invicta minos 14kw αποριες αποδοσης-εγκαταστασης

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #113975 από Stavrax
Όταν περιορίζεις την έξοδο στην κουζίνα, θα έχεις μεγαλύτερη θερμοκρασία στον θάλαμο, μεγαλύτερη πίεση (λόγω της μεγαλύτερης διόγκωσης του αέρα), μεγαλύτερη ταχύτητα, άρα και περισσότερα κυβικά προς το σαλόνι.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": anka1976pa

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #114275 από anka1976pa
είμαι στο εξής δίλλημα...Να βάλω ή να μην βάλω ταμπερ;
Υπάρχει περίπτωση στο μέλλον να δημιουργήσει πρόβλημα στην εστία μου
Στάλθηκε από το ST15i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #114278 από Stavrax
τι ύψος θα έχει η καμινάδα σου?


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #114279 από anka1976pa
γυρω στα 8 μετρα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #114282 από Stavrax
για 8 μέτρα το κλαπετο θα είναι χρήσιμο και θα βοηθήσει. στα 4-6 δεν θα έκανε ιδιαίτερη διάφορα.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": anka1976pa

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #116570 από anka1976pa
η εγκατασταση ολοκληρωθηκε και ακολουθουν φωτο...Μενει μονο να ανοιχτουν προφανως εκτονωσεις στο πανω μερος του θερμοθαλαμου. Διστυχως απο κατω δεν μπορεσα να φερω τον αερα που λεει ο κατασκευαστης γιατι θα επρεπε να το ξυλωσω απο την αρχη το τζακι.Εχει φ100 εισοδο αερα απ'εξω για την καυση. Απο κατω εχει στηριχτει σε τρια τακακια η εστια (μπροστα δεξια-αριστερα και ενα πισω) και εχει σηκωθει στους 2 με 2,5 ποντους τωρα ποσα κυβικα μπορει να τραβαει απο κει κανεις δεν ξερει...Στο επανω μερος του θερμοθαλαμου εχει (προς το παρον) 2 εκτονωσεις.Η μια φευγει με φ120 ισιο ινοξ σωληνα (ντυμενη μεσα σε πυραντοχη γυψοσανιδα που τρεχει στο ταβανι)και παει στο σαλονι.Η αλλη εκτονωση (με ρυθμιζομενη περσιδα) ειναι οπως κοιταμε το τζακι απο αριστερα αλλα δεν θυμαμαι (θα μετρησω και θα σας πω)αν ειναι 12Χ12 ή 15Χ15.Θελω παρακαλω να μου πειτε ποσες εκτονωσεις να ανοιξω ακομα και που για να ασφαλισω οσο το δυνατον περισσοτερο την ολη εγκατασταση.Θα ηθελα να αποφυγω περσιδα μπροστα γιατι ηδη στην κουζινα δεν την παλευουμε απο την ζεστη....Και κατι αλλο οσες περισσοτερες εκτονωσεις βγαλω να φανταστω οτι θα μειωθει η ροη θερμου αερα προς την περσιδα εκτονωσης του σαλονιου????

Προς Stavrax...εβαλα τελικα ταμπερ
Γενικα απο την λειτουργια-αποδοση του ειμαι ευχαριστημενος...









Συνημμένα:
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by anka1976pa.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.090 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ