Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #96902 από MICK
Απαντήθηκε από MICK στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Ούτε και σε εμένα ο κέρσορας γίνεται χεράκι, όταν θέλω να κάνω σύνδεση. Όμως αλλάζει χρώμα το παραλληλόγραμμο (γίνεται μπλε) και πατώντας με τον κέρσορα ενεργοποιείται η σύνδεση.

ΜΙΧΑΛΗΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #96903 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

panos79 έγραψε: Το βέλος ΔΕΝ γίνεται χεράκι στη σελίδα 408

μονο εκει ειναι το προβλημα;; ουτε ο κερσορας εμφανιζεται για να κανω συνδεση.για καθε κινηση πατω ανανεωση σελιδας τα νευρα μου :evil:


Ειμαστε offtopic αλλα εδω ολα καλα (Kubuntu + Chromium )

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #96905 από nasos02
Απαντήθηκε από nasos02 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Σε εμένα δεν υπάρχει κανάνα πρόβλημα με το "χεράκι".
Καθημερινά που μπαίνω στο forum όλα λειτουργούν άψογα.
Μήπως έχετε κάποιο πρόβλημα με το browser ή είναι αργό το δύκτιό σας και κολλάει στο φόρτωμα της σελίδας;
Εγώ χρησιμοποιώ το firefox.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν - 11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #96950 από GeoTa
Απαντήθηκε από GeoTa στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Και σε μένα υπάρχει το πρόβλημα με το χεράκι, καθως σε πολλές σελίδες παραμένει βέλος και δε γίνεται χεράκι. Χρησιμοποιώ firefox. Με chrome δεν έχω θέμα

str1979 έγραψε: Καλήμερα
.......
Εγω παντος μετα απο 2 χειμωνες με χρηση τζακιου 24/7 και οικανοποιημενος 100% απο την αποδοση του, θα στραφω σε αγορα λεβητα Πελετ.

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ ΤΟ ΧΑΜΑΛΙΚΙΙΙΙΙΙ :(


Εμένα το μόνο που με χαλάει είναι το πρωινό άναμμα που θελω να είναι γρήγορο και αποτελεσματικό για να ζεσταίνονται τα μικρά. Κατά τ'άλλα όλα καλά!
Last edit: 11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν by GeoTa.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #96960 από str1979
Απαντήθηκε από str1979 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Η χρηση τζακιου ως κυρια θερμανση εχει μερικα αρνητικα στοιχεια που εμενα με ενοχλουν

1) πρεπει να βρεις στεγνα ξυλα και να τα παρεις ενγκαιρα
2) οταν στα φερουν πρεπει να τα στιβαξεις
3) Πρεπει ανα 2-3 μερες να ανεβαζω επανω στον οροφο ξυλα με το χερι γιατι δεν βολευει να χρησιμοποιησω γερανακι
4) το να φερνεις ξυλα μεσα στο σπιτι καθώς και το να καθαριζεις το τζακι και να βγαζεις την σταχτη εξω απο το σπιτι εχει ως αποτελεσμα να γεμιζει το σπιτι σκονη και να βρομιζει γρηγοροτερα
5) ειναι δυσκολο για την συζηγο πολες φορες να το αναψει εαν σβησει οταν εγω δεν ειμαι σπιτι
6) ζεστενεται μονο ο ενιαιος χωρος ενω για τα υπνοδοματια που ειναι μακρια απο το τζακι τσιμπαω και λιγο πετρελαιο με τον λεβητα για να καλυψω την διαφορα θερμοκρασιας
7)για να εχω ζεστο νερο πρεπει παλι χρησιμοποιω πετρελαιο η θερμοσιφωνα


Στην αρχη ολα αυτα δεν τα εδινα και τοσο πολυ σημασια και δεν με ενοχλουσαν ιδιαιτερα αλλα οσο περναει ο καιρος τοσο περισσοτερο ενοχλητικα γινονται για εμενα οποτε και μαλον θα προβω σε αγορα λεβητα πελετ φετος εαν μου το επιτρεψουν τα οινομικα μου.

Invicta Compact 700

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #96965 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Σωστά όλα αυτά που λες, το ξύλο είναι το οικονομικότερο, όχι το βολικότερο καύσιμο. Από την άλλη, να δώσω 3-4 χιλιάρικα για πελλετολέβητα, να γίνω καρβουνιάρης στο καθάρισμα και να έχω και τίποτα θέματα με την καύση, ούτε μία στο εκατομμύριο, προτιμώ την έξτρα φασίνα στο σπίτι...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": anisos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.488 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ