K-EVO Starfire 120

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #115148 από gousan
Απαντήθηκε από gousan στο θέμα K-EVO Starfire 120
θανασης ...
ειναι θεμα παχους του σιδερου και τι στηρηγματα εχει απο κατω...
αν πατησεις στο google εχει και καλες κατασκευες το αλλο τωρα απο το γνωστο πολυκαταστημα παιχνιδιων δεν περιμενα και κατι καλυτερο με 10 ευρω
αν παρεις για το εβο μην ξεχαστεις και παρεις με συρταρι ...εκει θελουμε χωρις συρταρι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #115189 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα K-EVO Starfire 120
Σήμερα το άναψα και εγώ. Έκανα το "φιλανδικό" άναμμμα. Είναι απίστευτα γρήγορο, εύκολο και αποτελεσματικό. Τα ξύλα άρπαξαν όπως ΑΚΡΙΒΩΣ δείχνει το σςχετικό βίντεο.



Το τζάκι ανέβασε γρήγορα θερμοκρασία, τα ξύλα έγιναν "πύραυλος" λόγω του τρόπου ανάμματος.
Έχω μικρύνει λίγο την κόφτρα μου, και έχω "σφραγίσει" την πόρτα. Έχω κάνει δικό μου σταχτοδοχείο και ο αέρας έρχεται "αυστηρά" κάτω από τα ξύλα (δεν έχω ειδική σχάρα που τα ανασηκώνει).

Το μοχλουδάκι πλέον κάνει δουλειά. Ειδικά στη βάση της φωτιάς, όταν το κλείνω, μειώνεται πολύ η ένταση της φλόγας και "τρέχει αργά" στη βάση της φωτιάς. Πιο πάνω, μάλλον έχουν πάρει φόρα οι φλόγες είτε λόγω μεγάλου θαλάμου, είτε λόγω μεγάλου ύψους-γεωμετρίας εστίας. Τότε τα ξύλα "μαυρίζουν" σα να σβήνουν, και ζωηρεύει η 2γενής καύση. Όταν το ανοίξω, οι φλόγες στη βάση γίνονται πολλές και γρήγορες, και η καύση γενικώς ζωηρεύει.

Και όλα αυτά, με τέρμα ανοικτό το κλαπέτο. Δεν δοκίμασα καθόλου να το κλείσω. Απλά αυτό που με προβλημάτισε, είναι ότι άνοιξα την πόρτα 2/3 φορές να φτιάξω τα ξύλα, και έχω την αίσθηση ότι βγήκε λίγο καπνός. Σα να μύρισε λιγάκι. Και ίσως να βγήκες και από την περσίδα εξόδου του βεντυλατέρ.

Αυτό έγινε γιατί άνοιξα άτσαλα την πόρτα (γρήγορα δηλαδή)? Άλεξ, εσένα σου μυρίζει καθόλου όταν για παράδειγμα βάζεις ξύλα?
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #115193 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα K-EVO Starfire 120
Είδες διαφορά δηλαδή φίλε Γιώργο σε σχέση με πριν? Με το νέο τασάκι και το βούλωμα στις σχισμές του μαντεμιού εννοώ.
Πάντως αποκλείω να κάπνισε από την περσίδα. Μάλλον επειδή άνοιξες την πόρτα απότομα. Κι εμένα έτσι κάνει, αλλά μόνο όταν ανοίξω πολύ απότομα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #115196 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα K-EVO Starfire 120
Ναι, δούλεψε πολύ καλύτερα....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #115298 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα K-EVO Starfire 120
Alex, δες τα μαιλ σου.

Δες και αυτό το link, το στόμιο VLA

www.turbofan.gr/turbo/index.php?option=c...blog&id=11&Itemid=16
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #115314 από GGEOR7777
Απαντήθηκε από GGEOR7777 στο θέμα K-EVO Starfire 120
Καντε μια δοκιμη..
αφησετε ελευθερο τον αερα που παει στην καυση..
Δηλαδη αν υπαρχει περσιδα που ειναι εξωτερικη για να παιρνει αερα το τζακι,βγαλτε τη
και δοκιμαστε ξανα.
Το ιδιο προβλημα ειχα και το ελυσα ετσι..
Εδωσα περισσοτερο αερα στο τζακι να αναπνεει καλυτερα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.176 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ