Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16727 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Όσες εξόδους έχει ο εναλλάκτης, συνήθως δύο 10χ10.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16789 από georgebest
Απαντήθηκε από georgebest στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Asteris έγραψε: Έχω γράψει πως μπαίνει ένα foyer σε προηγούμενες σελίδες, διάβασέ τες καλά πριν ξεκινήσεις να κάνεις τοποθέτηση. Ο πετροβάμβακας μπαίνει με το αλουμινόχαρτο να κοιτάει προς την εστία, στο εσωτερικό. Από περσίδες δες 80χ30 πάνω (είτε ενιαία, είτε 2-3 μικρότερες) και μιά εισαγωγή χαμηλά, κάτω από το τζάκι, 80χ10. Διάβασε τις οδηγίες του τζακιού, τα αναφέρει αυτά...


Asteri Ο τζακάς τελικά του έβαλε 1 κάτω 30x15 και 2 πάνω 30x15. Είναι καλά ??
Επίσης κάτι άλλο. Τί γνώμη έχεις για τα dovre ??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #16797 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
εμενα το τζακι μου γιατι ρε γαμ@@@ δεν βγαζει τη ζεστη που βγαζουν τα αλλα ενεργειακα;;τι διαολο;; Ειναι της ΠΑΝΘΕΡΜ κλειστο με αεραγωγους κλπ... Μπας και ειναι μικρο το μοτερ του;;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #16805 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Το Πανθέρμ ενεργειακό? :silly: :silly: :silly:

Last edit: 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν by Asteris.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #16816 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

georgebest έγραψε:

Asteris έγραψε: Έχω γράψει πως μπαίνει ένα foyer σε προηγούμενες σελίδες, διάβασέ τες καλά πριν ξεκινήσεις να κάνεις τοποθέτηση. Ο πετροβάμβακας μπαίνει με το αλουμινόχαρτο να κοιτάει προς την εστία, στο εσωτερικό. Από περσίδες δες 80χ30 πάνω (είτε ενιαία, είτε 2-3 μικρότερες) και μιά εισαγωγή χαμηλά, κάτω από το τζάκι, 80χ10. Διάβασε τις οδηγίες του τζακιού, τα αναφέρει αυτά...


Asteri Ο τζακάς τελικά του έβαλε 1 κάτω 30x15 και 2 πάνω 30x15. Είναι καλά ??
Επίσης κάτι άλλο. Τί γνώμη έχεις για τα dovre ??


O τζακάς έβαλε 60χ15 και οι οδηγίες λένε 70χ30. Άρα είναι κάτω από το μισό...

Τα Dovre είναι μιά χαρά βελγικά τζάκια για 1000-1500€. Για 3000 είναι σαν να σε ρωτήσω εγώ αν είναι καλό αμάξι ένα Golf που κάνει 40 χιλιάρικα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #16850 από stefan
Απαντήθηκε από stefan στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Γεια και από εμένα!

Ενδιαφέρομαι να τοποθετήσω το La Nordica Termocamino WF25 DSA www.lanordica-extraflame.com/en/thermopr...ino-wf25-d-s-a_p9095
Έχω μια τριώροφη κατοικία περίπου 60τμ ο όροφος. Στο μεσαίο όροφο θα τοποθετηθεί το τζάκι και επειδή είναι ενιαίος χώρος ελπίζω να ζεσταίνεται μόνο από την ακτινοβολία και με ζεστό αέρα (δεν γνωρίζω αν έχει έτοιμη αναμονή - έξοδο ή θα πρέπει να κατασκευάσω αγωγό). Το ζεστό νερό θα το ρίξω στα σώματα για να το χρησιμοποιώ στον επάνω όροφο (υπνοδωμάτια) και τη θέρμανση του κάτω ορόφου στα σώματα.
Η μονοκατοικία είναι καινούργια με διπλά κουφώματα, αλλά είναι πανταχώθεν ελεύθερη και η περιοχή με πολύ κρύο.

Επίσης είδα ότι η La Nordica έχει κάποια συστήματα ACS www.lanordica-extraflame.com/en/accessories. Ποια είναι η γνώμη σας για αυτά; Να επιλέξω κάποιο από το Assembled and combined ACS Kit ή το Assembled ACS Kit ή να τα εγκαταστήσει ο θερμουδραυλικός; Αυτά είναι συστήματα Ladomat;

Την συγκεκριμένη εταιρεία πώς την αξιολογείτε?
Last edit: 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν by stefan.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.524 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ