Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #16950 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
45 βαθμούς λέει το θερμόμετρο πάνω στο σώμα. Έτσι θα ζεσταθείς?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #16953 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Asteris έγραψε: 45 βαθμούς λέει το θερμόμετρο πάνω στο σώμα. Έτσι θα ζεσταθείς?




Και να ηταν μονο αυτο...δυστυχως το βιντεο αποτυπωνει την αληθεια και μονο...

Αν παγωσεις την εικονα στα 56 δευτερολεπτα θα δεις οτι ο συλλεκτης δινει σε 6 σωματα και οχι 13 οπως μας λεει ο φιλος...ουτε προκειται για μονοσωληνια εγκατασταση (6χ2) γιατι οι δεξιες χαλκοσωληνες (πετρελαιου κεντρικες) επρεπε να ειναι τουλαχιστον φ28 και ειναι φ22.

Επισης μονο γελωτα προκαλει το θερμομετρο πανω στο καλοριφερ...δηλαδη με θερμοκρασια νερου 40 η 45 βαθμων ποσο επρεπε να εχει στο πανω μερος του καλοριφερ;;; 20;;;; αστεια πραγματα.

Θα προτιμουσα να εβαζε ενα θερμομετρο στην καμιναδα εν ωρα λειτουργειας αν ειχε τα κοτσια!!!

Οσο για την ασφαλεια των 90 βαθμων που την δειχνει καμαρωτη...σωστα τοποθετημενη αλλα δεν αποχετευεις τα νερα στο σαλονι...τα οδηγεις εκτος σπιτιου απλα.

Οσο για τον σωληνα που ξεκινα πριν τον κυκλοφορητη και καταληγει στο ανοιχτο δοχειο ειναι λαθος...επρεπε να συνδεθει μετα τον κυκλοφορητη προς σομπα.

Κριμα που δεν εχω βιντεο απο τις τοποθετησεις prity που εκανα...με την 17kw επιασα 70 βαθμους μονο οταν εμειναν 3 σωματα ανοιχτα...γι αυτο και ξηλωθηκαν.

Δεν ειρωνευομαι ουτε υποβαθμιζω καμια συσκευη θερμανσης...απλα αποτυπωνω την πραγματικοτητα που βλεπω με τα ματια μου.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό
Last edit: 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν by χρηστος8.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #16969 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
βαλσαμ αθηνα δεν εισαι?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #16970 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Θεσ/νικη περαια ρε φιλε,αν ημουν Αθηνα δεν το συζηταμε θα εβαζα 300 ευρω πετρελαιο και τελειωνα με το ψωφοκρυο των Αθηνων των 15-17 βαθμων!
Φιλε xristos8 αφου εχεις βαλει prity τζακια και τα ξηλωσες τι με αφηνεις τοτε και γραφω.γιατι δεν το ελεγες νωριτερα για το ποσο μαπα ειναι?
Αληθεια ποσοι πελατες σου εβαλαν και τα ξηλωσες?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #16973 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
To θεμα ειναι οτι φορτωθηκα 600 ευρω ξυλο πολυ ξερο και δεν λεει οπως ειπα να το καψω στο ανοιχτο τζακι,αν δεν επαιρνα τα ξυλα υπολογιζα με τα κλιματιστκα θα την εβγαζα με 700-800 ευρω καταναλωση για ολο τον χειμωνα και 1200(τιμη χονδρικη) τα 2 σουπερ ινβερτερ που θα αγοραζα(+ το ενα μεγαλο το δικο μου.ολα μαζι 16kw αποδοση)τωρα μετα την απογοητευση που εφαγα απο'σας μαλον στρεφομαι στην λυση της καταστροφης του πανω κοματιου του τζακιου και την τοποθετηση μιας σομπας 300-500 ευρω 8-10 kw υπερυψομενα πανω στο κατω μερος του τζακιου (μην πεσει και η μικρη επανω στην σομπα),πιστευω οτι με μια 10ρα σομπα θα ζεσταινετε το σαλονι 55 τ.μ περιπου και θα περισευει να στελνει και πανω απο την εσωτερικη σκαλα.
Για τα επανω υπνωδοματια το υπαρχων 18ρι 5,8 kw κλιματιστικο με τρια σωματα λαδιου βοηθητικα ρυθμισμενα να καινε 1kw (8 ωρες με νυχτερινο και αλλες 2-3 μαξιμουμ με κονονικο ρευμα),του πουστη στα πολα τα κρυα δεν φτανουν για 40 μετρα 7-8kw την ωρα για επανω(το μπανιο το επανω σιγα μην το ζεσταινω την νυχτα,μονο οταν ειναι για να κανει μπανιο κανεις θα αναβει το ηλεκτρικο για κανα μισαωρο)!
Ρε τι παθαμε και καθομαστε και ασχολουμαστε!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #16974 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
@ valsam


Εχω γραψει την γνωμη μου στο αντιστοιχο θεμα: Ποια η γνωμη σας για τα PRITY.

Γραψε οτι θελεις, το φορουμ δεν ειναι δικο μου...

Εγω γραφω τις εμπειριες μου μια και ειμαι υδραυλικος...



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.573 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ