K-EVO Starfire 120

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #140073 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα K-EVO Starfire 120
Το ερώτημα όμως παραμένει:

Αν μπορώ εγώ με πρόχειρους τρόπους να επιτύχω κάποιες βελτιώσεις, ας μην τις πω σημαντικές, αλλά ουσιαστικές, γιατί δεν το κάνει ο κατασκευαστής ??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #140084 από GGEOR7777
Απαντήθηκε από GGEOR7777 στο θέμα K-EVO Starfire 120
Μήπως σε κάποιο από τα επόμενα μοντέλα του,
Το έχει κάνει?
Αυτό είναι το τελευταίο.
Εγώ για να σφραγίσω την πόρτα την έβγαλα εντελώς....αλλά δεν ξέρω αν είχαν νόημα τόση ταλαιπωρία.
Αφού με καλύπτει απόλυτα το τζάκι...
Ο εχθρός του καλού είναι το καλύτερο. B)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #140118 από Στελιος1
Απαντήθηκε από Στελιος1 στο θέμα K-EVO Starfire 120
Φουστικακη μιλησα για το μοχλουδακι διοτι.. Δεν κατανοησα ακομα την ουσια του να κλεινεις τον αερα σε τζακι φορτωμενο με ξυλα για να μην τα.. καψει! Πολλες φορες ρωτησα γιατι αυτη η επιδιωξη? Τι νοημα εχει? Απαντηση σοβαρη δεν πηρα απο κανεναν.. Μα ειναι κουφο! Ειναι σαν να θες να πατας γκαζι στο αμαξι κ αυτο να μην τρεχει!
Θες λιγη ζεστη, βαζεις πιο λιγα και τα ξυλα, και μην γυρισει κανενας να μου πει οτι θα το φουλαρει και θα εχει τ ησυχια του για ωρες, διοτι κ εγω τ βραδυ πριν κοιμηθω βαζω ξυλα και τ πρωι ακομα εχει καλη φωτια (σιγανη ομως φωτια!) Την ησυχια του για ωρες ισως να την εχει αμα το σπιτι δεν ζητα θερμιδες, αλλα αμα αυτο ζηταει θερμιδες τοτε θα ανοιξει και πορτες και πορτακια και μοχλουδακια και τον βαρδαρη τον ιδιο για να καουν!
Δινετε πολυ σημασια σε καποια ''εφε'', δευτερογενης δηλαδη και ΑΜΕΣΗ ανταποκριση κλεινοντας τον αερα. Εγω δεν κλεινω κανεναν αερα, αλλα το κλαπε. Απλα δεν ειναι εντονο το φαινομενο να κανει την εντυπωση, αλλα η φωτια καθεται.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #140120 από Στελιος1
Απαντήθηκε από Στελιος1 στο θέμα K-EVO Starfire 120
Με τον θορυβο δεν θα ησυχασει κανεις ποτε! Περσι πηρα ενα φτηνο οργανο ωστε να ξερω πραγματικα τι ντεσιμπελ βγαζει ενα τζακι που φτιαχνω.. Αποτελεσμα? Ξερω καλα εγω ποσο μειωσα τον θορυβο, ε και? Τι να σου πω εσενα, οτι δεν ειναι 62 αλλα 54? Αφου εσυ τον ακους και σε ενοχλει! Ασε που απο σπιτι σε σπιτι η ακουστικοτητα εχει τεραστια διαφορα οτι κ αν λενε τα ντεσιμπελ..
Το συμπαν ειναι καμπυλο, κανεις δεν προκειται να συναντησει τ Σεληνη σε ευθεια τροχια, γιατι απλα ευθεια γραμμη δεν υπαρχει. Το τριγωνο δεν εχει 180 μοιρες (σχεδιαστε ενα τριγωνο σε φουσκα, φουσκωστε την, δειτε ξανα το τριγωνο επανω της μετα και θα καταλαβετε τι λεω), με τετοια στατικα μαθηματικα GPS δεν θα υπηρχαν σημερα. Ολα τα κυματα μεταδιδονται σε κυκλους. Με κυκλικη διατομη δεν θα εσβηναν τα ηχητικα κυματα.
Εχετε δει τετραγωνο η τριγωνο ηχειο??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #140130 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα K-EVO Starfire 120
Αυτά πιάνουν για τρίγωνα; :)



Α!Για όποιον ενδειαφέτεται τα ηχεία είναι τα German Physiks HRS-120 και κάνουν καμιά 17000€ :silly:

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #140148 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα K-EVO Starfire 120
Στέλιο,

Σε παρακαλώ να με λες σωστά... δηλαδή, Φου-Σ-Κ-ιτάκης και όχι αλλιώς. Μπορείς και απλά Γιώργο....

Στο θέμα μας τώρα. Το παράδειγμά σου με το αυτοκίνητο είναι λάθος, με το συμπάθειο δηλαδή, η σωστή αντιστοιχεία είναι η εξής: Εγώ το φουλάρω βενζίνη, αλλά το πως θα την κάψει, θα το αποφασίσω εγώ.

Όχι επειδή είδε γεμάτο ρεζερβουάρ και χάρηκε, να την κάψουμε τάκα-τάκα. Με το ρυθμό που θέλω εγώ, πολύς αέρας, πολύ φωτιά, λίγος αέρας, λίγη φωτιά. Τόσο δύσκολο είναι δηλαδή? Και γιατί σου φαίνεται περίεργο το ότι προσπαθώ το αυτονόητο.....??? Ότι δηλαδή, θέλω να ελέγχω εγώ την ένταση της καύσης-φλόγας με τη ρύθμιση του αέρα. Τώρα αν εσύ τα καταφέρνεις με το τάμπερ, είναι μια άλλη τεχνική, και πολύ καλά κάνεις.
Και ναι, μπορεί να σου φαίνεται εφετζίδικο το ότι στα video κλείνουν τον αέρα και η φλόγα σβήνει, αλλά ρε γαμώτο.... αυτό δεν είναι το λογικό-αναμμενόμενο- και για μας που δε μας συμβαίνει..... το ζητούμενο ???

Αυτό με τον ήχο και τις καμπύλες δεν τα κατάλαβα. Μήπως εννοείς, ότι οι αγωγοί τετραγωνικής ή παραλληλόγραμμης διατομής, έχουν τελικά λιγότερο θόρυβο?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.165 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ