Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21432 από Giorgos pap
Απαντήθηκε από Giorgos pap στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Asteris σε ευχαριστω πολυ για την άμεση απάντηση,
Δυο συμπληρωματικες ερώτησεις σε παρακαλω:
1. Το γεγονός ότι το γωνιακο τζακι δεν έχει καθόλου πετροβαμβακα ούτε κάποια άλλη μονωση μπορεί να επηρεάζει σημαντικά τη λειτουργία του?
2. Που μπορω να αγοράσω περσιδες και γενικότερα τέτοια αξεσουάρ για τζακι? μπορείς να μου προτείνεις κάποιο κατάστημα ή απαγορεύεται απο τους κανόνες του forum?
Ευχαριστω πολυ και πάλι συγχαρητήρια

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21436 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
1. Σημαντικά όχι, αρκετά ναι. Ζεσταίνεις τζάμπα τα ντουβάρια.

2. Έχει το Leroy, οι τζακάδες και τα καταστήματα ανοξείδωτων ειδών (καμινάδες κλπ).
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Giorgos pap

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21448 από Στελιος1
Απαντήθηκε από Στελιος1 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Κανεις θετικος? Αν βαλω εναλλακτη μου πανω απο σουπερ-τζακι θα χαλασει η σουπα ε? Δε πειραζει θα χαλασει με τον καιρο αυτη..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21457 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Τι το ιδιαίτερο έχει αυτός ο εναλλάκτης δεν μας έχεις πει. Πως λειτουργεί. Δεν μπορεί να περιμένεις να σου πει κάποιος έλα με κλειστά τα μάτια και άνοιξε το τζάκι μου να το κάνεις μετατροπή, την στιγμή που ήδη δουλεύουν μιά χαρά.

Και εγώ έχω βάλει τουρμπίνα και άγραφο εγκέφαλο στο αμάξι μου, με αφήνεις να έρθω να βάλω και στο δικό σου αμάξι?

Εγώ προτείνω να κάνεις τουλάχιστον μιά παρουσίαση του εναλλάκτη σου και κατόπιν να φροντίσουμε να βρούμε κάποιον από την περιοχή που πρόκειται να βάλει "σούπερ" τζάκι και να δεχτεί πειράματα από σένα. Φυσικά φρόντισε να έχεις τις κατάλληλες συσκευές για να μετρήσουμε διαφορά απόδοσης και απώλειες πρίν και μετά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21464 από Στελιος1
Απαντήθηκε από Στελιος1 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Καλημερα, φυσικα και δεν θα πω μεχρι να χαρακτηριστει εφευρεση (αν κ προστατευεται απ τ στιγμη της καταθεσης η οποια εγινε), θα ξανα γεμισει η Ελλαδα ξαφνικα με δαιμονιους εφευρετες. Εσεις προβαλατε οσους με εκλεψαν, βλεπετε το ΔΕ μου πανω σε αυτο, βιντεο καθαροτατο αληθινο ειδατε και μου λετε μετραω τα καρβουνα εκει. Ειστε καχυποπτοι με εμενα ενω επρεπε να πειτε σε αλλους (οσους το παρουσιαζουν σαν ιδεα τους) ντροπη τους.
Απλο πραγμα προτεινω, σε ενα υποτιθεμενο σουπερ τζακι (ας ειναι κ το καλυτερο στ κοσμο) πριν κλεισει οριστικα να δοκιμαστει εκει, τοτε θα φανει καθαρα τι αποδοση εχει τ τζακι αυτο και τι αποδοση εχει ο εναλλακτης μου. Δεν εχει πιο απλη καθαρη θεση απο αυτην.. Αμα δωσει 5000 θερμιδες πχ τοτε το τζακι αυτο δεν εχει την αποδοση που λενε. Λεω τιποτα περιεργο και υποπτο? Κανενα οργανο δε χρειαζεται βλεπεις τ αποτελεσμα αμεσα μπροστα σου. Η εξοδοσ αερα εχει καλη ταχυτητα, μετριεται κανονικοτατα με απλο ανεμομετρο, μετριεται κ η θερμοκρασια φυσικα, τι αλλο? Αναλυτη στερεων καυσιμων να βαλετε εσεις στ ''ενεργειακα'' τζακια σας. Καμια εταιρεια φυσικα δεν θα τολμουσε να παρουσιασει κατι τετοιο..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21516 από costasm
Απαντήθηκε από costasm στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
καλησπερα ειμαι νεος στο θεμα ενεργιακο τζακι και με ενδιαφερει η μετατροπη με κασετα.Το προβλημα μου ειναι εαν ειναι απολυτα απαραιτητο να υπαρχει εξωτερικη παροχη αερα για την καυση γιατι και στα δυο τζακια που εχω (ισογειο και υπογειο )ειναι σχεδον αδυνατο λογω της θεσης του τζακιου μου να βγαλω μιας και απο τον εξωτερικο τοιχο αφ ενος περναει η καμιναδα του λεβητα και αφετερου εξωτερικα εχει επενδυση πετρα που δεν σπαει ευκολα και στο δευτερο ειναι στη μεση του χωρου με αρκετη αποσταση απο εξωτερικο τοιχο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.511 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ