε πιο σωστά. Ακόμα, για την απορία σου, από το βεντιλατέρ μια χαρά θα αναπληρώνει τον αέρα καύσης. Μάλιστα θα βάζει και λίγο περισσότερο!


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": MG

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82148 από βασιλιης
Απαντήθηκε από βασιλιης στο θέμα Φυσική ροή

MG έγραψε: Παιδιά καλησπέρα και σας ευχαριστώ για τις συμβουλές. To τζάκι είναι αυτό www.estianet.gr/components/com_virtuemar..._C_493001a5148da.pdf
και η εγκατάσταση είναι έτσι www.estianet.gr/components/com_virtuemar...TI_48f3530b0c182.jpg
Oι περσίδες που μου γράψατε παραπάνω είναι 10 cm όπως αναγράφει και το prospectus γιατι τοση ειναι και η διαμετρος της σωληνας.
Το τζάκι τοποθετήθηκε χωρίς βεντιλατερ και θελω να το βαλω τωρα ενα διπλης αναρροφησης. Αυτο που θελω να με διαφωτισετε ειναι: στο τζακι τωρα υπαρχει μονο μια τρυπα που ερχεται αερας απο εξω και οι περσιδες που βλεπετε.
Οποτε αν καταλαβα καλα συνδεω το βεντιλατερ στην εξωτερικη τρυπα και σκαβω και μια εσωτερικη χαμηλα και το συνδεω πανω σ'αυτες τις δυο και τελειωσα? Δευτερη εξωτερικη τρυπα για την καυση χρειαζεται η οχι?
Ευχαριστω πολυ!


Καλησπερα
Προσοχη σε αυτα που σας πω κυριε MG
Για την φυσικη ροη σου ειπανε τα παιδια πιο πανω, οποτε αν δεν εχει γινει εγκατασταση για φυσικη ροη μην κανετε καμια περσιδα εκτονωσης(δεν αποκλειεται να πατε για ξηλωμα μετα)
Και το πιο βασικο ειναι να ενημερωσετε την εταιρια για αυτα που θα κανετε για να μην χασετε και την εγγυηση που προφανως θα εχετε

Βοηθαμε οσο μπορουμε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82233 από MG
Απαντήθηκε από MG στο θέμα Φυσική ροή
Παιδια εγω με τη φυσικη ροη εχω καταμπερδευτει, δεν κατεχω και πολυ το θεμα τζακι κι ας τα να πανε. Τοσο καιρο νομιζα οτι αν το τζακι δεν εχει βεντιλατερ δουλευει με φυσικη ροη. Το δικο μου δηλαδη οπως το βλεπετε τι ειναι???
Οσον αφορα το βεντιλατερ καταλαβα πως να το συνδεσω και σας ευχαριστω. Κυριε Βασιλη στο προσπεκτους δειχνει οτι η περσιδα εκτονωσης ειναι αυτη που βρισκεται πιο ψηλα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82238 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Φυσική ροή
να το πω απλα ...φυσικη ροη ειναι η ροη χωρις την βοηθεια καποιου ανεμιστηρα

προυποθεση ομως για να γινει ειναι η εισοδος και εξοδος του αερα να ειναι στον ιδιο χωρο

πιο απλα...τρυπα πανω -τρυπα κατω :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82243 από MG
Απαντήθηκε από MG στο θέμα Φυσική ροή
Οποτε dimlyk το τζακι μου τι ειναι?
Πως δουλευει? Και δουλευει γιατι εμεις δε ζεσταινομαστε. Εσυ τι λες να κανουμε μπας και ζεσταθουμε?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82267 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Φυσική ροή
Με ένα θερμόμετρο φούρνου μπορείς να μετρήσεις τις θερμοκρασίες στις 3 εξόδους?
Υποθέτω ότι θα έχει κάτι 150° για πλάκα.
Πετροβάμβακα έχουν βάλει?


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.079 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ