Αεροθερμη κασέτα τσακιου

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175262 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Παρόλο που βλέπω ότι είσαι παλιός στο φόρουμ μάλλον δεν έχεις διαβάσει καθόλου το τμήμα των ενεργειακών τζακιών .
1) Κάτσε και διάβασε για να μην κάνεις τα λάθη που έχουν κάνει όλοι οι υπόλοιποι και μετά κάθεσαι να ξηλώνεις.
2) Φτηνή κασέτα ψάξε σε Βουλγάρικη αλλά ότι πληρώνεις παίρνεις .Το ότι αγοράζεις φτηνά θα το πληρώσεις μετά στην κατανάλωση και στο πόσο θα σου αντέξει .
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": dryianni

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175263 από louris1234

ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε: Παρόλο που βλέπω ότι είσαι παλιός στο φόρουμ μάλλον δεν έχεις διαβάσει καθόλου το τμήμα των ενεργειακών τζακιών .
1) Κάτσε και διάβασε για να μην κάνεις τα λάθη που έχουν κάνει όλοι οι υπόλοιποι και μετά κάθεσαι να ξηλώνεις.
2) Φτηνή κασέτα ψάξε σε Βουλγάρικη αλλά ότι πληρώνεις παίρνεις .Το ότι αγοράζεις φτηνά θα το πληρώσεις μετά στην κατανάλωση και στο πόσο θα σου αντέξει .

Έχω διαβάσει αρκετά απλά την κασέτα δεν την θέλω για κυρίως θέρμανση υπάρχει άλλοι πηγή το θέλω μόνο να το ανάβω που κ που με λίγα κούτσουρα για παρέα για αυτό ψάχνω κάτι οικονομικό και χωρίς πολλά μερεμέτια.

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175264 από dryianni

louris1234 έγραψε:

ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε: Παρόλο που βλέπω ότι είσαι παλιός στο φόρουμ μάλλον δεν έχεις διαβάσει καθόλου το τμήμα των ενεργειακών τζακιών .
1) Κάτσε και διάβασε για να μην κάνεις τα λάθη που έχουν κάνει όλοι οι υπόλοιποι και μετά κάθεσαι να ξηλώνεις.
2) Φτηνή κασέτα ψάξε σε Βουλγάρικη αλλά ότι πληρώνεις παίρνεις .Το ότι αγοράζεις φτηνά θα το πληρώσεις μετά στην κατανάλωση και στο πόσο θα σου αντέξει .

Έχω διαβάσει αρκετά απλά την κασέτα δεν την θέλω για κυρίως θέρμανση υπάρχει άλλοι πηγή το θέλω μόνο να το ανάβω που κ που με λίγα κούτσουρα για παρέα για αυτό ψάχνω κάτι οικονομικό και χωρίς πολλά μερεμέτια.

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κυρία ή όχι, είναι εγκατάσταση (τοπικής) θέρμανσης και πρεπει να λειτουργεί σωστά.
Αυτό προσπαθεί να σας εξηγήσει ο κ.Φιλιππακόπουλος.
Άλλωστε, οι κασέτες εξ ορισμου δεν προορίζονται για κύρια θέρμανση. Είναι ο πιο απλος τρόπος να αναβαθμιστεί η απόδοση του ανοικτού τζακιου και να καλυφθεί πιθανός χαμηλός ελκυσμός ("κάπνισμα" τζακιου).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175267 από louris1234

dryianni έγραψε:

louris1234 έγραψε:

ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε: Παρόλο που βλέπω ότι είσαι παλιός στο φόρουμ μάλλον δεν έχεις διαβάσει καθόλου το τμήμα των ενεργειακών τζακιών .
1) Κάτσε και διάβασε για να μην κάνεις τα λάθη που έχουν κάνει όλοι οι υπόλοιποι και μετά κάθεσαι να ξηλώνεις.
2) Φτηνή κασέτα ψάξε σε Βουλγάρικη αλλά ότι πληρώνεις παίρνεις .Το ότι αγοράζεις φτηνά θα το πληρώσεις μετά στην κατανάλωση και στο πόσο θα σου αντέξει .

Έχω διαβάσει αρκετά απλά την κασέτα δεν την θέλω για κυρίως θέρμανση υπάρχει άλλοι πηγή το θέλω μόνο να το ανάβω που κ που με λίγα κούτσουρα για παρέα για αυτό ψάχνω κάτι οικονομικό και χωρίς πολλά μερεμέτια.

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κυρία ή όχι, είναι εγκατάσταση (τοπικής) θέρμανσης και πρεπει να λειτουργεί σωστά.
Αυτό προσπαθεί να σας εξηγήσει ο κ.Φιλιππακόπουλος.
Άλλωστε, οι κασέτες εξ ορισμου δεν προορίζονται για κύρια θέρμανση. Είναι ο πιο απλος τρόπος να αναβαθμιστεί η απόδοση του ανοικτού τζακιου και να καλυφθεί πιθανός χαμηλός ελκυσμός ("κάπνισμα" τζακιου).

Άρα λοιπόν κασέτα χωρίς μερεμέτια κ γκρέμισμα για θερμοθαλαμο δεν γίνετε σωστά??

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175268 από dryianni
Απαντήθηκε από dryianni στο θέμα Re:Αεροθερμη κασέτα τσακιου
Το αντίθετο.
Οι κασέτες υπάρχουν ακριβώς για να μη γίνονται γκρεμίσματα.
Απλά, όπως έχουμε βαρεθεί να γραφουμε, άλλοι πράγμα η θέρμοτητα που μεταφέρεται.με ακτινοβολία και αγωγή (τζαμι, περίβλημα εστιας προς τοιχώματα ανοικτού τζακιού υποδοχης) και άλλο η θερμότητα που μεταφέρεται με ακτινοβολια, αγωγή και συναγωγή (ο αέρας εντός του θερμοθαλαμου που θερμαίνεται και με την εξαιρετική του θερμοχωρητικότητα μετατρεπεταιι σε θερμαντική μεσο που εκπέμπεται στο χωρο από τις σχετικές θυριδες -έστω και με φυσική ροη).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.078 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ