Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #53624 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
@Pduke
Νομίζω ότι το καλύτερο που έχεις να κανείς είναι......... δοκιμές :)
Ξεκίνησε με μια 40*40 που σου πρότεινε Asteris άναψε το και μέτρα την θερμοκρασία στην έξοδο. Αν είναι άνω των εκατο, όταν κρυωσει άνοιξε την λίγο παραπάνω ή κάνε και πλαϊνές, ξαναναβεις ξαναμετράς και ούτω καθεξής. Με αυτόν τον τρόπο όταν μετρήσεις 85-90 είσαι εντάξει. Υπολογιζεις και 1-1,5 πόντο παραπάνω για το αλουμίνιο της περσίδας, τα παραγγέλνεις στα ετοιμάζουν και τα περνας. Έτσι δεν μπλεκεις με λάθος διαστάσεις και τρεχαματα. Το βασικά έγιναν. Τώρα πήγαινε το με το πάσο σου ;)


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #53629 από barbanikos
Απαντήθηκε από barbanikos στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Stavrax έγραψε: @Pduke
Νομίζω ότι το καλύτερο που έχεις να κανείς είναι......... δοκιμές :)
Ξεκίνησε με μια 40*40 που σου πρότεινε Asteris άναψε το και μέτρα την θερμοκρασία στην έξοδο. Αν είναι άνω των εκατο, όταν κρυωσει άνοιξε την λίγο παραπάνω ή κάνε και πλαϊνές, ξαναναβεις ξαναμετράς και ούτω καθεξής. Με αυτόν τον τρόπο όταν μετρήσεις 85-90 είσαι εντάξει. Υπολογιζεις και 1-1,5 πόντο παραπάνω για το αλουμίνιο της περσίδας, τα παραγγέλνεις στα ετοιμάζουν και τα περνας. Έτσι δεν μπλεκεις με λάθος διαστάσεις και τρεχαματα. Το βασικά έγιναν. Τώρα πήγαινε το με το πάσο σου ;)


Κάνε αυτό που σου είπε ο Stavrax, είναι η καλύτερη λύση.
Μόνο τότε θα βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα.
B)

Invicta Insert 800Vt turbo
Και τα μυαλά στα κάγκελα….

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #53632 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

legend7ts έγραψε: στο controller στη θεση propotional μπορουμε να επεμβουμε και να εχει μεγιστη σκαλα το 7 αντι του 10;


Αλλάζοντας τα U01 και U09 από το μενού του, ρυθμίζουμε το μοτέρ να δουλεύει σε ότι εύρος θέλουμε. Πχ αν βάλουμε αντίστοιχα 5 και 50, αναγκάζουμε το μοτέρ να έχει 5% στην πρώτη σκάλα και 50% στην 9η (και αναλογικά στις ενδιάμεσες). Η 10η δεν αλλάζει ποτέ και παραμένει για λόγους ασφαλείας στο 100%.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #53634 από pduke
Απαντήθηκε από pduke στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

barbanikos έγραψε:

Stavrax έγραψε: @Pduke
Νομίζω ότι το καλύτερο που έχεις να κανείς είναι......... δοκιμές :)
Ξεκίνησε με μια 40*40 που σου πρότεινε Asteris άναψε το και μέτρα την θερμοκρασία στην έξοδο. Αν είναι άνω των εκατο, όταν κρυωσει άνοιξε την λίγο παραπάνω ή κάνε και πλαϊνές, ξαναναβεις ξαναμετράς και ούτω καθεξής. Με αυτόν τον τρόπο όταν μετρήσεις 85-90 είσαι εντάξει. Υπολογιζεις και 1-1,5 πόντο παραπάνω για το αλουμίνιο της περσίδας, τα παραγγέλνεις στα ετοιμάζουν και τα περνας. Έτσι δεν μπλεκεις με λάθος διαστάσεις και τρεχαματα. Το βασικά έγιναν. Τώρα πήγαινε το με το πάσο σου ;)


Κάνε αυτό που σου είπε ο Stavrax, είναι η καλύτερη λύση.
Μόνο τότε θα βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα.
B)


ναι παιδιά αυτό θα κάνω

κάτι ακόμα σας παρακαλώ: οι ενώσεις 45 μοιρών στη γυψοσανίδα ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να γίνουν

Ναι έβαλα το τζάκι μου στο προφίλ μου και έτσι ξέρεις για τι πράγμα μιλάω!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #53635 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

pduke έγραψε:

Asteris έγραψε: Αν ο κώνος είναι όπως τον δείχνεις, θα κάνεις μία περσίδα και τεράστια, στο κέντρο πάνω-πάνω. Κάνε παραγγελία μία 40χ40.

40χ40 = 1600
θέλω 2400...


Τότε βάλε και άλλες 2 δεξιά-αριστερά, όσο πιό ψηλά μπορείς.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #53648 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
@pduke
Off topic :dry: αλλά:
Με γωνιόκρανα που τα βιδώνεις από τη μια μεριά. Με το στοκάρισμα δεν φαίνεται τίποτα.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": pduke

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.512 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ