invicta minos 14kw αποριες αποδοσης-εγκαταστασης

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #116983 από liakjim
Δεν υπάρχει ebay APP ID ορισμένο στις ρυθμίσεις του KunenaΔεν υπάρχει ebay APP ID ορισμένο στις ρυθμίσεις του KunenaΘερμόμετρο πάρε κάτι τέτοιο
Θα έπαιρνα 2 ,ένα για κάθε περσίδα.
Πολύ ωραία η κατασκευή σου πάντως.
Από την στιγμή που έχει silka για μόνωση , νομίζω ότι ακόμα και θερμοκρασίες τις τάξεως των 200~250C δεν θα με ανησυχούσαν.
Όσο πιο μικρή η περσίδα του θερμοθαλάμου , τόσο περισσότερο αέρα θα βλέπεις στον αγωγό προς το σαλόνι. Νομίζω η λύση του Stavrax για ρυθμιζόμενη περσίδα στον θερμοθάλαμο είναι η ιδανική.
Το μόνο που θα μη ανησυχούσε έιναι οι θερμοκρασίες που θα αναπτύσονταν στην γυψοσανίδα του αεραγωγού.
Λες είναι πυράντοχη. Αλλα και αυτές νομίζω στους 100C αρχίζουν να έχουν πρόβλημα (αν λέως βλακεία εδώ ας με διορθώσει κάποιος).
Μπορεις με ένα τέτοιο να την ελέγχεις

Γενικά θέλει πειρματισμούς. ϊσως να μην χρειαστεί ανοιγμα άλλης περσίδας αλλά αλλαγή της ίδιας με μεγαλύτερη και ρυθμιζόμενη πχ 20Χ20 (δεν ξέρω πόσο έιναι τώρα).

Και μια ερώτηση , πόσο σου στοιχίζει το silka?

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by liakjim.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #117013 από anka1976pa
Ο σωλήνας που τρέχει μέσα στην πυραντοχη είναι τυλιγμένος και με θερμοβαμβακα? υαλοβαμβακα? κάτι τέτοιο τέλος παντων
το silca αν θυμαμαι καλα πηγε 20ευρω το φυλλο αλλα δεν θυμαμαι διαστασεις.
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by anka1976pa.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #117026 από anka1976pa

sdf έγραψε: Φίλε anka ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις σου. Έχεις δίκιο για την κορνίζα μαντεμιού γύρω από την εστία, μάλλον την έχει για να τηρούνται οπωσδήποτε οι συγκεκριμένες αποστάσεις αφού υπάρχουν και γρίλιες.
1)Για την βάση που αναφέρεις εννοείς ότι αφού δεν υπήρχε κάπου να πατήσει το πίσω μέρος , μπάζωσες το παλιό σταχτοδοχείο και τώρα πατά,μέσω ενός τάκου, πάνω στο μπαζωμένο παλιό σταχτοδοχείο ?
2)Για την κουζίνα πόσα τετραγωνικά περίπου ?


απο την κορνιζα και αλλους 7 ποντους εχει απο το πλαι αερα γιατι το υπαρχον τζακι ηταν αρκετα μεγαλυτερο
1)σωστα
2)περιπου 15

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #117074 από pontios74
liakjim αυτο το υπέρυθρο το γνωρίζεις?ειναι αξιόπιστο?γιατι το βλέπω πολύ φθηνό.
Επίσης αυτο με το θερμομετρο το έχω κι εγώ για να ελέγχω τις θερμοκρασίες και το εχω μονιμα.Στα υδραυλικα θα βρεις η εκει που πουλανε ανταλακτικα για καυστηρες..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #117080 από liakjim
To GM550 πήρα και είναι τρελό VFM. Πολύ ευχαριστημένος.

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": pontios74

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #117559 από anka1976pa
μπορει να μου εξηγησει καποιος ποτε εχω καλυτερη αποδοση θερμοκρασιας στο χωρο(και αρα μεγαλυτερη θεμοκρασια σε εστια και θερμοθαλαμο)??? Με τερμα ανοιχτο αερα και ταμπερ ή κλειστο αερα και ελαφρως κλειστο ταμπερ????Καπου εχω μπερδευτει μαλλον....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.082 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ