Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #17015 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

valsam έγραψε: Aστερη δεν εβαλες το κυριοτερο,τα εργατικα,αν ηταν να ξαναβαλεις αλλο ενα λεμε θα μπορουσες να το περασεις μονος σου?
Το να μπει μια κασετα μου φαινετε αρκετα ευκολο απο τα λιγα βιντεακια που εχω δει αλλα στο αλλο δεν το κατεχω.
Σοβαρα τωρα θα μπορουσες να ερθεις-ερθετε με τα παιδια να γνωριστουμε κιολας και να μου δειξεις τι και πως (με το αζημιωτο φυσικα μην παρεξηγηθεις σε πατρακαλω,αν δεν θες μεροκαματο οπως ειπα και πριν μπυρες αφθονες-τσιπουρο και φαει μπολικο θα υπαρχει),αφεντικα θα'στε!
Ποιανουν τα χερια μου σε χτισηματα βαψιματα κ.τ.λ και του αδελφου μου(για βοηθεια) που μενει ακριβος διπλα μου,το θεμα ειναι αν μπορεσω να σωσω το κατω μαρμαρινο μερος του τζακιου,δηλ. να σπασω μονο το πανω μερος και να βγαλω και τα τρια μαντεμια (γωνιακο εχω)και να κατσουμε εκει μεσα τα selenic.


Τα τζάκια τα έβαζα άνετα μόνος μου. Το πολύ πολύ να έδινα ένα μεροκάματο σε κάποιον γυψοσανιδά-μαρμαρά, να ταιριάξει τα τελειώματα, ώστε να δείχνουν τέλεια και όχι ερασιτεχνικά...

Θα κανονίσουμε και την επίσκεψη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #17017 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Asteris έγραψε:

valsam έγραψε: Aστερη δεν εβαλες το κυριοτερο,τα εργατικα,αν ηταν να ξαναβαλεις αλλο ενα λεμε θα μπορουσες να το περασεις μονος σου?
Το να μπει μια κασετα μου φαινετε αρκετα ευκολο απο τα λιγα βιντεακια που εχω δει αλλα στο αλλο δεν το κατεχω.
Σοβαρα τωρα θα μπορουσες να ερθεις-ερθετε με τα παιδια να γνωριστουμε κιολας και να μου δειξεις τι και πως (με το αζημιωτο φυσικα μην παρεξηγηθεις σε πατρακαλω,αν δεν θες μεροκαματο οπως ειπα και πριν μπυρες αφθονες-τσιπουρο και φαει μπολικο θα υπαρχει),αφεντικα θα'στε!
Ποιανουν τα χερια μου σε χτισηματα βαψιματα κ.τ.λ και του αδελφου μου(για βοηθεια) που μενει ακριβος διπλα μου,το θεμα ειναι αν μπορεσω να σωσω το κατω μαρμαρινο μερος του τζακιου,δηλ. να σπασω μονο το πανω μερος και να βγαλω και τα τρια μαντεμια (γωνιακο εχω)και να κατσουμε εκει μεσα τα selenic.


Τα τζάκια τα έβαζα άνετα μόνος μου. Το πολύ πολύ να έδινα ένα μεροκάματο σε κάποιον γυψοσανιδά-μαρμαρά, να ταιριάξει τα τελειώματα, ώστε να δείχνουν τέλεια και όχι ερασιτεχνικά...

Θα κανονίσουμε και την επίσκεψη.

Αστερη θα σου στειλω φωτος σε p.m με το υπαρχων τζακι και το κινητο μου να μου πεις την γνωμη σου για το αν γινετε αυτο που σκεφτομαι ,δηλ. αν σωζετε το πλαινω και κατω μαρμαρο.
Αντε να κανονισουμε και το τσιπουρακι,απο βδομαδα φευγει η οικογενεια χαλκιδικη και θα εχω το σπιτι ελευθερο για σπασιματα γκρεμισματα χωρις την γκρινια του ποσο λερωσα,απ'εβδομαδα ξεκιναει και ο αδελφος μου το τζακι και καλα θα'ταν να το βλεπατε!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #17019 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
vaslam φιλε εγω εχω το τζακι της φωτο στο αβαταρ μου.Ελληνικο μαπα ενεργειακο και περισυ μετα κοπων και βασανων καταφερα να το κανω να δουλεψει.Φετος θα δουμε βεβαια τι ψαρια θα πιασουμε οσον αφορα καταναλωσεις.Ολα αυτα για να γλυτωσω τα 1200 ευρω τοσο ζηταγε τοτε ο κλεφτης ο μπεν για το ινβικτα αλλα και γιατι το υπαρχον τζακι ειναι ολο μαρμαρο και μου κοστισε εν ετη 2008 3500.Οποτε φιλε φετος εσκασα καπνιστηκα τσακωθηκα με την γυναικα μου με τους τζακαδες απειρες φορες αλλα θελω να πιστευω οτι την γλυτωσαμε.
Αυτο που θα ηθελα να πω στπους ηλιθιους ελληνες τζακαδες ειναι μελετηστε ρε χαιβανια τα σχεδια της ινβικτας παρτε ενα και δειτε πως δουλευει και απο κει και περα βγαλτε φασον το μονο ευκολο.Αλλα ξεχασα αμα το ινβικτα εχει 750 ευρω εσεις θα το πουλατε 1500 ε μα τι τωρα πως θα συντηρηθει το εξοχικο στην χαλκιδικη.
Για αυτο δεν θα παμε ποτε μπροστα και για αυτο δυσκολευονται παρα πολλοι να πιστευψουν οτι ενα τζακι 750 ευρω λειτουργει και αποδισει.Αντε καληνυχτα γιατι εκνευριστηκα τωρα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #17021 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

erimitis έγραψε: valsam φιλε ο αστερης ειναι στην λητη ο χρηστος ειναι και αυτος γειτονια ελα απο εδω να πιεις ενα καφεδακι να μας γνωρισεις και να σου φυγουν ολες οι αμφιβολιες.



Αυριο δουλευω Λητη στον Χυμα Πασχαλη, μολις βγεις απο Λητη προς Σκαρα...κανονιζουμε συναντηση;;




Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #17022 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
χρηστο αυριο εχω αδεια και η μικρη μου εχει φαει τα αυτια ποτε θα με πας για μπανια.Οποτε θα παρει φωτια ο κ..... αυριο να τα ετοιμασω ολα μαζι με την γυναικα.Δεν σε εχω γνωρισει αλλα μου ειπε οτι σε ξερει ο τολας ο υδραυλικος της λητης.Θα τα πουμε συντομα φιλε παντως
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": χρηστος8

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #17087 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Ναι πανθερμ εχω..αυτος για ενερ. μου το πουλησε.. εβαλε μεσα και αυτους του αεραγωγους και εναν ρυθμιστη οπως επισης και μοτερ. εχει επισης εισαγωγη αερα απο εξω... τι σκατα;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.551 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ