Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21230 από GeoTa
Απαντήθηκε από GeoTa στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

sofix έγραψε: Εννοώ το κάδρο γύρω από εστία.έκλεισες κάπως τα κενά δεξιά αριστερά,ώστε να μην φαίνονται από μπροστά? Εκτός αν ταίριαζε ακριβώς με την παλαιά σου διακόσμηση.


Δυστυχώς και'γω σε αυτη τη φαση ειμαι τωρα και δε βρισκω κατι να μου αρέει.. Το ψάχνω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21234 από abc
Απαντήθηκε από abc στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Βασίλη, κατάλαβα τι εννοείς και φαίνεται να έχεις δίκιο. Στην περίπτωση βέβαια που κάνεις μετατροπή παραδοσιακού σε ενεργειακό με κασέτα, η περσίδα της φούσκας θα πρέπει να φέρνει αέρα αποκλειστικά από τον αεροθάλαμο της κασέτας αλλιώς θα υπάρχει πρόβλημα με μυρωδιές και πιθανώς κάπνα που έχει εγκλωβιστεί στη φούσκα από την προηγούμενη χρήση του τζακιού. Σε ευχαριστώ πάντως για τις πληροφορίες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21236 από sofix
Απαντήθηκε από sofix στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
στο Leroy FIBRANgeo πακετο 7,2τμ ειχε 34€ .εγω χρειαζομαι 8-9τμ και μου ειπε κοματια δεν δινει,παρε 2 συσκευασίες των 7.2τμ..φυσικα δεν πηρα καθολου..
να αναφέρω ότι ειχε μόνο 3mm παχος εκεινη τη στιγμη και μου ειπε παρε αυτο το ιδιο ειναι,μην πληρωσεις τσαμπα λεφτα για 5mm παχος..

αν μας διαβαζει ο str1979 θα μπορουσε να ανεβασει μια φωτο απο το τζακι τωρα που ειναι ετοιμο?
ειδα σε προηγουμενες φωτογραφιες το εσωτερικο,πριν το κλεισεις και εχουμε παρομοια κατασκευη θερμοθαλαμου..
Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by sofix.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21260 από nafplio
Απαντήθηκε από nafplio στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

sofix έγραψε: @nafplio
θα το στήσω σε καμιά 15αριά μέρες,που θα έχουμε χρόνο πατέρας-υιός και ο συμβουλάτορας τζακας..
απλά το αγόρασα τώρα μην χάσω την προσφορά..
σκοπεύω,να ανεβάσω φωτογραφίες -βίντεο, ώστε να διευκολύνω μελλοντικούς αγοραστές..

βαση αποφασισα να φτιαξω μεταλλικη,για να μην μπλεκω με μπετα,τσιμεντενιες βασεις μεσα στο σαλονι..
για την ωρα μενει να επεξεργαστω το θεμα γυψοσανιδα..πως θα κανω το μπροστα δοντι κτλ

αν εχει κανεις φωτο απο τελικο φινιρισμα(GeoTa) μετα απο τοποθετηση ας ανεβασει καμια φωτο να παρω ιδεα..

ειδα κάτι τετοιο σε ενα δειγμα στο Leroy



Νομίζω πως οι περοσσοτεροι δεν έχουν φτιάξει δόντι μπροστά στην εστία π.χ asteris. Το αναφέρει. Και κάπου .
Εαν η βάση είναι από πυροτουβλο. Γιατί δεν την. Κρατάς?
Πετροβαμβακα θα βάλεις 5cm. η 3cm.?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21261 από γιωργος
Απαντήθηκε από γιωργος στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
μπορω να μην βαλω μονωση στην πλατη ? εχω τοιχο υπνοδωματιου πισω απο το τζακι και θελλω να ανοιξω
και περσιδα και μπροστα και πισω απο να ζεστενονται 2 δωματια

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21262 από sofix
Απαντήθηκε από sofix στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

nafplio έγραψε: Νομίζω πως οι περοσσοτεροι δεν έχουν φτιάξει δόντι μπροστά στην εστία π.χ asteris. Το αναφέρει. Και κάπου .
Εαν η βάση είναι από πυροτουβλο. Γιατί δεν την. Κρατάς?
Πετροβαμβακα θα βάλεις 5cm. η 3cm.?


βάση δεν έχω,φτιάχνω από την αρχή τζάκι,δεν προϋπήρχε κάποιο άλλο.

πετροβάμβακα στα Leory μου είπαν πάρε 3cm,ενώ οι οδηγίες στο site invicta λένε τουλάχιστον 4cm πάχος..θα ρωτήσω και τον τζακά να μου πει μια γνώμη,αλλά λογικά θα βάλω 5cm.

το δόντι βλέπω ότι σχεδόν όλοι το προτείνουν ώστε να υπάρχει είσοδος κρύου αέρα ,οπότε πρέπει να βρω τρόπο να το φτιάξω..το γράφει στις οδηγίες και η invicta,οπότε το manual ευαγγελιο :P


γιωργο
μονωση θα βάλεις για να μην έχεις απώλιες.περσίδα μπορείς να βάλεις,αρκει να μην χαλασεις τη ροη βαζοντας πχ πολυ μεγαλυτερη πισω απο εμπρος κτλ..
Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by sofix.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιωργος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.549 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ