Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #17123 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Περασα απο leroy και μου ειπε ο πωλητης την selenic 609 ευρω και την 2τζαμη 749(εχω γωνιακο αλλα πολυτελεια τα 140 ευρω παραπανω)+ τα υπολοιπα οπως ειπε ο Αστερης 1000 ευρω περιπου(+ το μοτερ που θα το παρω απο αλλου),1000 ευρω σε 6 ατοκες μια χαρα μου φανηκαν,τον ρωτησα αν μπορω να το περασω μονος και μου ειπε αν πιανουν τα χερια σου ναι αλλιος εχω εναν που συνεργαζομαστε να σου δωδω το τηλ. μου λεει και τον ρωτω πως τον λενε και μου λεει Μπεν,του λεω αστο καλυτερα γιατι απ'οτι ακουσα ο Μπεν θελει να χτισει παλατι στο Τεπελενι μαλλον(αν δεν το εχει κανει ηδη)!
Παιδια βοηθεια πνιγομαι,γινετε να ανοιξω τρυπες να δινω τουλαχιστον στα παιδικα δωματια ζεστη μια ακριβος απο πανω και η δευτερη στα 2 μετρα πιο δεξια που ξεκιναει το αλλο παιδικο δωματιο?
Εχω makita κομπρεσερ που σκοτωνε,αριδα και τις ανοιξα τις τρυπες!
Παιδια οι μπυρες ειναι στην καταψυξη και το τσιπουρο στο βαρελι!
Αν δεν βολευει να βοηθησετε πειτε μου κανα τηλ. κανενος που μπορει να με βοηθησει με λογικο μεροκαματο.
Θα στειλω τις φωτο του τζακιου σε λιγο!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #17125 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Στα δύο δωμάτια θα στείλεις από τις εξόδους του εναλλάκτη. Κάνε και τις τρύπες όπως ζητάει το εργοστάσιο και θα γίνει τζετ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #17127 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
valsam φιλε και γω αυτο ψαχνω καποιον ΕΛΛΗΝΑ να παιρνει λογικο μεροκαματο και να γινει η φιρμα του νηματος.
Απλα αμα στειλεις αερα πανω στα παιδικα προσεχε να μονωσεις καλα την σωληνα γιατι αμα ανοιξεις και καπνισει θα σου τραβηξει ολη την καπνα στην φουσκα και απο εκει στο παιδικο.
Οι περσιδες που θα βαλεις παντου να ειναι νεου τυπου ρυθμιζομενες ΣΟΣ μην αγορασεις αυτες που εχουν μπροστα κατι σαν πλεγμα θα κοψουν πολυ τον αερα.
Α και κατι τελευταιο αμα τελειωσεις κανε μια μαγκια με δυο βιδες κατι σαν ποσρτακι πανω στην γυψοσανιδα της φουσκας ωστε οταν ερθει ο χειμωνας να μπορεις να την ανοιξεις.
Δωσε μου κανα δυο μερες να κανω κατι τηλεφωνα και θα σου πω εαν παιζει να στην κανει την δουλεια κανενας.Ποσο υπολογιζεις να δωσεις μαστορικα με τα υλικα ολα δικα σου?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #17131 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Φιλε valsam θα σου προτεινα πριν ανοιξεις τις τρυπες στην πλακα να συμβουλευτεις κανενα μηχανικο.
Βεβαια οι τρυπες που θα ανοιξεις θα ειναι μικρες(10-12cm)φανταζομαι αλλα ολο κ σε κανα σιδερο της πλακας θα πεσεις που θα πρεπει να κοψεις κ δεν ειναι οτι καλυτερο αυτο.
Μπορει βεβαια να μην παιζει κ μεγαλο ρολο να κοψεις 1-2 σιδερα αλλα επειδη η ασφαλεια ειναι πανω απ ολα παρε κ ρωτα μηχανικο.
Αυτο με τον Μπεν που λετε ειναι ο καθρεφτης των πραγματων που ερχονται.
Οταν σε λιγα χρονια απο τωρα δεν θα υπαρχουν Ελληνες μαστορες στο χωρο της οικοδομης κ γενικα στα τεχνικα επαγγελματα θα δειτε τι σφαξιμο θα πεφτει απο καθε λογης αλλοδαπο Μπεν που θα ειναι μονοπωλιο.
Σε ολα μα ολα τα ορεινα χωρια της Πινδου που ειναι μονοπωλιο κυριως οι Αλβανοι μονο πιπες δε ζητανε να τους παρουν για να πανε για μεροκαματο. :woohoo:
Προτιμηστε Ελληνικα χερια(σε λογικες τιμες παντα) παιδια γιατι αυριο-μεθαυριο εμεις οι ιδιοι θα πληρωσουμε τα σπασμενα!

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Last edit: 11 Χρόνια 10 Μήνες πριν by stergiosbik.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #17133 από βασιλιης
Απαντήθηκε από βασιλιης στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
το θεμα δεν ειναι αν θα υπαρχουν ελληνες μαστορια σε λιγα χρονια.αλλα αν υπαρχουν τωρα για να κανετε την δουλεια σας.εσεις που εχετε προβλιμα με τα τζακια σας

Βοηθαμε οσο μπορουμε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #17134 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

βασιλιης έγραψε: το θεμα δεν ειναι αν θα υπαρχουν ελληνες μαστορια σε λιγα χρονια.αλλα αν υπαρχουν τωρα για να κανετε την δουλεια σας.εσεις που εχετε προβλιμα με τα τζακια σας


Aκομα υπαρχουν.
To "βασιλιης" τι ονομα ειναι με το συμπαθιο?
Λογικα βεβαια Βασιλης αλλα τι στο καλο.Ουτε το ονομα σου δε γραφεις σωστα?

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.492 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ