Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #22398 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Δεν το διάβασες αυτό που σου είπα, τον οδηγό επιλογής εστίας. Σε κτιστό τζάκι, δεν μπαίνει foyer, εκτός αν σπάσεις από πάνω την χτιστή φούσκα και την κάνεις από την αρχή με γυψοσανίδα, ώστε να δημιουργήσεις τον μονωμένο θερμοθάλαμο. Καλύτερα να βάλεις μιά κασέτα, που δεν θα χρειαστεί να πειράξεις τίποτα από το κτιστό τζάκι σου (πχ Nordica 70 ventilto).

Αν θες να ζεσταίνεις νερά, χρειάζεται υδρόθερμο τζάκι, που κοστίζει αρκετά και μάλλον δεν συμφέρει η επένδυση, εφόσον λες ότι θα είναι επικουρικό το τζάκι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #22401 από Grecu_
Απαντήθηκε από Grecu_ στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Newbie, οταν λες εσωτερικη καμιναδα αλουμινιου, τι ακριβως εννοεις?
Η αντλια θερμοτητας θα ειναι χαμηλων η υψηλων θερμοκρασιων?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #22403 από DiKo
Απαντήθηκε από DiKo στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Γεια στην παρέα και από εμένα. Είμαι κάτοχος και εγώ πλέον ενος Selenic δίφατσου και βρίσκομαι στην διαδικασία αγοράς των υλικών για την εγκατάστασή του.
Έχω 2 απορίες που θα ήθελα νε με βοηθήσετε:
-Ο εναλάκτης που θα μπει απο πάνω τι διατομές να έχει γιατί βρήκα 20/25, 20/30, 20/35 εσωτερική/εξωτερίκή διάμετρο. Μήκος θα πάρω του μέτρου αφού έχω το διαθέσιμο χώρο.
-Για εγκατάσταση του τζακιού μου ζήτησαν 400€ μόνο εργασία και τα υλικά δικά μου. Πως σας φαίνεται σαν τιμή για περιοχή Αθήνας? Να διευκρινίσω οτι θα τοποθετηθεί σε ήδη υπάρχον τζάκι με πυροτουβλα και το γκρέμισμα του οποίου θα το κάνω εγώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #22423 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Νομίζω 20/30 είναι οκ για το Selenic. Τα εργατικά είναι λίγο τσιμπημένα για μεροκάματο. Ελπίζω να είναι με απόδειξη, γιατί μαύρα είναι πάρα πολλά...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #22447 από jimopoulos
Απαντήθηκε από jimopoulos στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

DiKo έγραψε: Γεια στην παρέα και από εμένα. Είμαι κάτοχος και εγώ πλέον ενος Selenic δίφατσου και βρίσκομαι στην διαδικασία αγοράς των υλικών για την εγκατάστασή του.
Έχω 2 απορίες που θα ήθελα νε με βοηθήσετε:
-Ο εναλάκτης που θα μπει απο πάνω τι διατομές να έχει γιατί βρήκα 20/25, 20/30, 20/35 εσωτερική/εξωτερίκή διάμετρο. Μήκος θα πάρω του μέτρου αφού έχω το διαθέσιμο χώρο.
-Για εγκατάσταση του τζακιού μου ζήτησαν 400€ μόνο εργασία και τα υλικά δικά μου. Πως σας φαίνεται σαν τιμή για περιοχή Αθήνας? Να διευκρινίσω οτι θα τοποθετηθεί σε ήδη υπάρχον τζάκι με πυροτουβλα και το γκρέμισμα του οποίου θα το κάνω εγώ.

αρε πρωτευουσα οπου σε βρουνε λασκα σε πατανε...... :S :S :S
ιωαννινα απο120 μεχρι 200 το ανωτερο μου εχουνε πει..(και αλλαγη καμιναδας στην τιμη και σηκωμα 1 μετρο)
με υλικα και σπασιμο δικο μου...
και αποδειξη κανονικα τελος τα μαυρα..

la nordica 600 tondo

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #22465 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
εχω σκασει 2500ευρα για ενα τζακι το οποιο αναγκαστηκα να τρεχω εγω και να λεω στους κατασκευαστες τι να κανουν για να το βελτιωσουν και αυτοι οι ανθρωποι συνεχιζουν να πουλανε και να κοροιδευουν τον κοσμο.
ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΤΕΛΟΣ.
για αυτο ινβικτα μερλιν που ειναι δοκιμασμενο αδερφε για να μην κλαινε τα παιδακια μου οχι τιποτα αλλο.Δεν τα βαζω μαζι σου ουτε νευριαζω αλλα νευριαζω με την συνεχιζομενη ελληνικη απατη
Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by erimitis.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.597 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ