Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #53944 από centaurus
Απαντήθηκε από centaurus στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
σε ενα γωνιακό μονομπλοκο που έχει 4 εξοδους για τον αέρα απο πάνω, θα βγάζουν όλες την ίδια θερμοκρασία ή διαφορετική αναλόγως σε ποιο σημείο βρίσκεται?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #54089 από MICK
Απαντήθηκε από MICK στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

centaurus έγραψε: σε ενα γωνιακό μονομπλοκο που έχει 4 εξοδους για τον αέρα απο πάνω, θα βγάζουν όλες την ίδια θερμοκρασία ή διαφορετική αναλόγως σε ποιο σημείο βρίσκεται?

Αφού το τζάκι έχει 4 εξόδους, θα έχουν την ίδια θερμοκρασία όλοι οι έξοδοι. Τι εννοείς ανάλογα με το που βρίσκονται, αφού όπως λες είναι από επάνω.

ΜΙΧΑΛΗΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #54117 από rivol
Απαντήθηκε από rivol στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

giol έγραψε: Μετά από αρκετό καιρό κατάφερα να βάλω το jolly mec που είχα αγοράσει εδώ και μήνες από Γερμανία. Παραθέτω φωτογραφίες από την τοποθέτηση προς τέρψη των ενδιαφέρομένων. Νομίζω ότι έγινε καλή δουλειά.
Εδώ οφείλω να ΜΗΝ ευχαριστήσω καθόλου τον αντιπρόσωπο της jolly mec στην Ελλάδα αφού, σε μια πρωτοφανή επίδειξη αλαζονείας, όταν τους κάλεσα και ρώτησα αν μπορούν να μου εγκαταστήσουν το τζάκι (επί πληρωμή φυσικά) μου απάντησαν "όχι και δεν θα έχεις καμιά εγγύηση και καμία υποστήριξη από εμάς αφου δεν το αγόρασες από εμάς". Να σημειώσω ότι το τζάκι το πήρα από Γερμανία γιατί το βρήκα προσφορά στα 990 ευρώ τελευταίο κομμάτι και φυσικά δεν είμαι πλούσιος να το πληρώσω 3500 για να ικανοποιήσω τον εδώ αντιπρόσωπο.
Εν τέλει βρήκα τζακά να μου το βάλει και έτυχε ένας φίλος μου να ενδιαφέρεται για τζάκι και αυτός αγόρασε από αυτον τζακά . Αυτό νομίζω αποδεικνύει ότι αν έχεις σωστή συμπεριφορά σαν έμπορος έχεις μόνο να κερδίσεις και ότι οι κουτοπονηριές τύπου "ή από εμένα ή απο κανένα" δεν οδηγούν πουθενά.


Καλορίζικο φίλε και καλές καύσεις. Η τιμή που το αγόρασες πραγματική ευκαιρία και η αντιμετώπιση του αντιπρόσωπου απαράδεκτη αφού την τοποθέτηση την χρεώνει έτσι και αλλιώς. Πάντως πρέπει να γίνεται χαμός εκεί έξω γιατί σε πρόσφατη ομιλία μαζί του, μου είχε πει ότι έχει έξι συνεργεία για τοποθετήσεις και πάλι δεν προλαβαίνει.

Γράψε μας και τις εντυπώσεις σου από την εστία σου.

Αλέξης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #54122 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Εν τέλει βρήκα τζακά να μου το βάλει και έτυχε ένας φίλος μου να ενδιαφέρεται για τζάκι και αυτός αγόρασε από αυτον τζακά . Αυτό νομίζω αποδεικνύει ότι αν έχεις σωστή συμπεριφορά σαν έμπορος έχεις μόνο να κερδίσεις και ότι οι κουτοπονηριές τύπου "ή από εμένα ή απο κανένα" δεν οδηγούν πουθενά.

Δηλαδη τζακας σε εβαλε σπασιμο γωνια πανω απ το τζακι ???? Giol μας ξεχασες με φενεται !
Ουτε εναλλακτη εβαλες , εκανες και σπασιμο πανω απ το τζακι , και το κουτι ρε το εκανες σωστα ????

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #54125 από ark
Απαντήθηκε από ark στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
justshop.gr/?section=2960&language=el_GR...34=4846&detail1634=1
Τελικά κατάληξα σ' αυτό..ελπίζω να μην με διαψεύσει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #54144 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

vasilisgr έγραψε: αστερη το θεμα ειναι οτι εχει ηδη μπει το τζακι.....και επειδη οπως λες και εσυ εχει εισοδο μονο απο εκει οταν εχει αρκετη σταχτη νομιζω οτι δεν μπορει ο αερας να μπει μεσα στην εστια,αυτο τουλαχιστον το συμπερασμα βγαζω εγω.
Εσυ τι λες?


Ότι θα πρέπει να αδειάζεις το συρτάρι της στάχτης προτού γεμίσει τίγκα, κάθε 1 ή 2 μέρες. Το δικό μου θέλει άδειασμα κάθε 30-40 ώρες λειτουργίας περίπου. Γίνεται και χωρίς να χρειαστεί να σβήσει το τζάκι. Στην ανάγκη αν το τιγκάρισμα έρθει σε δύσκολη στιγμή, πχ βράδυ και βαριέσαι, μπορείς αν έχεις φτυαράκι, να πάρεις 1-2 φτυαριές στάχτη από το συρταράκι και να τις ρίξεις μέσα στην εστία, σε μιά άκρη, να μην ενοχλεί την καύση. Έτσι θα ανοίξει η διοδος αέρα και θα καίει πάλι σωστά το τζάκι. Πέρυσι χρειάστηκε να το κάνω 2-3 φορές τον χειμώνα, γιατί είχα ξεχάσει να αδειάσω το συρτάρι για 3η μέρα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.696 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ