Μονωτικά για τζάκια: υγιεινή & ασφάλεια

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #92649 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
κύριε Γιώργο προς το παρόν έχω μόνο το πιστοποιητικό υπάρχει λινκ πιο πριν το οποίο υπάρχει και μέσα στην kratki.eu .
ο κύριος Βασίλης λέει για διπλό ιζολ 3+3 πόντους ενώ τώρα στη Γερμανία πουλάνε μόνο 6 cm .Τώρα που θα πάω Γερμανία θα σας φέρω ότι περισσότερες πληροφορίες μπορώ . αντίστοιχο του πυρότουβλου είναι ο βεμικουλίτης όχι το ιζολ .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #92754 από SHERIF

ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε: καλησπέρα κύριε sherif. λυπάμαι αλλά νομίζω η κριτική σας δεν έχει βάση !θα μπορούσα να κάνω κάθε μέρα και μια νέα παρουσίαση από καινούργιο μοντέλο της kratki αντίθετα θα σας πω ότι έχω κάνει μόνο από ενα μοντέλο . μπείτε μέσα απο το προφιλ μου και δείτε σε πόσα άσχετα θέματα πέρα της kratki προσπαθώ να συνεισφέρω στο φόρουμ .και λυπάμαι που στο συγκεκριμένο ποστ δεν αποδέχτηκα το να το βουλώσω επειδή με κατηγόρησαν έτσι είναι ο χαρακτήρας μου.σύγκριση προϊόντος δεν έχω κάνει με καμία εταιρία αν και θα το ήθελα οπότε δεν ξέρω απο πού το συμπεράνατε .όσο αφορά τον caftis και αγόρασε είδη την εστία του και σας αναφέρει στο πόστ που διαβάσατε ότι 6 μπριγκέτες του κιλού έκαιγαν για 2,5 ώρες για να πιάσει τις θερμοκρασίες που σας είπε .
όσο αφορά τα ξύλα που λέτε υπολογίστε τα με 12-15 % υγρασία για τα ίδια δεδομένα με περίπου 7 κιλά .και κάτι ακόμα επειδή έτυχε να το ρωτήσω όταν ήμουν Πολωνία το αερόκλειδο είναι ρυθμισμένο .
κάτι άλλο ???


Δεν σου έκανα κριτική σου είπα καλοπροαίρετα κάποια πράγματα, λέμε ακριβώς τα ίδια με την διαφορά ότι επειδή τα λέω εγώ είναι λάθος τα επαναλαμβάνεις μετά εσύ και είναι σωστά, σας είπα έχετε εμπεριστατωμένες γνώσεις, έχετε κάνει σύγκριση το ιζολ με τον πετροβάμβακα, και εμένα αυτό με χάλαγε με την σύσφιξη των μπουλονιών μόνο που εγώ δεν μπορούσα να ρωτήσω τους πολωνούς, μπρικέτα δεν με συμφέρει να καίω, ξύλα με 12%-15% υγρασία δεν υπάρχουν στην αγορά οπότε με μεγαλύτερη υγρασία η κατανάλωση ανεβαίνει, δεν διάβασα πουθενά να σου είπε κάποιος να το βουλώσεις γράφουμε την άποψή μας με ευγένεια. Εάν είχα αρνητική εικόνα για εσάς ή την εταιρεία και εν προκειμένω την kratki δεν θα είμουν πελάτης σας, απλούστατα θέλω το αυτονόητο να πείθωμε μέσα από αναλυτικές παρουσιάσεις και μαρτυρίες χρηστών που χρησιμποποιούν ένα προϊόν σε καθημερινή βάση, επομένως στο χέρι το δικό σας είναι εάν θα γίνω μελίτερος πελάτης ή καθόλου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #92756 από SHERIF
Καλημερα όπως αναφερω στο ποστ που ανοιξα εχθες στις παρουσιασεις τζακιών θα δεις οτι την εστια την αγορασα και περιμενω να την τοποθετήσω το εκανα μολις εβγαλε την προσφορα ο Δημήτρης......

Δέν είδα το καινούριο πόστ που άνοιξες δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλο το energ έπρεπε να βάλεις το λινκ είχα μείνει σε αυτό Όσο αφορα για την αγορά της εστίας δεν έχω αποφασίσει ακομα γιατι θελω να το ψάξω αρκετά, θελω να μου πουν αυτοί που εχου selenic ισχύει η κατανάλωση των 1,5~2,5 κιλων την ώρα αυτες που κοιταω απο κρατκι εχουν 3,5 , καλορίζικο καλόκαυστο και καλές ζέστες να έχετε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #92806 από Gdevil

ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε: κύριε Γιώργο προς το παρόν έχω μόνο το πιστοποιητικό υπάρχει λινκ πιο πριν το οποίο υπάρχει και μέσα στην kratki.eu .
ο κύριος Βασίλης λέει για διπλό ιζολ 3+3 πόντους ενώ τώρα στη Γερμανία πουλάνε μόνο 6 cm .Τώρα που θα πάω Γερμανία θα σας φέρω ότι περισσότερες πληροφορίες μπορώ . αντίστοιχο του πυρότουβλου είναι ο βεμικουλίτης όχι το ιζολ .

Αν θέλεις επέμενε λίγο στο εξής (μιας και θα το ψάξεις λίγο παραπάνω)
Αντί της λύσης των 6 πόντων μόνωσης (δλδ περιορισμός της μετάδοσης της θερμότητας με συναγωγή) μήπως θα ήταν προτιμότερη η λύση των 3 πόντων + επικκάλυψη με φύλο αλουμινίου (το οποίο θα εμποδίζει την μεταφορά θερμότητας με ακτινοβολία). Οι θερμοκρασίες της καμινάδας και του πάνω μέρους των εστιών νομίζω ότι "βγάζουν" πολή θερμότητα με ακτινοβολία που δεν "κόβεται" παρά μόνο με μεταλικές επιφάνειες που αντανακλούν πίσω την ακτινοβολία


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #92822 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Γνώμη μου ότι μια τέτοια κατασκευή θα απέδιδε πάρα πολύ καλά αλλά θα ανέβαζε πάλι το κόστος .άλλωστε αν θυμάστε και απο το video που είχα βάλει (δε το βάζω πάλι για να μην κάνω βομβαρδισμό διαφήμισις που με κατηγορούν ) απο την μια μεριά έπιανε 1100 βαθμούς και απο την άλλη 40+ .βέβαια όσο περνάει η ώρα μετά απο 10-12 ώρες μπορεί να φτάσει και τους 60-65 αλλά μέχρι εκεί .εφόσον αυτή την θερμοκρασία την κερδίζουμε ακόμα και απο το πίσω μέρος (τη μεριά του τοίχου )μέσα στο χώρο μας είμαστε κερδισμένοι .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93049 από βασιλιης
Καλησπερα
Ειπα 3+3 με την λογικη οτι η ενωσεις της δευτερης στρωσης να καλυψουν της ενωσεις της πρωτης.
Επισης κυριε Δημητρη δεν σας κατηγορησα για την διαφημιση που κανετε.ποσες φορες πρεπει να το πω

Βοηθαμε οσο μπορουμε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.081 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ