Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #94450 από degeor
Απαντήθηκε από degeor στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
@faistos
είσαι άπεκτος ειδικά στο τελευταίο : που παίζει και τον ρόλο να κρεμάω το χερούλι ανοίγματος της πόρτας :P
και εμένα πήγε το μυαλό μου όπως είπε και ο Αστέρης ότι έφτιαξες ανοιγώμενο τελάρο την πρόσοψη

Ένας άγνωστος, είναι ένας φίλος που δεν έχεις γνωρίσει ακόμα !!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #94463 από thanasis65
Απαντήθηκε από thanasis65 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Asteris και Alex ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας, το manual θα τηρηθεί στο έπακρο, είμαι της άποψης οτι οι κατασκευαστές γενικώς, οταν προτείνουν κάτι λαμβάνουν διάφορες παράμετρους υπόψη τους που εμείς δεν είμαστε πάντα σε θέση να τις γνωρίζουμε όλες, οπότε η τήρηση των οδηγιων τους στην πλειοψηφία των περιπτώσεων είναι μονόδρομος. Ρώτησα γιατί είχα εναν μικρό ενδοιασμό για το αν το συνολικό εμβαδόν της εισαγωγής αέρα στον θερμοθάλαμο πρέπει να είναι 720 cm2 μαζί με την είσοδο εξωτερικού αέρα καύσης ή 720 cm2 σύν τον εξωτερικό αέρα.
Τάμπερ χειριζόμενο από μέσα θα βάλω οπωσδήποτε και ισως αργότερα και κανένα αυτοματισμό που να το κλείνει οταν η θερμοκρασία στην εστία ειναι τόσο χαμηλή ωστε να είναι σίγουρο οτι έχει σβήσει.
Νομίζω πως το να οδηγήσεις τον εξωτερικό αέρα κοντά στο συρταράκι δεν έχει ιδιαίτερο νόημα εκτός ίσως απο το ότι ο ψυχρός αέρας είναι πίο «πυκνός» και άρα παρέχει περισσότερο οξυγόνο στην καύση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #94494 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Αστέρη, μπορείς να δεις το βίντεο στο post #94465 εδώ...

www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...=900&Itemid=53#94488

να μας πεις την άποψή σου?

Thx

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #94496 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Δευτερογενής είναι, αλλά αφενός έχετε αρκετό πρωτογενή που κρύβει την πάνω φλόγα, αλλά και μάλλον σχετικά κρύο δευτερογενή, που δεν κάνει την μεγάλη εντυπωσιακή αιωρούμενη φλόγα στο πάνω μέρος της εστίας, παρά μόνο λίγο φλογίτσα τριγύρω από τις εξόδους.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #94779 από Laman
Απαντήθηκε από Laman στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Ερωτηση κρισεως: Θέλει ενα φιλος να βαλει ενα τζακακι στο σαλονι του πιο πολυ για το χαβαλε, δηλαδη θα το αναβει κανα δυο φορες το μηνα. Επειδη βρισκει καλες τιμες σε κασσετες παιζει να βαλει κατευθειαν κατι τετοιο??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #94782 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Φυσικά και μπαίνουν, αλλά αφού βρίσκει κασέτα σε καλή τιμή, τότε θα βρει και ακόμη καλύτερη σε foyer...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.521 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ