Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #22312 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Ρε γιωργο εχεις φραγκα για πεταμα?Μην ασχολεισαι με χαζα.Περνεις το αμαξι πας μερλιν χτυπας ενα ινβικτα φορτωνεις και το geota μαζι για δραμα.Οσο ο Γεοτα σε βοηθαει να βαλεις το τζακι εχεις ηδη βαλει το αρνι στην σουβλα η γυναικα ετοιμαζει τα περιφερειακα και με την ολοκληρωση του τζακιου πινεται ενα βαρελι τσιπουρο σπιτικο φανταζομαι και μετα φερνεις στελνεις το Geota πισω σαλονικα.
Ολα αυτα θα σου βγουν πολυ ποιο φτηνα απο καθε αλλο τζακι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #22322 από GeoTa
Απαντήθηκε από GeoTa στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

erimitis έγραψε: Ρε γιωργο εχεις φραγκα για πεταμα?Μην ασχολεισαι με χαζα.Περνεις το αμαξι πας μερλιν χτυπας ενα ινβικτα φορτωνεις και το geota μαζι για δραμα.Οσο ο Γεοτα σε βοηθαει να βαλεις το τζακι εχεις ηδη βαλει το αρνι στην σουβλα η γυναικα ετοιμαζει τα περιφερειακα και με την ολοκληρωση του τζακιου πινεται ενα βαρελι τσιπουρο σπιτικο φανταζομαι και μετα φερνεις στελνεις το Geota πισω σαλονικα.
Ολα αυτα θα σου βγουν πολυ ποιο φτηνα απο καθε αλλο τζακι.


εκτος και αν ψησει 3-4 αρνιά γιατι ειμαι και φαγανός :lol: :lol: :lol:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #22323 από kaptainikos
Απαντήθηκε από kaptainikos στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

erimitis έγραψε: Ρε γιωργο εχεις φραγκα για πεταμα?Μην ασχολεισαι με χαζα.Περνεις το αμαξι πας μερλιν χτυπας ενα ινβικτα φορτωνεις και το geota μαζι για δραμα.Οσο ο Γεοτα σε βοηθαει να βαλεις το τζακι εχεις ηδη βαλει το αρνι στην σουβλα η γυναικα ετοιμαζει τα περιφερειακα και με την ολοκληρωση του τζακιου πινεται ενα βαρελι τσιπουρο σπιτικο φανταζομαι και μετα φερνεις στελνεις το Geota πισω σαλονικα.
Ολα αυτα θα σου βγουν πολυ ποιο φτηνα απο καθε αλλο τζακι.

ρε συ ερημητη εχω μια ενσταση, ενα "θεμα" εδω, γιατι το κανεται αυτο; και συ και ο Αστερης(που ειναι και συντονιστης,ονομα και πραμα) οποιος μπενει εδω στο φορουμ να ακουσει η και να γραψει κατι για ενεργειακο τζακι ,τον τσιμπατε απο το αυτι και...."ελα'δω, τι θες; τζακι; και καθεσαι ακομα εδω; γρηγορα στο LEROY MERLIN,παρε να αυτο , το γνωστο, το invicta selenic 700,....."
ουτε μετοχοι του LEROY να εισαστε...!!!χαχαχαχα :lol: :lol: :lol:
ο giorgopap ενδιαφερθηκε ο ανθρωπος καποια τζακια
μεσα στις επιλογες του ειναι το ECO POWER της ΚΑΜΙΝΟΤΕΧΝΗΚΗΣ,που εγω προσωπικα το θεωρω πολυ ανωτερο απο το selenic...
τρανταχτο παραδειγμα ο Mιχαλης που το εχει, και βγηκε και ειπε το καλυτερα(υπαρχει και αναλογο θεμα με το συγκεκριμενο τζακι)
λοιπον...σεβομαι τη συνησφορα σας, και ολων φυσικα εδω, η βοηθεια σας, ειναι ανεκτημητη, αλλα οχι οποιος μπενει εδω....απο το αυτι ,και γραμμη για το LEROY...!!!
βεβαια δε λεω καλο το σελενικ, και φθηνο, εχω πειστει για την καλη του αποδοση, αλλα "εμεις" ρε φιλε θεμε Ελληνικο !!!στα ιδια περιπου λεφτα,και ας ειναι και λιγο λιγοτερο η αποδοση του(λεμε τωρα)γιατι...παπουτσι απο τον τοπο σου και ασ ειν'και μπαλωμενο

μη με παρεξηγησεται για το υφος, δεν εχω κακια και εχθρα για κανεναν,το αντιθετο θα ελεγα
εχω καθε φιλικη διαθεση να ακουσω και να συζητησω.........
ενα καλο αλλα ΕΛΛΗΝΙΚΟ τζακι ψαχνω και γω ο ερημος, ερημητη μου :lol:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #22326 από str1979
Απαντήθηκε από str1979 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

kaptainikos έγραψε:

erimitis έγραψε: βεβαια δε λεω καλο το σελενικ, και φθηνο, εχω πειστει για την καλη του αποδοση, αλλα "εμεις" ρε φιλε θεμε Ελληνικο !!!στα ιδια περιπου λεφτα,και ας ειναι και λιγο λιγοτερο η αποδοση του(λεμε τωρα)γιατι...παπουτσι απο τον τοπο σου και ασ ειν'και μπαλωμενο

ενα καλο αλλα ΕΛΛΗΝΙΚΟ τζακι ψαχνω και γω ο ερημος, ερημητη μου :lol:


Γιατι "σονι και καλα" να πας σε Ελληνικο οταν μπορεις με λιγοτερα χρηματα να παρεις κατι αποδοτικοτερο και δοκιμασμενο?

Το να κοιταμε το συμφερον μας ιδικα σε αυτους τους δυσκολους καιρους που διανύουμε δεν νομιζω οτι μας κανει λιγοτερο Ελληνες πατριωτες

Φιλικα Στρατος


Invicta Compact 700
Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by str1979.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #22328 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Ρε συ Captainiko, που την είδες την παρόμοια τιμή, το ένα κάνει 500€ και το άλλο 1700€ και θέλει να διαλύσεις το σύμπαν για να το βάλεις. Δεν κάνει για μετατροπές, μονομπλόκι είναι, για νέο τζάκι από την αρχή. Που να το προτείνω, στον κακομοίρη που του έχουν πάει τον μισθό του στα 700€ και κοιτάει πως να γλυτώσει από το πετρέλαιο, ή σε αυτόν που έχει ήδη καεί από φόλα ελληνική και να του προτείνω πάλι μη πιστοποιημένο ελληνικό? Ας το βάλουν κάνα δυό να μας πουν πλήρη δεδομένα (όχι απλά "είμαι ευχαριστημένος") να ξέρουμε ότι έχει και αυτό το ελληνικό που καίει τόσα και αν έχεις 2.5-3 χιλιάρικα, βάλτο, είναι καλό.

Αν δεις πάντως προτείνω πάρα πολύ και Nordica και Edilkamin, εξίσου αποδοτικές και οικονομικές προτάσεις.

Θα χαρώ πολύ να δω και κάνα ελληνικό foyer στα 6-7 κατοστάρικα, οπότε ναι, θα αξίζει τον κόπο να το προωθήσουμε αντί των ξένων, να ζεσταθεί και ο φτωχός χωρίς να ξεπαραδιαστεί. Είναι όμως περίεργο που ούτε ένας έλληνας κατασκευαστής δεν έχει κάτσει να κάνει την πιό απλή των κατασκευών, το foyer, όλοι στα μονομπλόκ το ρίξανε. Πιθανόν εκεί έχει ψωμί, κάνα χιλιάρικο στο κομμάτι πρέπει να αφήνει. Το foyer τι να αφήσει, ούτε δυό κατοστάρικα...
Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by Asteris.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #22329 από kaptainikos
Απαντήθηκε από kaptainikos στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

str1979 έγραψε:

kaptainikos έγραψε:

erimitis έγραψε: βεβαια δε λεω καλο το σελενικ, και φθηνο, εχω πειστει για την καλη του αποδοση, αλλα "εμεις" ρε φιλε θεμε Ελληνικο !!!στα ιδια περιπου λεφτα,και ας ειναι και λιγο λιγοτερο η αποδοση του(λεμε τωρα)γιατι...παπουτσι απο τον τοπο σου και ασ ειν'και μπαλωμενο

ενα καλο αλλα ΕΛΛΗΝΙΚΟ τζακι ψαχνω και γω ο ερημος, ερημητη μου :lol:


Γιατι "σονι και καλα" να πας σε Ελληνικο οταν μπορεις με λιγοτερα χρηματα να παρεις κατι αποδοτικοτερο και δοκιμασμενο?

Το να κοιταμε το συμφερον μας ιδικα σε αυτους τους δυσκολους καιρους που διανύουμε δεν νομιζω οτι μας κανει λιγοτερο Ελληνες πατριωτες

Φιλικα Στρατος

γιατι ρε φιλε Στρατο πρωτον η διαφορα τιμης τελικα ειναι γυρω στα 300 ευρω,1400 το selenic, 1700 to ECO POWER καμινοτεχνικης,(παραδειγμα ειναι το τζακι αυτο) και για την πατεντα που κανουν ολοι στο selenic...."βαλε αυτο το θερμοστατη για να δουλευει σωστα....θελει τοσο κενο ο πετροβαμβακας αλλιως θα μυριζει....βαλε τετοιο πετροβαμβακα, και οχι τετοιο...με τετοιο αλουμινοφυλλο και οχι κεραμοβαμβακα...βαλε τοσα κυβικα βεντιλατερ....βαλε και τετοιο υαλοκορδονο στο τζαμι να μη χανει...και αλλα τετοια, που ναι μεν αποδιδουν, αλλα μπαινεις σε μια διαδικασια .."θα τα πετυχω ολα αυτα;;;"
ενω το αλλο ειναι ετοιμο, ολα κομπλε
και χωρις τους καρκινογονους πετροβαμβακες, να τους μυριζω μια ζωη
και μη μου πειτε οτι δεν το ξερατε αυτο με τον πετροβαμβακα...!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.556 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ