Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #122942 από gbatop
Απαντήθηκε από gbatop στο θέμα φουσκα τζακιου
γεια σας και απο μενα νεος στο foroum
θα ηθελα να ρωτησω εχω ενα τζακι προκατασκευασμενο το οποιο εχει ενα μικρο θερμοθαλαμο και πανω στον οποιο καθεται η καμιναδα προκατασκευασμενη και αυτη 25cm χ 25 εαν φτιαξο θερμοθαλαμο ετσι οπως το καταλαβαινω πρεπει να σπασω το θολο την φουσκα δηλαδη του υπαρχοντος τζακιου να αφαιρεσω και κοματια της καμιναδας.
η ερωτηση ειναι αν σπασω την φουσκα η καμιναδαππου καθεται πανω δεν θα φυγει ολη προς τα κατω? ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123473 από MICK
Απαντήθηκε από MICK στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΤΟ FORUM ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ. :cheer: Να είμαστε πάντα σε θέση να λέμε τις γνώμες μας για να μπορούμε να βοηθάμε κάποιους οι οποίοι θα έχουν κάποιο πρόβλημα με το τζάκι τους. 'Ετσι αρχίσαμε όλοι μας. :ohmy: Να έχουμε καλές και όσο γίνεται φτηνότερες ζέστες. :lol:

ΜΙΧΑΛΗΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123570 από nikgio
Απαντήθηκε από nikgio στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Ευχομαι σε ολους στο forum Χρονια πολλα και ζεστα. Να χαιρεστε τις οικογενειες σας και να τις κρατατε ζεστες (οσο γινεται...........). Και ας μειωθει και το πετρελαιο, εγω θα καιω και παλι ΤΖΑΚΙ. Αλλο πργμα, ΑΛΛΗ ΑΙΣΘΗΣΗ, αλλη ζεστη. Ευχαριστω για την βοηθεια ολους σας. Απο εδω εμαθα αρκετα και εφαρμοσα με επιτυχια αλλα τοσα. Χαρα μου να τα μοιραστω μαζι σας. ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!!!!

Το ύψος του ανθρώπου ξεκινά από τα πόδια και φτάνει μέχρι το κεφάλι.
Από εκεί και πάνω ξεκινάει το ανάστημά του.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123662 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Ερωτήματα κυρίως προς Gdevil ή σε όποιον άλλον τα πάει κάλα με τις πράξεις :
Έστω σωλήνας από μαντέμι , διαμέτρου Φ150 και μήκος 50εκατοστά και σταθερής θερμοκρασίας 250C.
Μέσα από τον σωλήνα διέρχεται αέρας από βεντιλατέρ ρυθμιζόμενης παροχής από 250m3/hr έως 500m3/hr και θερμοκρασίας εισόδου 5C.
Πόση θα είναι η θερμοκρασία εξαξωγής? Ποιά είναι η ενδεδειγμένη ταχύτητα αέρα? Πόσες θερμίδες θα πάρουμε?

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123665 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
www.eng.auth.gr/~chemtech/foititika/fd/h...05_enallaktes_A4.pdf

λιγη βοηθεια σ οποιος ασχοληθει αλλα...και να καταλαβεις τι ζητας :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123670 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
χαχαχαχα , όντως ζητώ παπάδες.

Κάπου θα υπάρχει ένας τύπος που χοντρικά θα μου δίνει την απάντηση που θέλω.
Το δύσκολο είναι να απαντηθεί η ιδανική ταχύτητα. Τόση όση να "προλαβαίνει" να γίνει η συνναλλαγή και τόση όση να έχουμε τα κυβικά .

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.514 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ