invicta minos 14kw αποριες αποδοσης-εγκαταστασης

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #116855 από anka1976pa
καποια βοηθεια ρε παιδια????

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #116862 από sdf
Φίλε anka, μερικές ερωτήσεις σε σχέση με το μίνος, εγκαθιστώ και εγώ ένα τώρα. 1) στην έισοδο εξωτερικού αέρα για κάυση χρειάζεται θυρίδα / άλλο τρόπο για να κλείνει αν το τζάκι είναι σβηστό?
2)Γράφεις οτι το τζάκι πατάει σε δύο τάκους μπροστά και 1 πίσω. Ο πίσω στηρίζεται στη βάση του συρταριού στάχτης / σε άλλο σημείο ?
3) Τα 2 εκατοστα περιθώριο που γράφεις είναι απο κάτω / πλάγια / πάνω ? Γράφεις ότι είσαι ευχαριστημένος με την απόδοση μπορεις να γράψεις λεπτομέρειες σε σχέση με χρόνο , θερμοκρασίες ?
4) Συμβουλές σε σχέση με τα πρώτα ανάματα / καψίματα μαντεμιού ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #116868 από anka1976pa

sdf έγραψε: Φίλε anka, μερικές ερωτήσεις σε σχέση με το μίνος, εγκαθιστώ και εγώ ένα τώρα. 1) στην έισοδο εξωτερικού αέρα για κάυση χρειάζεται θυρίδα / άλλο τρόπο για να κλείνει αν το τζάκι είναι σβηστό?
2)Γράφεις οτι το τζάκι πατάει σε δύο τάκους μπροστά και 1 πίσω. Ο πίσω στηρίζεται στη βάση του συρταριού στάχτης / σε άλλο σημείο ?
3) Τα 2 εκατοστα περιθώριο που γράφεις είναι απο κάτω / πλάγια / πάνω ? Γράφεις ότι είσαι ευχαριστημένος με την απόδοση μπορεις να γράψεις λεπτομέρειες σε σχέση με χρόνο , θερμοκρασίες ?
4) Συμβουλές σε σχέση με τα πρώτα ανάματα / καψίματα μαντεμιού ?


1)Ο σωληνας εισοδου καυσης δεν ειναι απαραιτητο να εχει περσιδα (καταληγει πισω απ'την εστια) .Εγω τουλαχιστον δεν παρατηρω να φερνει αερα στο εσωτερικο χωρο του σπιτιου.
2)Εχει αφαιρεθει το σταχτοδοχειο εχει γεμισει με πετρες - μπαζα και εχει τσιμενταρισθει(ας το πουμε ετσι)
3)Τα 2 εκατοστα αφορουν απο κατω. Αν δεις η εστια εχει μια κορνιζα μπροστα. Απο πισω απ΄την κορνιζα εχει αποσταση απ΄τα παλινα και πισω γυρω στα 5εκ. περιπου.Απο 18 το σαλονι φτανει σε 2,5 ωρες περιπου τους 22 και το δωματιο των παιδιων απο 17 στους 20.Στην κουζινα δεν την παλευουμε....
4)Με προσοχη στην αρχη τα 2 - 3πρωτα αναματα και οχι αποτομα γεμισματα
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by anka1976pa.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #116879 από GeoTa

anka1976pa έγραψε: 2)Εχει αφαιρεθει το σταχτοδοχειο εχει γεμισει με πετρες - μπαζα και εχει τσιμενταρισθει(ας το πουμε ετσι)


Τι ακριβώς έκανες δηλαδή;;;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #116882 από Stavrax
@anka
Στις εξόδους έχεις μετρήσει θερμοκρασίες?
Έχεις μήπως μυρωδιές?


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #116889 από anka1976pa

Stavrax έγραψε: @anka
Στις εξόδους έχεις μετρήσει θερμοκρασίες?
Έχεις μήπως μυρωδιές?

Δεν εχω καποιο θερμομετρο να μετρησω θερμοκρασια στις εξοδους.Εμπειρικα οταν το αναψω καλα το χερι δεν το κρατας πανω απο 5 δευτερα σε αποσταση 5 εκατοστα απο την περσιδα.Μυρωδιες ειχα στην αρχη αλλα τωρα εχω ελαχιστες...
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by anka1976pa.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.082 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ