K-EVO Starfire 120

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #113214 από Στελιος1
Απαντήθηκε από Στελιος1 στο θέμα K-EVO Starfire 120
Μια χαρα ειναι οι θερμοκρασιες κοντα στους 100 βαθμους, για καλυτερη καυση δοκιμαστε με μια σχαρα για τα ξυλα ωστε να αεριζεται καλυτερα η βαση της φωτιας και ταυτοχρονα ρυθμιστε πιο κλειστο το κλαπε (οριακα οταν ειναι κλειστη η πορτα, ισα ισα να μην καπνισει) για να καιει πιο σιγα. Στου Θαναση κλεινοντας τον κατω αερα ο θαλαμος ηταν πιο καθαρος σαν εικονα (με αερα και απο κατω ο καπνος λογω πολυ κλειστου κλαπε κυκλοφορουσε σε ολη την εστια) και τα καρβουνα πιο ζωηρα παρ ολο που ο αερας ηταν μονο απο πανω. Απ οπου και να δωσεις αερα η βαση της φωτιας τον τραβαει σαν μαγνητης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #113228 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα K-EVO Starfire 120

LEONAS έγραψε: Ρε παιδια πιστευεται οτι με το τζακι σαν κυρια θερμανση θα
ζεστανετε το σπιτι σας ??


Τόσα χρονια εδω , ακομα δεν την πείρες χαμπαρι τη λεμε τοσα ατομα . 6 τονους περυσι 2μωρα 25 βαθμους μεσο ορο , 130 τετραγωνικά διώροφη κατοικία !

Εκτός αν μπαίνεις και συ στα τζακια για σπάσιμό και σπαμαρισμα ! Και σι και ο στελιος !!!!
Εγω δεν μπαίνω στους λέβητες , γιατι δεν εχω , αν δεν εχεις ενεργειακο τζακι (οπως και ο στελιος , ) καντε μας την χαρη και μην σπαμαρετε , σπασικλιαζεται , σπασαρ@@@@@@@@ !!!!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #113235 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα K-EVO Starfire 120

Στελιος1 έγραψε: Μια χαρα ειναι οι θερμοκρασιες κοντα στους 100 βαθμους, για καλυτερη καυση δοκιμαστε με μια σχαρα για τα ξυλα ωστε να αεριζεται καλυτερα η βαση της φωτιας και ταυτοχρονα ρυθμιστε πιο κλειστο το κλαπε (οριακα οταν ειναι κλειστη η πορτα, ισα ισα να μην καπνισει) για να καιει πιο σιγα. Στου Θαναση κλεινοντας τον κατω αερα ο θαλαμος ηταν πιο καθαρος σαν εικονα (με αερα και απο κατω ο καπνος λογω πολυ κλειστου κλαπε κυκλοφορουσε σε ολη την εστια) και τα καρβουνα πιο ζωηρα παρ ολο που ο αερας ηταν μονο απο πανω. Απ οπου και να δωσεις αερα η βαση της φωτιας τον τραβαει σαν μαγνητης.


Ακριβώς αυτό έκανα πέρσι Στέλιο! Χρησιμοποιούσα πάντα σχάρα και βελτιώθηκε αρκετά η καύση. είχαμε λιγότερη στάχτη και υψηλότερες θερμοκρασίες. Όμως μετά από κάποιες ώρες καύσης μπαίνει αρκετή στάχτη από κάτω και πέφτει λίγο η απόδοση. Γι'αυτό θέλω να φέρω αέρα από κάτω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #113269 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα K-EVO Starfire 120

house έγραψε:

LEONAS έγραψε: Ρε παιδια πιστευεται οτι με το τζακι σαν κυρια θερμανση θα
ζεστανετε το σπιτι σας ??


Τόσα χρονια εδω , ακομα δεν την πείρες χαμπαρι τη λεμε τοσα ατομα . 6 τονους περυσι 2μωρα 25 βαθμους μεσο ορο , 130 τετραγωνικά διώροφη κατοικία !

Εκτός αν μπαίνεις και συ στα τζακια για σπάσιμό και σπαμαρισμα ! Και σι και ο στελιος !!!!
Εγω δεν μπαίνω στους λέβητες , γιατι δεν εχω , αν δεν εχεις ενεργειακο τζακι (οπως και ο στελιος , ) καντε μας την χαρη και μην σπαμαρετε , σπασικλιαζεται , σπασαρ@@@@@@@@ !!!!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


Kαι ποιος σε ορισε εσενα χωροφυλακα εδω μεσα?

Με το ιδιο σκεπτικο και εσυ μιας και δεν εχεις K-evo παιξε σε αλλη παραλια!

Σου απαντω με το ιδιο υφος που γραφεις, μπας και καταλαβεις το λαθος σου και διορθωθεις!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #113276 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα K-EVO Starfire 120

Οι εμμονές κάποιες φορές δημιουργούν πρόβλημα και σίγουρα είναι κουραστικές :evil:


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #113521 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα K-EVO Starfire 120
Ο κύβος ερρίφθη! Η παραγγελία του κλαπέτου με ντίζα και της ροζέτας έγινε, με την μόνη διαφορά πως πήρα φ125 αντί φ150. Μένει δηλαδή ένα σπιράλ φ125-130 και υαλοκόρδονο για την δευτερογενή και θα είμαι έτοιμος από υλικά. Ελπίζω να έχω νέα και φωτογραφίες της εγχείρησης μέσα στην εβδομάδα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.172 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ