Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20463 από Loxias
Απαντήθηκε από Loxias στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Αστέρη, νομίζω ότι δεν θέλει να πει ακριβώς αυτό, διότι κανένα από τα FIAT και Grand Cherokee
δεν είναι Ελληνική κατασκευή.
Πιστεύω ότι στην προσπάθειά του να υποστηρίξει τον Έλληνα κατασκευαστή, προσπαθεί να
απαξιώσει κάθε ξένη κατασκευή παραβλέποντας τα πλεονεκτήματά της απέναντι στην αντίστοιχη
Ελληνική. Τουλάχιστον να είχαμε ένα μέτρο σύγκρισης, θα είχαμε αρκετή ωφέλεια.
Αλλά αρνείται να μας δώσει αυτό το μέτρο σύγκρισης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20466 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Πες πως ήτανε ελληνικό το Cherokee, θα το έπαιρνες σε τέτοιους καιρούς, για να σώσεις την ελληνική οικονομία? Ένα ελληνικό pandaκι με παραπλήσια χαρακτηριστικά και τιμή (άντε και ελαφρά χειρότερα), άντε και να το παίρναμε. Αλλά ένα Pony που κάνει 30 χιλιάρικα και καίει 15 λιτρα στα 100, ούτε από την αντιπροσωπεία δεν θα περνούσες απ'έξω...

Και μιλάμε για ελληνικά τζάκια, που 9 στα 10 είναι φόλες. Και πρέπει εμείς να κάνουμε τους ντετέκτιβ να βρούμε ποιό είναι το δέκατο. Ευχαρίστως να δεχτώ ότι η Καμινοτεχνική και ο Λαζάρου κάνουν καλά τζάκια, αλλά πρώτα να βρεθεί κάποιος να μου πει ότι έχει 100 μέτρα σπίτι, έκαψε 5 τόνους ξύλο και είχε 23 βαθμούς. Στα τυφλά να πάω να δώσω τα λεφτά μου, δεν το έκανα όταν μου περίσσευαν, όχι τώρα που ψωμολυσσάω...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20476 από Loxias
Απαντήθηκε από Loxias στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Καλημέρα.
Όπως το έθεσες τώρα Αστέρη, όχι βέβαια! Ασφαλώς και δεν θα έπαιρνα το Cherokee για να σώσω την Ελληνική οικονομία, η οποία, σημειωτέον, κερδοσκοπεί σε βάρος μου.
Προσωπικά είμαι υπέρ των τίμιων προτάσεων και των τίμιων Ελληνικών προϊόντων, και ας είναι
ελαφρώς κατώτερα κάποιων φιρμάτων ξένων.
Ελληνικά "φύκια για μεταξωτές κορδέλλες", είναι που ΔΕΝ αγοράζω.


Και αυτό που γράφεις πιο κάτω είναι που προσπαθώ(ούμε) να δώσουμε στον Στέλιο να καταλάβει.
Τα 9 στα 10 Ελληνικά τζάκια είναι φόλες και εμείς προσπαθούμε να βρούμε που στα κομμάτια
είναι το δέκατο και πού κρύβεται!
Ούτε η Καμινοτεχνική ούτε ο Λαζάρου, αλλά και πάρα πολλές άλλες εταιρείες, ΔΕΝ αναφέρουν ενδεικτικές
τιμές στα sites τους. Για να μου πουν μια τιμή θέλουν πρώτα να κάνουν μελέτη του
χώρου λέει! Για ποιόν λόγο; η καθαρή τιμή πώλησης ενός τζακιού εξαρτάται από τον χώρο;
Αυτό και μόνον σε βάζει σε υποψίες...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20478 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
διαβαζω συνεχεια αυτη την ενοτητα και καθομαι και σκετομαι... Γιατι ρε γαμωτο σαν χωρα η σαν λαος να μην εχουμε καταφερει να φτιαξουμε και εμεις ενα τζακι της προκοπης;;; Μια σομπα;; Μια τηλεροαση;;;κατι ρε γαμωτο... ;;;;;!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20479 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
michali φτιαξαμε φτιαχνουμε και θα φτιαχνουμε απατεωνες λαμογια και κλεφτες πολιτικους

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20481 από ELECTRICALCHIEF
Απαντήθηκε από ELECTRICALCHIEF στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Μην παρεκτρεπεστε απο το θεμα του παροντος.
Ενεργειακο τζάκι 8-10 kw υπαρχει? Δηλαδη αν δεν θελώ να βαλω μια σομπα καπου, μπορω να βαλω ενα μικρο τζακι που να ειναι αντιστοιχο αποδοσης μιας καλης σομπας και οικονομικο σε καταναλωση? Γιατι σχεδον ολα οσα κοιταω ειναι πανω απο 14 kw που απο τα χαρακτηριστικα αλλα και απο τις αποψεις κατοχων θέλουν ενα σκασμο ξύλα.

la nordica svezia

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.555 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ