Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78708 από vasgr
Απαντήθηκε από vasgr στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Αsteris, είχα την εντύπωση ότι το είδες από το profil μου. Βρίσκομαι και εγώ Λητή

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78713 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Δεν το είχα δει. Οπότε όταν πας Θέρμη, ψωνίζεις και εναλλάκτη.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": vasgr

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78951 από MICK
Απαντήθηκε από MICK στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
ΚΑΛΗΜΕΡΑ αγαπητοί συνφορουμίτες. Όπως έχω ανακοινώσει, στις αρχές της προηγούμενης εβδομάδας, έστειλα στο site της NORDICA ένα e-mail που ζήταγα να μου στείλει τις διαμέτρους καμινάδας σε σχέσει με τη διάμετρο. (Είναι γνωστό το πρόβλημα που αντιμετωπίζουμε). Μέχρι και σήμερα δεν έχω λάβει κανένα e-mail, και δεν νομίζω ότι θα στείλουν κάτι τώρα. Και στις αρχές του καλοκαιριού τους, είχα ρωτήσει κάτι, αλλά και τότε δεν είχα απάντηση. DIMLYK με είχες ρωτήσει αν το e-mail το έστειλα στον Αλεξ......... (επαναλαμβάνω ότι δεν ξέρω ποιος είναι). Αν θέλεις στείλε μου περισσότερα στοιχεία του Αλεξ...... για να ζητήσω από αυτόν. Ίσως στο μέλλον να μας χρειαστούν αυτές οι αναφορές για τις καμινάδες. Αν είναι κάποιος αντιπρόσωπος, πιστεύω θα έχει εγκυρότερα στοιχεία από ότι έχουμε εμείς.

ΜΙΧΑΛΗΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79593 από ark
Απαντήθηκε από ark στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Αφού εχω φαει τα μάτια μου έχοντας διαβάσει σχεδόν όλες τις σελίδες εδω,κόλλησα και δεν θυμάμαι 2 βασικά πράγματα
1.στη σύνδεση του τζακιού (έχει φ20 έξοδο),έβαλα καμινάδα φ25 με την απαραίτητη συστολή,που όμως αφήνει ψιλοκενό με την εξαγωγή του τζακιού...τι να βάλω εκεί;μαντεμόκολλα είναι οκ;και πόσο;παχύ στρώμα ή απλά να καλύψει την ένωση;
2.στις συνδέσεις της διπλής μονωμένης (κομάτια του 1 μέτρου),που φεύγει έξω τι βάζουμε;μόνο σφικτήρες θα είναι εντάξει;ή θα χρειαστεί και σιλικόνη 1200 βαθμών στις ενώσεις;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79702 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
@ark
Στην έξοδο βάζεις μαγγανέζα μπόλικη, μπόλικη και ένα κομμάτι ψιλό πλέγμα ή κοτετσόσυρμα για να σφραγίσει καλά και να μην πέσει από συστολή-διαστολή. Στις ενώσεις της μονωμένης σιλικόνη 1200° στην εσωτερική ένωση. Αυτό που δεν κατάλαβα είναι την διάσταση της μονωμένης, δηλαδή αν είναι 250/300 και τον λόγο που μεγάλωσες την διάσταση από Φ200 σε Φ250.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ark

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79815 από Laman
Απαντήθηκε από Laman στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Ρε παιδια βρηκε κανεις καποιο τροπο να μην καπνιζει το τζακι στο ανοιξε κλεισε κατα τον ανεφοδιασμο.
Με εχει κουρασει πολυ αυτο το θεμα κ δε βρισκω ακρη. Δοκιμασα να ανογoκλεινω σιγα την πορτα αλλα πολυ μικρη
διαφορα. Καμια αλλη ιδεα υπαρχει???

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.569 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ