K-EVO Starfire 120

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #138495 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα K-EVO Starfire 120
@stavrax

Σταύρο, σχετικά με αυτό που είπες ότι θα χρειαστεί (αν όλα δουλέψουν σωστά) κάποια ώρα μέχρι να "ανεβάσει θερμοκρασία" και να ξεκινήσει η 2γενής (κάτι που και μένα μου ακούγεται λογικό), δες το παρακάτω βίντεο.

Η τζακόσομπα αυτή, κάνει για πλάκα, και πολύ γρήγορα, 2γενή.



Πως εξηγείται? Λόγω του μεκρού χώρου κάυσης, η συγκεκριμένη "πυρώνει" αστραπιαία? Ο τύπος βέβαια, έβαλε πολλά μικρά (φαντάζομαι κατάξερα) ξυλαράκια, που αρπάνε (με το κενό που τους έχει) αμέσως, κάνουνε παρα πολύ φλόγα, και λογικά παράγουν πάρα πολύ θερμότητα, άρα μάλλον πυρώνει αμέσως τη μικρή σομπίτσα....
Last edit: 9 Χρόνια 5 Μήνες πριν by ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #138576 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα K-EVO Starfire 120
Όπως τα έγραψες είναι. Μικρός θάλαμος, λεπτά και ξερά ξυλάκια με μεγάλα κενά μεταξύ τους και ο θάλαμος έχει μόνωση με σαμότ ανεβάζοντας πολύ γρήγορα θερμοκρασία.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #138948 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα K-EVO Starfire 120
...και τα αποτελέσματα.....

Χαλάλι ο κόπος.... Στο πρώτο άναμμα, δεν πήγε καλά αλλά μετά τις τελευταίες μικρο-αλλαγές, τα πράγματα πήγαν περίφημα.

Πλέον το μοχλουδάκι 1γενούς αέρα ακούει, και με τέρμα ανοικτό και με τέρμα κλειστό το κλαπέ, ΦΟΥΛ δευτερογενής, καλές θερμοκρασίες.

Μόνο ο θόρυβος δεν έπεσε κατά τα αναμμενόμενα. Ενώ έχω την εντύπωση ότι έχει μειωθεί στην αναρρόφηση, έχω την αίσθηση ότι "μεταφέρθηκε" στην έξοδο ζεστού αέρα. Στην εισαγωγή έχω πλεόν λείους αγωγούς, ενώ στις 2 εξόδους έχω σπιράλ.

Ίσως του χρόνου ανοίξω γυψοσανίδα, να κάνω τις 2 εξόδους Φ160 με λείους... είδωμεν...

Θα ακολουθήσει φωτορεπορτάζ..... σο ΣΚ όμως....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #138973 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα K-EVO Starfire 120
Μπράβο και για την προσπάθεια αλλά και για το αποτέλεσμα. Γράψε και κανένα βιντεάκι για να θαυμάσουμε το έργο σου!


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139482 από GGEOR7777
Απαντήθηκε από GGEOR7777 στο θέμα K-EVO Starfire 120
Άντε Φουσκιτακη,Τι
Θα γίνει,θα δούμε πράμα..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139549 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα K-EVO Starfire 120
Ένα video με τα νέα αποτελέσματα.

Αργότερα οι λεπτομέρειες.....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.251 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ