Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #17637 από jimopoulos
Απαντήθηκε από jimopoulos στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

χρηστος8 έγραψε: [quote="valsam"

Xρηστο βλεπω οτι η παλια σου καμιναδα ειναι απο αμιαντο,εκανες παταρι εκει που τελειωνει ο εναλακτης δηλ. ο θερμοθαλαμος σου τελειωνει εκει που μπαινει το σπιραλ στον αμιαντοσωληνα?
Το ανοξιδοτο σπιραλ το τραβηξες εως επανω τερμα η το εβαλες λιγο μεσα στον αμιαντο(αν ναι ποσο)?
Εγω ας πουμε που εχω 25ρι αμιαντοσωληνα και βαλω κανα μετρο μεσα μια ανοξιδοτη μια φ180 θα κανει δουλεια, δηλ. θα εχω προβλημα με τον ελκησμο,μεχρι ποση διαφορα σε διασταση δημιουργει προβλημα?




Οχι δεν εκανα παταρι, ο θερμοθαλαμος ειναι μεχρι το ταβανι οπως φαινεται στην φωτογραφια.

Το σπιραλ συνδεθηκε με την καμιναδα με μουφα που μπηκε 15 εκατοστα στην καμιναδα (παραγγελια).

Το θεμα του ελκυσμου ειναι αρκετα συνθετο...εγω εχω καμιναδα φ250 με υψος μονο 3 μετρα...λειτουργει αψογα χωρις να εχει τρελο ελκυσμο και να ρουφαει περισσοτερο απο οσο θελουμε.

Σε καποιον που εχει αντι 3 μετρα 6 η 9 ο ελκυσμος ειναι διαφορετικος και αλλαζουν ολα...σε περιπτωση που εχεις μεγαλο υψος καμιναδας ειναι καλυτερο να βαλεις μεσα στην φ250 αυτη τη διαμετρο που προτεινει ο κατασκευαστης μεχρι πανω.

Οι τζακαδες που μας διαβαζουν λογω πειρας εχουν καλυτερη γνωμη πανω σ αυτο...



lanord.pdf
www.lanordica-extraflame.com/public/Alle...MONOBLOCCHI_IEDF.pdf

καντε 1 κοπο και διαβαστε σλιδα 22 και 23.
οι κανονες για την καμιναδα πρεπει να τηρουνται πιστα για να υπαρχει το τελειο αποτελεσμα..??(σελις 23)
την καμιναδα την εχει κανεις με αυτο το τροπο?(σελις 22)

la nordica 600 tondo
Last edit: 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν by jimopoulos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #17639 από jimopoulos
Απαντήθηκε από jimopoulos στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
lanord.pdf

la nordica 600 tondo

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #17643 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Μαλλον ειναι μεγαλο το αρχειο στειλε το στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. αν δεν μπορεις να το μικρυνεις

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #17647 από legend7ts
Απαντήθηκε από legend7ts στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
καποια αλλη γνωμη για την καμιναδα ρε παιδες??? θα καπνισει ετσι οπωσ ειναι??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #17649 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Αν σφράγισαν καλά οι ενώσεις της καμινάδας, δεν καπνίζει ούτε το 2020. Η γωνία και να επηρρεάσει, δεν πρόκειτε να στουμπώσει κιόλας, ενεργειακό τζάκι πήρες, μην φοβάσαι.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": legend7ts

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #17650 από legend7ts
Απαντήθηκε από legend7ts στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
ετσι πιστευω και εγω γιατι οπως παραθεσα και σε φωτογραφια ποιο πανω απο το site της edicamin η γωνια ειναι στο ιδιο σημειο με το δικο μου. παντως φιλε αστερη ειχες δικιο για το τζακι πρεπει να ειναι πολυ αποδοτικο εκ πρωτης ματιας μετα το δοκιμαστικο αναμα, περιμενω το χειμωνα να δω πως θα παει γιατι λενε πως τον χειμωνα το τζακι συμπεριφερεται διαφορετικα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.570 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ