Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #17147 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Ρε φιλε τροπος του λεγειν καλα ειναι(για μας που θα πληρωσουμε),αμα σκεφτεις οτι περισυ ο Αστερης εδωσε 400 για μιας μερας δουλεια στον Μπεν απο το leroy και οτι φετος το εκανε 800 το μεροκαματο τα 200 που λεει ο erimitis ακουγονται καλα!
Το παιδι που εγραψα πριν (Ελληνας υδραυλικος που μενει στην Βουλγαρια λογο οτι συνεργαζετε με αυτον που πουλαει τα τζακια και τους ξυλολεβητες και τον στελνει σε δουλειες)ζητησε 150 ευρω για 2 μερες δουλεια(μιαμιση ουσιαστικα)και μου ειπε κιολας οτι οι βενζινες του να παει και ναρθει ειναι 30 ευρω και οτι θα κοιμηθει στο αμαξι για να το κανει δοκιμη την αλλη μερα το τζακι με το φως της ημερας για τυχον διαροες,φυσικα ο αδελφος μου του προτεινε να κοιμηθει στο σπιτι!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #17149 από Βιομαζιστής
Απαντήθηκε από Βιομαζιστής στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Εγώ δεν εξετάζω από που έρχεται. Ας έρχεται από το φεγγάρι. Εγώ εξετάζω πως σε μια χρεοκοπημένη χώρα σαν την Ελλάδα με μισθούς ανειδίκευτου εργάτη 500€ το μήνα και αν, είναι τουλάχιστον παραλογισμός να θεωρείται από κάποιους 200€ μεροκάματο καλά για έναν αγράμματο τις περισσότερες φορές τεχνίτη που δεν βάζει τίποτα άλλο (εννοώ μεγάλα κεφάλαια) εκτός από τις κάποιες γνώσεις που αποκτούνται σχετικά πανεύκολα σε σχέση με άλλα επαγγέλματα. (όπως πχ του γιατρού ή του καθηγητή)

Τα Μηχανήματα Τα Πήραμε!
Άντε Να Δούμε Τώρα Αν Θα Τα Κάνουμε Απόσβεση.
Απόσβεση Δεν Εγιναν Και Ούτε Είναι Σε Θέση Να Γίνουν. :(
Τώρα Πια Μένει Να Δούμε Τι Θα Κάνουμε Με Δαύτα. :unsure:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": legend7ts

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #17150 από βασιλιης
Απαντήθηκε από βασιλιης στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Βιομαζιστης
τι σχεσει εχεις με το πελλετ?

Βοηθαμε οσο μπορουμε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #17151 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Συμφωνω απολυτα μαζι σου γι'αυτο εγραψα πιο πριν οτι εμενα αν μου εδιναν 100 ευρω μεροκαματο θα εκανα και 5 κωλοτουμπες,αντε βρες μου εσυ μαστορα που θα μου περασει το τζακι με 100 ευρω!
Και δεν θα τον αφησω να κανει καμια βαρια εργασια,τα σοπασιματα τρυπηματα θα τα κανω εγω και θα του δωσω και 150,αυτος το μονο που θα κανει θα ειναι να μου δινει εντολες το τι να κανω και να τοποθετησει το τζακι (να το κατσει που λεμε) σωστα και να το συνδεσει με την εξωτερικη παροχη αερα(που εχω)και την καμιναδα εναλακτη και να βαλει τις γυψοσανιδες σχαρες!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #17153 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Παιδια ανεβαζω φωτος του τζακιου μου οπως ειναι σημερα.
Τωρα που το βλεπω η 2τζαμι εστια ειναι μονοδρομος,για 140 ευρω δεν αξιζει να χαλασει η μοστρα!
Θελω εαν γινετε να γλυτοσω την επενδυση που ειναι απο 3 εκατοστα παχος καρναζεικο μαρμαρο με ριγες μπρουτζινες ντεκορ,η καμιναδα ειναι τουβλο και μεσα εχει ελενιτ αμιαντοσωληνα 25Χ25 αλλα το ελενιτ κατεβενει περιπου στους 30-50 ποντους απο το ταβανι,δηλ. μεχρι πριν τους 30 ποντους του ταβανιου η καμιναδα ειναι μονο τουβλο μεχρι και το καπελο (στυλ πυραμιδα) με το κλαπε που και αυτο ειναι τσιμεντολιθος ,η εστια ειναι της art+fire γωνιακη με τρεις πλακες μαντεμι και ειναι στυλ προκατ απο τσιμεντολιθο συναρμολογουμενο και μετα κουμποσαν τα μαντεμια και μπηκε η επενδυση(εγω το περασα και ο τουβλας εκανε την καμιναδα και ο μαρμαρας το εντυσε),στην κατω μαντεμενια πλακα εχει τρυπα για τις σταχτες και αμα βγει η κατω πλακα δηλ. εχει 40cm εως το πατωμα απ'οπου εχω ανοιξει και εξωτερικη παροχη αερα!
Κατι ακομη,ακριβος απο πανω ειναι το ενα υπνοδωματιο και στα 2,20 δεξια του τζακιου ειναι το αλλο δωματιο που θελω να ζεστανω (για το τριτο δεν το συζητω γιατι ειναι απενατι και αρκετα μακρια!
Εχω και στο κατω υμιυπογειο ενα δωματιο(γραφειο απ'οπου και γραφω τωρα)που τον χρησιμοποιο αρκετα,βρισκετε ακριβος κα;τω απο το τζακι,υπαρχει τροπος να ζεσταθει και αυτο το δωματιο?
Last edit: 11 Χρόνια 10 Μήνες πριν by valsam.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #17163 από Βιομαζιστής
Απαντήθηκε από Βιομαζιστής στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

βασιλιης έγραψε: Βιομαζιστης
τι σχεσει εχεις με το πελλετ?



Την χειρότερη... :(


www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...tstart=855&Itemid=53

Τα Μηχανήματα Τα Πήραμε!
Άντε Να Δούμε Τώρα Αν Θα Τα Κάνουμε Απόσβεση.
Απόσβεση Δεν Εγιναν Και Ούτε Είναι Σε Θέση Να Γίνουν. :(
Τώρα Πια Μένει Να Δούμε Τι Θα Κάνουμε Με Δαύτα. :unsure:
Last edit: 11 Χρόνια 10 Μήνες πριν by Βιομαζιστής.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": βασιλιης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.534 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ