Υγραέριο απο Βενζινάδικο για Θέρμανση

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #92212 από sefis
Απαντήθηκε από sefis στο θέμα Ελληνικά pellets

dimlyk έγραψε: σεφη ..ελεγξε το κιολας ...αλλα εχω την εντυπωση οτι εξακολουθει αφενος ναναι παρανομο ...με αυτοφωρο για τον ιδιωτη ...κατα δευτερον ...τα 25 κιλα δεν κανουν 2 ευρω ...αφου πουλανε σχεδον 1 ευρω το λιτρο
και 1.8 λιτρα ειναι ενα κιλο ... αρα αυτο που αγοραζει ειναι 13-14 κιλα
γι αυτο ειναι και πιο ακριβο απ το πετρελαιο

το οτι ειναι παρανομο ειναι σιγουρα απο βενζιναδικο. τα 25 κιλα φιαλη την παιρνει 25 ευρω.οσο για το βαρος εχω ζυγισει φιαλη προπανιου 25αρα κενη και γεματη και ηταν οντως κοντα στα 25 κιλα απλα δεν ξερω αν υγραεριο και προπανιο εχουν το ιδιο βαρος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #92214 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Ελληνικά pellets
οι επισημες φιαλες πουλιονται με το κιλο ...αρα σωστα τις μετρας
δεν υπαρχει περιπτωση να παιρνει 25 κιλα με 25 ευρω ...


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #92215 από sefis
Απαντήθηκε από sefis στο θέμα Ελληνικά pellets

dimlyk έγραψε: οι επισημες φιαλες πουλιονται με το κιλο ...αρα σωστα τις μετρας
δεν υπαρχει περιπτωση να παιρνει 25 κιλα με 25 ευρω ...

τωρα με εβαλες σε πειρασμο να του πω να ζυγισουμε μια.1ευρω το αγοραζει το λιτρο ειπε και να φανταστεις κανει 50 km πηγαινε ελα για να παει να τις γεμισει σε χωριο γιατι στη πολη δεν του βαζουν σε φιαλη.να ειναι τοσο βλαξ; ειναι και φιλος μου ρε γαμωτο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #92219 από fritakos
Απαντήθηκε από fritakos στο θέμα Ελληνικά pellets

sefis έγραψε: παρενθεση:μου ειπε ενας σημερα οτι εβαλε λεβητα υγραεριου γεμιζει τις κλασικες φιαλες των 25 κιλων στο βενζιναδικο και καταναλωνει οπως μου ειπε 1 φιαλη την εβδομαδα του τεστιν 25€ την εβδομαδα σε σπιτι 120 τ.μ ανοιχτο απ'ολες τις πλευρες η δε αποδοση λεει ειναι φοβερη και ο χρονος να ζεσταθουν τα σωματα ειναι τσακ-μπαμ.το σαββατο θα παω να το δω με τα ματια μου .εχει υποψιν του κανεις τιποτα.off topic ισως αλλα τωρα το θυμηθηκα.


Το γεμισμα φιαλης στο βενζινάδικο εκτος απο παρανομο ειναι και ΑΚΡΩΣ ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΟ :woohoo: :woohoo:
Πρώτον δεν ελεγχεται η ποσοτητα και η πιέση και γεμιζει εμπειρικα και δευτερων δεν γίνονται οι ελεγχοι στη φιαλη και τη βαλβιδα που γινεται στην εταιρεία.
Αυτες οι φιαλες εχουν μεγαλες πιθανότητες να ΕΚΡΑΓΟΥΝ :woohoo:
ΜΗΝ θρηνήσουμε και αλλα θυματα για μερικά ευρω!!!
Με υγραεριο εχω στο εξοχικό με υπογεια δεξαμενη και το αγοράζω με βυτίο απο την εταιρεια. Σε θερμογονο δυναμη η τιμή του ειναι λιγο λιγοτερο απο το πετρελαιο απο αποδοση βεβαια ειναι πραγματικα πολυ γρήγορα.
Εχω 2 καυστηρες 25kw που δουλευουν παραληλα και μπορουν να ζεστανουν 150m2 απο τουσ 12 - 13 βαθμους που εχει το σπίτι την Παρασκευη το απογευμα στους 19-20 σε δυο ωρες !!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #92235 από Kleo
Απαντήθηκε από Kleo στο θέμα Ελληνικά pellets
μη σκατε ρε παιδια
Εγω εχω συναδελφο που με 4 "κουτσουρακια" ζεσταινει το σαλονι με ανοιχτο τζακι παρακαλω και το κανει κολαση και τα δωματια μεσα ειναι χλιαρα.Το σπιτι ειναι 110 τμ λεει και το βραδυ βαζει και μια αλογονου (χαλαζια λεει - κανει τη διαφορα) και ζεσταινει της μικρης.Ολλη τη μερα λεει ζεστη.
Αυτοι ειναι οι γνωστοι παραμυθαδες - εγωιστες - τηλεπαρουσιαστες της τηλεμαρκετινγκ.
Ουτε να μπω στον κοπο δεν μπαινω να παω φιλε σπιτι του να δω κι εγω.

Εδω μεσα εμαθα πραγματα που ισχυουν (βαση υπολογισμων) και τα βλεπω στο δικο μου λεβητα πυρολυσης - σπιτι 230 τμ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #92242 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Ελληνικά pellets

sefis έγραψε:

dimlyk έγραψε: οι επισημες φιαλες πουλιονται με το κιλο ...αρα σωστα τις μετρας
δεν υπαρχει περιπτωση να παιρνει 25 κιλα με 25 ευρω ...

τωρα με εβαλες σε πειρασμο να του πω να ζυγισουμε μια.1ευρω το αγοραζει το λιτρο ειπε και να φανταστεις κανει 50 km πηγαινε ελα για να παει να τις γεμισει σε χωριο γιατι στη πολη δεν του βαζουν σε φιαλη.να ειναι τοσο βλαξ; ειναι και φιλος μου ρε γαμωτο


η επισημη τιμη στα βενζιναδικα ειναι γυρω στο 0,90 το λιτρο αυτο μας κανει 1,6 το κιλο
αρα στα 10 κιλα το κερδος του ειναι 4-5 ευρω σε σχεση με τις επισημες φιαλες που εχουν γυρω τα 2 ευρω το κιλο και με παραδοση στο σπιτι(νομιζω)...αν καιει και κανα 6-7 ευρω σε βενζινη ...μαλλον δεν εχει κανενα κερδος


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ