Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79998 από degeor
Απαντήθηκε από degeor στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

panosvlass έγραψε: Καλή ιδέα αλλα με τα κόλπα που κάνει ο καιρός μπορεί να πέσω για υπνο με ξαστεριά και να ξυπνήσω με καταιγίδα και δεν θα ήθελα να το ρισκάρώ είναι και σε ζόρικο σημείο για να βγει/μπει στα γρήγορα..
Αλλά αν τον κρατήσει τον καιρο μεσα στο ΣΚ ίσως να προλάβω να το δοκιμάσω.
Πιο πολύ με βάζει σε σκέψη η αδυναμία ελέγχου της φλόγας απο το ρυθμιστικό στο συρταράκι και ενώ έχω τσεκάρει οτι δεν μπάζει απο την πόρτα/υαλοκόρδονο/τζάμι.[/quote
Κάπου διάβασα ότι κάποιος για να μειώσει τον ελκυσμό και να αυξήσει την απόδοση μίκραινε την εισαγωγή εξωτερικού αέρα καύσης. Δοκίμασε να κλείσεις απ΄έξω από το μπαλκόνι την μισή ή και παραπάνω είσοδο αέρα και δούλεψε το έτσι για να δεις αν έχεις υψηλό ελκυσμό (σε σημείο τέτοιο ώστε να μην φτάσει και καπνίσει μέσα στο σπίτι). Αν δουλέψει και αποδίδει περισσότερο τότε ναι τραβάει πολύ και έχεις υψηλό ελκυσμό και παρόλο που κλείνεις τον αέρα


Ένας άγνωστος, είναι ένας φίλος που δεν έχεις γνωρίσει ακόμα !!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80063 από nasos02
Απαντήθηκε από nasos02 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Παιδιά, θα ήθελα τη βοήθεια σας με την εμπειρία που έχετε τόσο καιρό τώρα στο φόρουμ.
Θά ήθελα να βάλω τζάκι 14-15Kw σε σπίτι 90 τ.μ. στη βόρειο Ελλάδα σε αντικατάσταση μαντεμένιου σε γωνία.
Είχα καταλήξει στο invicta 700 το πρισματικό που έβαλε και ο Σταύρος, αλλά η γυναίκα μου επιμένει στο τζάκι η πόρτα να σηκώνεται προς τα πάνω.
έτσι τώρα ψάχνω και αυτά που βρίσκω με ανασυρώμενη πόρτα είναι μονομπλόκο ή έχουν πάνω από 2000 ευρώ ( ινβίκτα πρισματικό από το λερόυ)
Θα ήμουν ευγνώμων αν μου προτέινατε κάποιο μοντέλο κάτω από τις 2000 ευρώ.
ευχαριστώ !

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80068 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Αν το πρισματικό είναι διαπραγματεύσιμο και συμβιβάζεσαι και με απλό, δες και το Invicta Foyer 700 Grande Vision Revelable που έβαλε ο alex_nous στα πεθερικά του.

Είναι κρίμα να δώσεις τόσα λεφτά για monoblocco αν δε σου χρειάζεται.


Ακόμα στα πετρέλαια...
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by GT.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": nasos02

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80072 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Με πρόλαβες φίλε GT. 909 ευρώ έχει από όσο θυμάμαι! Από απόδοση δεν το συζητάω καν, κλασικό invicta! Με την ευκαιρία θα ανεβάσω και μια φώτο τελειωμένο που χρωστάω!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GT, nasos02

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80078 από degeor
Απαντήθηκε από degeor στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

nasos02 έγραψε: Παιδιά, θα ήθελα τη βοήθεια σας με την εμπειρία που έχετε τόσο καιρό τώρα στο φόρουμ.
Θά ήθελα να βάλω τζάκι 14-15Kw σε σπίτι 90 τ.μ. στη βόρειο Ελλάδα σε αντικατάσταση μαντεμένιου σε γωνία.
Είχα καταλήξει στο invicta 700 το πρισματικό που έβαλε και ο Σταύρος, αλλά η γυναίκα μου επιμένει στο τζάκι η πόρτα να σηκώνεται προς τα πάνω.
έτσι τώρα ψάχνω και αυτά που βρίσκω με ανασυρώμενη πόρτα είναι μονομπλόκο ή έχουν πάνω από 2000 ευρώ ( ινβίκτα πρισματικό από το λερόυ)
Θα ήμουν ευγνώμων αν μου προτέινατε κάποιο μοντέλο κάτω από τις 2000 ευρώ.
ευχαριστώ !

Με μια γρήγορη αναζήτηση χωρίς να δω και πολλές μάρκες και να συγκρίνω τιμές
edilkamin tekno1 15,4KW στα 1650€
edilkamin tekno3 15,5KW στα 1835€ (πρισματικό)
Δες σε αναζήτηση στο google πολυκατάστημα e-shop στη Πάτρα έχει όλες σχεδόν τις μάρκες χάζεψε με την ησυχία σου, δες περίπου τις τιμές και στο τέλος βλέπεις από που και θα αγοράσεις

Ένας άγνωστος, είναι ένας φίλος που δεν έχεις γνωρίσει ακόμα !!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": nasos02

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80084 από nasos02
Απαντήθηκε από nasos02 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Σας ευχαριστω όλους παιδιά για τη βοήθειά σας.
Η επιλογή μου δεν είναι απόκλειστικά για πρισματικό, τώρα που είδα και του Αλέξη, γιατί έτσι ακριβώς θέλω να το τοποθετήσω με πρισματική γυψοσανίδα.
Δε μου λέτε, το τζάκι αυτό ανοίγει και στο πλάι για να καθαρίζετε το τζάμι?

Υ.Γ. Θα μπώ στο site αυτό και θα το μελετήσω...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.519 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ