Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23984 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Foyer και εναλλάκτης θα έχουν 15-16kW ισχύ και 80%+ απόδοση, ενώ η κασέτα θα έχει 18kW και 76.5% απόδοση. Την κασέτα την πρόετεινα για την μεγαλύτερη δύναμη που έχει. Και θα έχει minimum διαδιακασία εγκατάστασης. Βέβαια η συνολική τιμή με εγκατάσταση, πάλι κοντά στο διχίλιαρο βγαίνει...

Αν του χρόνου μονώσεις το σπίτι (τουλάχιστον κουφώματα), λογικά θα σε καλύπτει σχετικά καλά και το foyer.

Τιμές από Invicta έχει στο Leroymerlin.fr, μόνο που μέχρι να έρθουν στην Ελλάδα, παίρνουν και ένα 20% πάνω...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23985 από Ironman
Απαντήθηκε από Ironman στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Μπορείς επίσης να δεις τα φασόν της Invicta, όπως τα laudel και τα salgueda.

Έχω βρει τα δεύτερα σε 80άρια κοντά στα 1.300€.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23988 από gatos20vt
Απαντήθηκε από gatos20vt στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

gatos20vt έγραψε: Στο GV 700 η δευτερογενή ρυθμίζεται?? γιατί και με τέρμα κλειστό τον αέρα καίει πάρα πολύ με δυνατή φλόγα και κάνει και θόρυβο από τις τρύπες..


Αστέρη ή όποιος έχει το grande vision 700 μια γνώμη για το παραπάνω??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24009 από pduke
Απαντήθηκε από pduke στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Asteris έγραψε: Foyer και εναλλάκτης θα έχουν 15-16kW ισχύ και 80%+ απόδοση, ενώ η κασέτα θα έχει 18kW και 76.5% απόδοση. Την κασέτα την πρόετεινα για την μεγαλύτερη δύναμη που έχει. Και θα έχει minimum διαδιακασία εγκατάστασης. Βέβαια η συνολική τιμή με εγκατάσταση, πάλι κοντά στο διχίλιαρο βγαίνει...

Αν του χρόνου μονώσεις το σπίτι (τουλάχιστον κουφώματα), λογικά θα σε καλύπτει σχετικά καλά και το foyer.

Τιμές από Invicta έχει στο Leroymerlin.fr, μόνο που μέχρι να έρθουν στην Ελλάδα, παίρνουν και ένα 20% πάνω...

Καλά το σπίτι θέλει αλλαγή κουφώματα, κατέβασμα τα ταβάνια επάνω.... όσο κοστίζει να το πουλήσω + λίγα ακόμα δλδ.... Του χρόνου μάλλον θα πρέπει να μπει ακόμα ένα τζάκι πάνω, δεν μπορώ να δω παραπέρα (αν βγει αυτός ο χειμώνας...)
στα σαιτ τώρα, άλλα έχει το fr και άλλα το δικό μας. άλλοι κωδικοί. Εν τω μεταξύ πήρα τηλέφωνο και μου τα άλλαξαν. Την κασέτα δεν την φέρνουν(!?) ενώ το foyer το δίνουν 1100 και είναι 15kw(εγώ στο site της invicta 15άρι δεν βρήκα). Μήπως κάνουν ειδικές κατασκευές για το Leroy σε καμιά taiwan?? :unsure:

Η πλάκα είναι ότι και στο διπλανό σπίτι που είναι 1 επίπεδο και χρειάζεται απλά να ανοίξει μπροστά το τζάκι (με τη γνωστή διαδικασία) πάλι ίδια τιμή βγαίνει.
Νομίζω πως η τελική απόφαση θα εξαρτηθεί από την προσφορά του μερλιν αν ισχύει ακόμα.

Ξέρετε κανένα μαγαζί απ' όπου να μπορώ να προμηθευτώ όλα τα υλικά(εναλλάκτες, καμινάδες κτλ?)καλής ποιότητας βέβαια, γιατί αφήνοντάς τα στον μάστορα σίγουρα παίρνουν πάνω

Ironman έγραψε: Μπορείς επίσης να δεις τα φασόν της Invicta, όπως τα laudel και τα salgueda.

Έχω βρει τα δεύτερα σε 80άρια κοντά στα 1.300€.


αυτά τα salgueda δίνουν 10 χρόνια εγγύηση... έχει βάλει κανείς? μιλάμε για κασέτα ΑΠΟΔΟΣΗ 76.5 % 18 KW στα 1230€. Δεν είναι και άσχημα...

όταν λες "φασόν της invicta" ?

άκυρο για τους κωδικούς του λερου, βρήκα το ανάλογο ποστ αντιστοίχισης

Ναι έβαλα το τζάκι μου στο προφίλ μου και έτσι ξέρεις για τι πράγμα μιλάω!!
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by pduke.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24019 από Ironman
Απαντήθηκε από Ironman στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Είναι invicta που τα πουλάει σε έναν ισπανό, ο οποίος τα πουλάει με την σειρά του με το δικό του όνομα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24020 από pduke
Απαντήθηκε από pduke στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Ironman έγραψε: Είναι invicta που τα πουλάει σε έναν ισπανό, ο οποίος τα πουλάει με την σειρά του με το δικό του όνομα.

χαχα ! η ίδια κασσέτα είναι, ούτε το πρόσεξα. GV 800 ίδιο και το όνομα!! αν βέβαια παίρνει 5 χρόνια πάνω η εγγύηση... αλλά απότι βλέπω ο αντιπρόσωπος είναι μια κοπέλα/κυρία και δίνει ... κινητό τηλέφωνο..!

Ναι έβαλα το τζάκι μου στο προφίλ μου και έτσι ξέρεις για τι πράγμα μιλάω!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.536 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ